GOROD.cn.ua

Дружина прокурора та лікарка військового шпиталю, яка втекла під час війни програла 2 суди, оскаржуючи своє звільнення

 

Апеляційний суд Чернігівської області залишив без змін рішення Деснянського районного суду міста Чернігова в ході розгляду цивільної справи №750/2698/22 Альони Барановської. Жінка працювала лікарем-кардіологом Чернігівського військового госпіталю (В/Ч А 312) була у званні молодший лейтенант запасу.



Вона і ще 3 медики, які є всі військовозобов'язані (молодший сержант Мазурук Н.В., молодший сержант Влащик О.П., молодший сержант Колісниченко В.М.) під час активних бойових дій в Чернігівській області виїхали в перші дні повномасштабного ворожого вторгнення. Також покинув свій службовий пост екс-керівник Чернігівської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Дмитро Барановський (має звання полковника запасу), який є чоловіком позивачки.



На фото - чоловік позивачки Дмитро Барановський, фото "Чернігівщина"

Альону було звільнено командиром установи - Олександром Слєсаренко за прогули 14.03.2022 року. Її трьох колег - також. До слова, очільник госпіталю має звання Герой України, хоча відгуки від пацієнтів про цей госпіталь і його персонал, у Гуглі м'яко кажучи несхвальні, військові називають його “найгірший медичний заклад в Україні” та “концтабор для військовослужбовців”. Проте, останній відгук датований лютим 2021-го року.



На фото - Олександр Слєсаренко

Альона Барановська, яка залишила робоче місце 25.02.2022 звернулась до суду, вимагаючи - 64 тисячі гривень компенсації за три місяці «вимушеного прогулу» (повернулась до Чернігова 06.06.2022 року ), поновлення на роботі та відповідний запис у трудовій книзі.
В той же час її чоловік-прокурор, повернувшись з евакуації в середині квітня, як вважає Олександр Слєсаренко здійснював тиск на колектив госпіталю, використовуючи своє службове становище.
Сам Слєсаренко навіть декілька разів через це звертався до вже екс-генпрокурорки Ірини Венедіктової. На що Венедіктова відповіла, що поведінка Дмитра Барановського цілком нормальна і відповідала поточній ситуації подій. І що оскільки в тих складних умовах військова прокуратура не могла працювати, то Барановський вжив усіх заходів, аби організувати роботу прокуратури віддалено. Альона в цей час, судячи з усього перебувала у м.Черкаси, де вона сама, та її діти були взяті на облік як внутрішньо переміщені особи 09.04.2022.

Головним аргументом позивачки, яку у суді першої інстанції представляла досить відома у Чернігові адвокатка Чикилевська О.В, а в апеляційній - адвокат Коленченко О.О., було те, що - її відсутність на робочому місці була спричинена порятунком двох власних малолітніх дітей, яких вона вивезла із Чернігова в перші дні повномасштабного вторгнення. Тож вважає, що нею не було допущено прогулу.

У госпіталі вона працювала з 27 січня 2015 року, судячи з суми позову мала зарплату близько 21 тисячі гривень на місяць. Під час роботи у військовому госпіталі отримувала доплату за підтримку постійної бойової готовності військ (сил) в розмірі 50% посадового окладу. Але у заяві указувала на те, що вона є цивільною особою і не неї не поширюється правовий статус військовослужбовця з усіма визначеними обов`язками та обмеженнями. Також Барановська наголошувала на тому, що звільнення за прогул у воєнний час в таких умовах є недопустимим. Відповідач, на думку позивачки, порушив ст. 43 Конституції України, ст. 2, 40, 149 КЗпП України, позбавивши її права на працю.

9 березня Барановська, після того, як виїхала за межі Чернігова, навіть не попередивши про це колег чи керівництво, подала заяву датовану 25.02.2022 року, про видачу наказу про простій починаючи з 25.02.2022 року, аби їй передбачили виплату заробітної плати з розрахунку не нижче від 2/3 тарифної ставки встановленого працівника.

Разом з тим, жодного дня простою в Чернігівському військовому госпіталі, який з перших днів ( 24.02.2022) військової агресії приймав поранених та надавав необхідну медичну допомогу для порятунку життя бійців, не було, медичний персонал госпіталю працював в цілодобовому режимі. Вказані факти були підтверджені допитаними свідками.

У числі свідків (працівників шпиталю) були жінки, які також мали малолітніх дітей і ходили весь цей час на роботу до військового госпіталю, оскільки було багато поранених бійців, іноді ночували на роботі. Діти ж у цей час перебували у підвалі з їх родичами.



На фото - екс-креівник та екс-колеги  Альони Барановської

Повний текст постанови Чернігівського апеляційного суду, який підтвердив правильність висновків Деснянського суду в особі судді Наталії Требух був складений 31.10.2022, і у позивачки є 30 діб на її оскарження. Термін спливає, але поки що на сайті “Судова влада України” нема інформації про те, що Барановською подана касаційна скарга.



Взагалі, кожна мати має повне моральне право на те, аби рятувати життя своїх дітей, будь-яка людина попри військовозобов'язаність та інші нюанси, може злякатися і не до кінця контролювати свої дії, у такій ситуації, як війна. Проте не зовсім зрозуміло, як Альона Барановська, яка просить поновлення на роботі, буде спілкуватися з колегами та керівництвом, які не покидали робочого місця, коли туди прибували численні поранені, подавши цей позов до суду, а не просто вибачившись та попросившись назад? Як почуває себе психологічно, чи дійсно у повній мірі відчуває, що відстоює справедливість? Чи вартують тих нервів, часу і грошей на адвокатів ті нещасні 64 тисячі гривень, які вона прагне відвоювати ще з літа? Невже без цих грошей людина, яка скоріше за все отримувала все, що потрібно для себе і дітей у Черкасах, має живого і здорового чоловіка (на відміну від тисяч українських дружин та матерів), зараз поставлена на грань виживання і не може знайти собі інше місце для праці та реалізуватися? А чи задає вона собі питання кожного дня, як почувалися в ті дні пацієнти без неї, та що б відчула вона, чи члени її родини, аби потребували допомоги лікаря, а він поїхав рятуватися? А чи було б їй куди повертатися на роботу і вимагати гроші за “начебто” прогул, аби ті, хто боронив Чернігів також вирішили евакуюватися і він би був окупований? А може краще було б обирати не привітні Черкаси, а Ростов-на-Дону?

Gorod.cn.ua за матеріалами газети “Чернігівщина” 

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Барановська, лікар, Слєсаренко