У жителів Пекарівського старостинського округу на Сосниччині повінь асоціюється з проблемами транспортного сполучення. Адже пором у період «великої води» не працює і добратися на протилежний берег Десни можна тільки з перевізниками дерев’яним човном. Переправляються зазвичай із велосипедами чи мопедами. Нерідко доводиться чекати на березі, бо плавзасіб тільки один.
Тепер незручностей має стати менше, адже буде задіяний ще один човен: новий і сучасний — швейцарського виробництва. Його Сосницька селищна рада отримала завдяки співпраці з благодійним фондом «Зелений кристал» (фінансується швейцарським БФ «Зелений хрест»). Тестування човен пройшов на відмінно.
Пасажири, що скористалися ним під, час обкатки, задоволені: зручний і швидкий — переправа займає менш ніж 5 хвилин.
Єдиний мінус — човном можна перевозити лише чотирьох людей. Одні кажуть: треба більший або ще й човен-причіп для велосипедів, інші — «треба пильнувати, щоб не поцупили». Таке на Сосниччині сталося минулого року — човна, яким під час повені підвозили людей до мосту через Десну, вкрали у Загребельському старостинському окрузі. Крадія не знайшли.
— Скільки коштуватиме переправа? — цікавлюсь у старости Пекарівського округу Тамари Степаненко.
— Дерев’яним човном — 15 грн. А скільки новим, ще не відомо. Переправа зараз не здійснюється — цими днями вода перелила дорогу до річки, туди поки що не добратися.
Джерело: газета “Гарт”, Марія Ісаченко
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: човен, Сосниччина, переправа