Анатолій Лепень з Городні розробив верстат для плетіння маскувальних сіток
Приватний підприємець із Городні 55-річний Анатолій Лепень (займається металообробкою) робить свій внесок у Перемогу ще з 2014 року. Перші компактні пічки для наших воїнів його працівники почали виготовляти з газових балонів, які планували пустити на мангали. Тоді вони слугували в основному для обігріву. Тепер на буржуйках «від Лепеня» можна ще й готувати: конфоркою служить верхня плита з кришкою.
Для покращення побуту захисників на підприємстві Анатолія Федоровича переробили закритий кузов-фургон військової вантажівки на похідну лазню на дровах.
— Система опалення як у будинку. 700 літрів води нагрівається за плюс-мінус пів години, — розповідає Анатолій Федорович.
Вдосконалювати, розробляти нове для нього — не просто робота задля розвитку бізнесу. Це — стиль життя. Працювати на випробуваному практикою обладнанні — надійно, але нецікаво і часто малоефективно, особливо коли маєш одразу кілька ідей для модернізації.
Так народився, скажімо, верстат для виготовлення європіддонів. У результаті доволі марудна процедура перетворилася на швидкий (на один виріб не йде і 5 хвилин) та результативний процес.
Анатолій Лепень і його новий верстат, фото з фейсбук-сторінки Городнянської міської ради
Тому, коли виникла потреба пришвидшити виготовлення маскувальних сіток для потреб ЗСУ, городнянські волонтерки звернулися саме до Анатолія Лепеня.
— Я їх дуже поважаю. Як і жінок, що плетуть сітки, — наших невтомних «павучих». Вони роблять для Перемоги все, що в їхніх силах. Хіба можна було відмовити? — каже підприємець.
Проектуванням верстата для різання тканини на смужки він займався паралельно з основною роботою. На це та на виготовлення верстата (з допомогою працівників підприємства) пішло майже два місяці.
— Бо багато деталей (роликів, підшипників тощо), токарних робіт. Потрібен був час, щоб проекспериментувати, під яким кутом краще розмістити ножі, виготовити і змонтувати тримачі для них. Це не рахуючи самої розробки, креслень, — пояснює мій співрозмовник.
Не так просто було знайти і потрібні комплектуючі. Згадує: викупив у місцевих магазинах усі широкі леза для ножів (їх у верстаті понад 40).
Випробовували своє творіння на гідробар'єрній плівці — тканини під руками не виявилось. Результат перевершив очікування. Згодом — і на флізеліні (він цупкіший), з якого виготовляють камуфляжне покриття.
— Встановили верстат у Будинку культури, де й плетуть сітки. Інструктаж для жінок провів, запчастинами забезпечив. У разі чого я на місці, — посміхається Анатолій Федорович.
Каже: у планах було поставити мотор-редуктор — щоб вал обертався при натисканні на кнопку, але зрештою вирішив, що крутити його вручну буде безпечніше. Тим більше що верстатом користується багато людей: порізати тканину приїжджають і сільські «павучихи».
Тепер жінкам не треба витрачати сили і час для підготовки матеріалу для плетіння маскувальних сіток — рулон флізеліну одна людина може перетворити на стрічки за кілька хвилин.
— Якщо буде потреба, зробимо ще один верстат, — говорить Анатолій Федорович. — Тепер, коли є креслення і всі розрахунки, впораємося за тиждень.
— Вам заплатили? — цікавлюсь насамкінець щоб розставити всі крапки над «і».
— Думаєте, я за це взяв би гроші? — відповідає запитанням на запитання він.
Джерело: газета “Гарт”, Марія Ісаченко
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: підприємець, Лепень, Городня, верстат, сітки