Напередодні нового навчального року з'явилася хороша новина: у восьми школах і ліцеях області цього року за рахунок державної субвенції модернізують харчоблоки (їдальні). Для цього Чернігівщина отримала 60,5 млн. грн. Кошти також можна буде використати й на придбання необхідного обладнання.
«Субвенцію, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 серпня ц. р. (№ 763-р), розподілять між закладами освіти Бахмацької, Варвинської, Добрянської, Куликівської, Понорницької, Ріпкинської, Тупичівської та Чернігівської громад, — ідеться на офіційному сайті Чернігівської ОДА.
Їхні проекти були відібрані на конкурсній основі відповідно до Порядку та умов надання субвенції, затверджених Кабміном.
— До проекту треба було додати гарантійні листи — і щодо співфінансування з місцевого бюджету, і щодо безпечності умов освітнього процесу (очне/змішане навчання, наявність укриттів або передбачене їх облаштування до кінця календарного року. — Авт.), фотографії, що фіксують поточний стан їдальні, обґрунтування доцільності модернізації, попередній кошторис, — розповіла про вимоги заступник голови Понорницької громади Галина Яковець.
Розроблений селищною радою проект, що передбачав модернізацію їдальні в Авдіївському ліцеї,
— у числі переможців. На її осучаснення мають отримати понад 3 млн. грн.
— Наш заклад відвідують 190 учнів. Крім місцевих, із Шаболтасівки та Покошичів. Гарячим харчуванням забезпечені 98 відсотків дітей (не відвідують їдальні тільки за станом здоров'я). Воно в нас безкоштовне — платить селищна рада. Усі продукти, що використовуємо для приготування страв, сертифіковані. Овочі, які надають батьки, теж проходять експертизу, — говорить директор ліцею Олена Шкалаберда.
— На скільки посадкових місць розрахована ваша їдальня?
— На 80. Тому діти обідають на двох перервах. Спочатку годуємо молодші класи.
Цей заклад обрали для модернізації їдальні з розрахунком на перспективу. Він добре зберігся (споруджений у 1972 році), впорядкований і доглянутий, з водогоном, внутрішніми санвузлами. Котельню реконструювали ще раніше встановили твердопаливні котли. Інший важливий момент — в Авдіївці відносно спокійно, тож може побільшати переселенців і, відповідно, учнів у ліцеї (він розрахований на 450 дітей).
А про шкільну їдальню розповідав навіть «Сільський ревізор» — тут ведучих цього соціального проекту у 2016-му вчили готувати знамениті авдіївські вареники. До речі, тоді «ревізори» поставили селу (за всіма показниками — соціальна сфера, дороги, культура, освіта, спорт тощо) 59 балів із 65 можливих і присвоїли звання «Творче село року».
— Разом із тим приміщення харчоблоку потребує ремонту, обладнання — заміни. Як і меблі в обідній залі, — продовжує очільниця ліцею. — Сподіваюся, незабаром усе зміниться до невпізнанності. Роботи обіцяють виконати з використанням новітніх технологічних процесів, поліпшенням показників енергоефективності, дотриманням пожежної і техногенної безпеки.
Запитую про укриття. Адже навчання в ліцеї очне, а тривоги не припиняються.
— Воно є, розраховане на 235 місць. Але теж потребує модернізації. Маємо надію — це буде наступним (після оновлення їдальні) кроком.
Зараз в Авдіївці мешкає близько 1200 людей. Працюють ФАП, і більш ніж пів десятка магазинів, фермерські господарства (займаються вирощуванням картоплі, зернових, утримують худобу), є автобусне сполучення з районним і обласним центрами.
Джерело: газета “Гарт”, Ганна Юхименко
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.