— Із таким до нас звернулися вперше, — говорить приватний підприємець із Городні Анатолій Лепень, розповідаючи про душову на колесах, зроблену недавно для наших військових на його металообробному підприємстві. Воно працює вже 16 років. Туї проектують і виготовляють конструкції різного рівня складності — від перил та парканів до будинків-вагончиків.
- А це хлопці прикотили кунг (кузов ун|фікований нульового габариту. - Авт.) військової вантажівки — простіше кажучи будку на колесах, привезли старий котел і попросили зробити похідну лазню Довелося помудрувати.. Старий котел переварили, всередині кузова зробили систему опалення, як у будинку, - одних тільки труб наварили більш ніж 30 метрів, із листового заліза виготовили бак на 1,5 тисячі літрів. Встановили його на даху, всередині бак розділений перегородкою. щоб вода, нагріваючись (опалення на дровах) в одній частині, віддавала частину тепла другій. У кузові обладнали душову кімнату з перегородками - одночасно можуть митися 7 чоловік. Замовники лишилися задоволеними.
Зараз працівники підприємства виготовляють для захисників грубки та буржуйки. У порівнянні з найпершими (іх почали робити ще в 2014-му для бійців АТО) вони більш функціональні, хоча основою як для тих. так і для інших є газові балони.
Завдяки удосконаленій конструкції нинішні грубки не лише зігрівають, а й дозволяють комфортно готувати їжу зверху в них — плита з конфорками.
— Щоб тепло довше зберігалося, на плиту можна покласти каміння чи цеглу. На них швидко сохнутиме взуття, одяг. У комплект входять навіть кочерга і совок. На сьогодні ми виготовили 24 таких комплекти. 16 із них уже відправили на Донбас.
Розширити виробництво заважає брак матеріалу.
- Восени минулого року я придбав 7 газових балонів для виготовлення мангалів А тут війна. Які мангали? І ці балони, й ті, що знайшли волонтери, пішли на грубки. - каже Анатолій Федорович.
Йому 54. За фахом — інженер-механік. До розвалу Союзу понад 10 років працював (вахтовим методом) на Півночі. Коли повернувся в Городню, став приватним підприємцем — займався реалізацією продуктів харчування. Тоді і зварив свій перший ларьок-вагончик для торгівлі Він вигідно вирізнявся серед ринкових наметів. Тож невдовзі не стало підбою від замовлень. Так і змінив кваліфікацію.
- І не жалкую. Бо тепер точно знаю, що залізо - це моє. — говорить Анатолій Федорович. - До війни справи в нас ішли непогано. Було чимало клієнтів. Багато чого ми робили для Городні - вуличні вказівники, лавочки, квітники, автобусні зупинки, дитячі майданчики тощо. Налагодили виробництво бочок із товстого металу для випалювання деревного вугілля, були й інші задумки Тепер ми їх відклали до мирних часів.
Один із проектів Анатолія Лепеня, що теж чекає на втілення в життя, — виготовлення європіддонів за новою технологією, верстат для цього (як і для прокатки металу) він розробив сам. Завдяки спеціальній конструкції з роботою, для якої раніше потрібні були два працівники, без зайвих зусиль впорається один. До того ж швидше.
А поки що колектив підприємства працює згідно з вимогами воєнного часу. Одна з останніх його робіт - двері для укриттів в обох міських ліцеях.
Джерело: газета “Гарт” від 18.11.2022, Марія ІСАЧЕНКО, фото Олени Яцкової та газети “Новини Городнянщини”
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.