Це було одне з питань, що хвилювало людей у Сосниці, Понорниці, Ладані, Плисках, Новгороді-Сіверському. У цих громадах обговорювали земельне законодавство. Приїжджали фахівці з Чернігова. З управління Держгеокадастру в Чернігівській області та з Чернігівського центру підвищення кваліфікації. Запрошували для обговорення місцеве начальство, депутатів.
На фото: Ігор Пузан у Сосницькій громаді
— До кінця цього року щодо паїв термін приватизації закінчується, — нагадує Тамара Степаненко, староста Пекарівського округу на Сосниччині. — Але нібито відтермінують. Усе ж краще приватизувати раніше.
— Згідно законодавства, термін приватизації паїв завершується, — підтверджує Ігор Пузан, начальник відділу землеустрою, використання та охорони земель Головного управління Держгеокадастру в Чернігівській області. — Можливо, термін продовжать. До 2028 року. Але поки що — сьогодні перевіряв (розмовляємо 10 вересня. — Авт.) — невідомо.
Продовжать чи не продовжать, людям слід все-таки приділили увагу своїм документам, — радить Ігор Пузан. — Привести їх у порядок. Щоб бути впевненим, що паї — це дійсно їхня земля.
На обговоренні земельного законодавства, зі слів Ігоря Пузана, старости запитували, як з’ясувати питання, якщо нема даних на громадянина (помер), до кого звернутися, де можна перевірити. Цікавилися люди розорюванням кормових угідь (сіножатей і пасовищ).
Зі слів Ігоря Пузана, розорювання угідь — одне із найактуальніших питань не тільки в Чернігівській області, а й в Україні. Зараз орендарі земельних ділянок часто використовують кормові угіддя без наявних документів щодо збереження грунтів. Тобто розорюють грунти без проєктів землеустрою. Без розрахунку й обгрунтування сівозмін і впорядкування угідь.
Джерело: фейсбук-сторінка "Вісник Ч", Тамара Кравченко
На фото: Ігор Пузан у Сосницькій громаді
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: паї, Пузан, земля, законодавство