В Деснянському райсуді вже в другий раз перенесли розгляд справи по суті щодо службових осіб КНП «Чернігівський медичний центр сучасної онкології» Чернігівської обласної ради. Так, 29-го листопада, на підготовчому засіданні суду під керівництвом судді Андрія Сапона було оголошено про перенос розгляду справи по суті, коли б прокурор мав зачитати обвинувальний акт, через низьку явку потерпілих. Їх до речі заявлено аж 36 осіб:
1.Клименко Лідія Іванівна
2. Рогачова Наталія Іванівна
3. Лопатко Валентина Іванівна
4. Бебеніна Катерина Петрівна
5. Фелюст Інна Миколаївна
6. Манойло Ніна Іванівна
7. Борда Ірина Михайлівна
8. Гамениця Анна Сергіївна
9. Глєбов Андрій Вікторович
10. Павленко Сергій Вікторович
11. Щеголева Людмила Костянтинівна
12. Помилуйко Марина Миколаївна
13. Горбачук Олексій Григорович
14. Фещенко Надія Вікторівна
15. Куценко Наталія Іллінічна
16. Кабанець Оксана Володимирівна
17. Довгань Тетяна Сергіївна
18. Вагіна Валентина Григорівна
19. Нагорна Світлана Олександрівна
20. Дробот Марія Іванівна
21. Марченко Тамара Михайлівна
22. Євтушенко Валентина Миколаївна
23. Овчаренко Олег Борисович
24. Джола Олена Сергіївна
25. Сірик Віра Сергіївна
26. Широка Наталія Михайлівна
27. Позняк Тетяна Миколаївна
28. Грищенко Ніна Іванівна
29. Теодорович Ольга Вікторівна
30. Волкова Лариса Василівна
31. Закревська Ірина Валеріївна
32. Петренко Світлана Валеріївна
33. Політенкова Ольга Василівна
34. Мольченко Ольга Олександрівна
35. Мороз Ангеліна Василівна
36. Романенко Надія Іванівна
З цих 36-ти на суді були присутні троє - Тетяна Позняк, Світлана Петренко та Людмила Щеголева. Мабуть, вони не мали досвіду перебування в залі суду, оскільки спочатку відповідали на питання судді, сидячи, і він пояснив їм, що треба вставати, щоб відповісти.
На фото у лівому кутку - потерпілі
Серед обвинувачених значаться: Заїка Олександр Миколайович (керівник онкоцентру), Поленков Сергій Едуардович, Лушников Юрій Євгенович, Костюк Василь Костянтинович, Білоус Олена Борисівна та Бадалян Григорій Володимирович.
На фото справа у зеленому светрі Олександр Заїка
Відповідно до даних досудового розслідування, які на початку жовтня оприлюднювала Чернігівська обласна прокуратура, “керівник медичного центру, будучи службовою особою та достовірно знаючи про те, що згідно з чинним законодавством України медична допомога у державних чи комунальних закладах охорони здоров’я надається безоплатно, створив та очолив організовану злочинну групу, до складу якої залучив 5 медичних працівників цього закладу. Спільно з медпрацівниками незаконно вимагав у пацієнтів кошти на користь благодійного фонду. Внаслідок цього онкохворі не мали можливості скористатися своїм правом на безоплатне лікування. За результатами досудового слідства 6 службовим особам повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 184, ч. 2 ст. 15, ч. 5 ст. 191 КК України».
Максимальне покарання за цими статтями, у разі доведення вини - 12 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.
Суддя опитав всіх учасників процесу щодо можливості відкликання його кандидатури, але зауважень чи протестів від присутніх не надійшло.
Тим не менш, знайшлись причини переносу засідання.
-Що ми маємо? Багато потерпілих не з’явилися до суду, - узагальнив Андрій Сапон. - Деякі отримали запрошення, але не з'явилися і не повідомили про причину неявки. У процесі також є учасники, які не отримали повістки. Що будемо робити?
Послідувало опитування суддею учасників процесу щодо можливості продовження засідання. Прокурор не був проти, оскільки це не перше підготовче засідання, а листи про початок суду були надіслані всім адресатам.
- Можливо, люди, які не з'явились, перебувають за кордоном. Тоді треба робити відеоконференцію з ними, - заперечив суддя.
Переважна більшість інших учасників висловилася за перенесення засідання.
На фото зліва направо захисники обвинувачених: Шолох Ольга Володимирівна, Чикилевська Оксана Володимирівна, Кінебас Олексій Михайлович, Кравченко Володимир Володимирович
Один із захисників (по справі їх також 6-ро, як і обвинувачених: Чикилевська Оксана Володимирівна, Кравченко Володимир Володимирович, Шолох Ольга Володимирівна, Якуба Галина Олександрівна, Кінебас Олексій Михайлович, Корчовий Валерій Вікторович) заявив, що подасть клопотання про розгляд справи у закритому режимі, оскільки в майбутньому прозвучить інформація з використанням конфіденційних даних потерпілих.
Суддя на своєму місці, не виходячи до нарадчої кімнати, ухвалив рішення про перенос розгляду в зв’язку з відсутністю учасників та нез’ясуванням причин їх відсутності.
Але чи вдасться зібрати всіх необхідних персон до наступного розгляду 17 січня 2023-го року?
До слова, в Україні, як і в Чернігівській області справи на медпрацівників доведені до суду — велика рідкість, найбільшого резонансу, як правило, набувають ті, де фігурують гінекологи, в результаті недбалості яких померли діти. Закінчуються вони, якщо потерпілих визнають винними, або відстороненням від роботи на певний час, або закриттям справи через сплив терміну давності правопорушення, або умовним покаранням з виплатою компенсації. Але аж ніяк не багаторічним ув'язненням.
На сторінці Олександра Заїки на його підтримку розмістила пост чернігівка Наталія Пищолка. Під ним десятки коментарів від вдячних пацієнтів, які свідчать про те, що саме від них лікар чи інші працівники онкоцентру не вимагали грошові кошти. Що ж побачимо, які козирі має прокуратура, якщо взагалі побачимо, в разі проведення розгляду справи у закритому режимі.
Gorod.cn.ua
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: онкоцентр, Заїка, Сапон, прокуратура, медпрацівники