Уже місяць не вщухають чутки про можливий повторний наступ російських військ на Київ із Півночі України. Одним з імовірних маршрутів називають Чернігівщину. Причому останніми днями такі розмови лише посилилися. Особливо після повідомлення Центру національного спротиву про те, що в Крупейки Лоєвського району Білорусі (це всього за кількасот метрів від кордону з нашою областю) звезли російських найманців.
Крупейки за два кілометри від Лоєва. Обидва населених пункти розміщені на березі Дніпра. А на протилежному березі річки — Україна. Зокрема Ріпкинська громада. Найближчі наші села Кам’янка і Задеріївка. За даними Центру національного спротиву саме в Крупейки недавно прибули дві групи бойовиків (по 80-90 чоловік) із приватної військової компанії “Ліга", що входить до складу російської ПВК “Вагнер”. Повідомляється, що в розпорядженні найманців перебувають легкоброньована техніка тентовані вантажні автомобілі. На додачу їхні групи посилені інженерними підрозділами. Одним з можливих сценаріїв автори публікації називають спробу зімітувати обстріл білорусі Збройними силами України. Адже найманцям нібито вже доставили і 300 комплектів української військової форми, яку росіяни захопили на складах у Херсонській області.
Масла у вогонь підливає і той факт, що з 22 грудня Білорусь запровадила обмеження на в'їзд, тимчасове перебування та пересування в Лоєвському, Брагинському та Хойницькому районах Гомельської області. Та чи є реальний привід для додаткових хвилювань? Ми звернулися з цим запитанням до представників оперативного командування «Північ». І отримали таку відповідь:«Обстановка в зоні відповідальності Сил оборони на Чернігівщині залишається стабільною, без суттєвих змін. Ворог зберігає військову присутність вздовж кордону. Ознак формування наступальних угруповань противника не виявлено».
Прикордонники теж заспокоїли.
- Уздовж російської ділянки кордону ситуація ніяк не змінилися. Ми щоденно фіксуємо обстріли з мінометів і ствольної артилерії. В окремих випадках обстрілюють “Градами”. Скупчення військової техніки чи явної загрози наступу станом на зараз ми не бачимо. Що стосується білоруського кордону, то провокацій на цей момент немає. Ситуація контрольована, сказала начальниця пресслужби Чернігівського прикордонного загону підполковник Галина Шеховцова.
Наостанок телефонуємо в Задерїівку. яка всього за кілька кілометрів від білоруських Крупейок.
- У нас тиша. І слава богу! — говорить місцевий староста Дмитро Бачурний — Мешканці сусідньої Кам'янки (вона трохи ближче до кордону) розказують, що вночі бачать, як у Лоєві постійно горять ліхтарі. Однак люди помітили це ще в перші дні повномасштабного вторгнення. 3 тих пір нічого не змінилося. Ми теж чули, що в Крупейки буцімто звезли найманців але місцеві їх не бачили і не чули. Жодних пострілів (навіть з автоматів) чи переміщення ворожої техніки вздовж річки не було. Якби хтось щось помітив, то вже все село стояло б на вухах. Тим паче що люди в нас відповідальні. Щойно бачать щось підозріле — одразу телефонують мені.
До слова, більшість військових експертів переконані, що росіяни ще раз спробують піти з півночі. Називають лише різні строки січень, лютий. Деякі вважають, що це буде квітень. Про високу ймовірність повторного наступу на столицю заявив і Головнокомандувач 3С Валерій Залужний. В інтерв’ю британському журналу «The economist» він розповів, що рашисти готують 200 тисяч мобілізованих Однак вирішальним моментом буде обстановка на фронті. Якщо цієї зими ЗСУ продовжать успішний контрнаступ на Півдні чи на Сході України, то ворог буде вимушений кинути всі накопичені сили гуди.
Джерело: газета “Гарт” від 29.12.2022, Олексій ПРИЩЕПА
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Білорусь, Задеріївка