Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям про людей » Микола Самойленко вже пів століття лікує зуби городнянцям

Микола Самойленко вже пів століття лікує зуби городнянцям

 



Уроженець Полтавщини, лікар від Бога Микола Самойленко став справжнім корінним городнянцем, бо за 49 років своєї професійної діяльності зжився-зрісся з нашим краєм, людьми, звичаями і культурою. Він сам долучився до формування цієї культури, зокрема лікарської, «виростивши і виховавши» кілька поколінь стоматологів і зубних техніків. Все своє життя він лікував людей і виховував молодь, за що наприкінці минулого року рішенням Городнянської міської ради був удостоєний звання «Почесний житель Городні».

Сьогодні навіть важко порахувати усі офіційні й неофіційні життєві здобутки Миколи Михайловича. Він двічі обирався депутатом районної ради і стільки ж – обласної, лауреат премії імені Георгія Вороного, почесний професор Української стоматологічної академії, Заслужений працівник охорони здоров’я.

А починалась його професійна діяльність зі служби у війську. Енергійного й здібного юнака направили навчатись на санінструктора. Саме цей епізод і став вирішальним у професійному житті майбутнього лікаря. Можливість допомагати людям так захопила військового фельдшера, що після служби не лишилось жодних сумнівів щодо майбутньої професії – тільки медицина. Пан Микола успішно закінчив Полтавський медичний стоматологічний інститут, а інтернатуру проходив у Чернігівській обласній стоматологічній лікарні.

– Там мене помітив колишній головний лікар Городнянської райлікарні Владислав Васильович Хіба, який, власне, й переконав мене приїхати у Городню працювати. Спочатку думав – ненадовго, а вийшло – на все життя, – пригадав наш співрозмовник.

Професійна кар’єра молодого лікаря стрімко зростала. Вже через чотири роки він очолив стоматологічне відділення, а ще через чотири – став заступником головного лікаря райлікарні. На цій напруженій і відповідальній посаді Микола Михайлович пропрацював більше дев’яти літ.

– Окрім щоденної фахової й адміністративної роботи на місці у самій лікарні, я як заступник головного лікаря курував величезну інфраструктуру медичних закладів по селах району. Уявіть собі, у ті часи район мав 48 медпунктів, п’ять амбулаторій, а фактично – дільничних сільських лікарень у Мощенці, Дроздовиці, Тупичеві, Ваганичах і Великому Дирчині. А у Будищі працював навіть колгоспний пологовий будинок! – підкреслив Микола Михайлович.

При такому навантаженні йому доводилось постійно вчитись і вдосконалюватися, бо стоматологічна техніка розвивалась неймовірними темпами. Навчався по містах колишнього союзу і в Україні – у кращих спеціалістів Києва, Дніпра й Полтави. За 49 років практики профільна техніка еволюціонувала на кілька поколінь.

Він не перестав практикувати як лікар навіть тоді, коли йому доручили очолити Чернігівське медичне училище у 1997 році. За 25 років його керівництва навчальний заклад з занедбаною матеріальною базою перетворився на потужний коледж у статусі базового і фахового. Адміністративна і господарська робота була знайомою і не викликала особливих труднощів, а от педагогічними навичками пану Миколі довелося оволодівати фактично з нуля. Каже, упорався виключно за рахунок вільного часу, якого і так було небагато.

Незважаючи на завантаженість керівника коледжу, щосуботи лікар-стоматолог лікував земляків-городнянців у місцевій лікарні. Лікує й нині, завершивши педагогічну й адміністративну кар’єру у Чернігові, виконуючи обов’язки головного лікаря ТОВ «Профі мед 2018».

У всіх задумах і проєктах лікаря завжди підтримує вірна супутниця – дружина Лариса, з якою пан Микола разом практично усе життя, бо до одруження вона ще й була його однокласницею. Разом вони виховали двох синів – Олега та Михайла, які подарували щасливим батькам двох онуків – Нікіту, який закінчує п’ятий курс Міжнародного університету у Києві, і п’ятикласника Євгенія.

До повномасштабного вторгнення Микола Михайлович був затятим мисливцем. Ті нечисленні дні, коли він міг собі дозволити присвятити собі і друзям, він зазвичай проводив на полюванні.

– Тепер тільки інколи вибираюсь на риболовлю – сват привчає, проте з мене поки виходить тільки рибак-сковородник, – пожартував він.

Для більшості городнянців лікар Самойленко – знайомий все життя стоматолог-ортопед, якому всі звикли довіряти, хтось навіть з самого дитинства. Проте мало хто замислювався, яка величезна праця стоїть за легкістю його рук та успішністю лікування.

Джерело: "Новини Городнянщини", Павло Дубровський

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Самойленко, стоматолог, лікар, Городня

Добавить в: