У Мені для населення працюють суспільна лазня та соціальна пральня
Зараз у Городні набуває популярності подобова оренда житла. Місцеві розказують, що попит створюють військові — квартири на короткий термін їм потрібні, щоб нормально помитися і випрати речі. Свого часу тут, як і в інших колишніх райцентрах, захопилися облаштуванням приватних лазень. У результаті громадські закрилися.
А в Мені лазня працює. Працює вона два дні на тиждень. У п’ятницю — тільки чоловічий день. Тоді, крім загальної зали, тут на повну задіяна парильня — температуру в ній можна підвищувати до 100 і більше градусів. У суботу (після полудня) лазня в розпорядженні жінок, а з 16.00 — знову чоловіків. Плата за дві години користування — 100 гривень. Особам з інвалідністю — наполовину менше.
До лазні меняни ходять не тільки помитися, зміцнити судини, підвищити імунітет — для багатьох вона ще й спосіб боротьби зі стресом, який зараз відчуває практично кожен.
Під одним дахом із громадською лазнею розміщена соціальна пральня. 6 грудня виповнилося два роки із дня її відкриття. Це стало можливим завдяки тому, що проект територіального центру надання соціальних послуг Менської громади «Соціальна пральня «Достойне життя»», поданий до Фонду міжнародної солідарності, був визнаний одним із найкращих, у результаті чого ТГ отримала фінансування від польських партнерів. Внесок громади був 10 відсотків (понад 300 тис. грн).
На сьогодні тут задіяні три пральні машини: одна на 10 кг і дві на 8 кг. У них дуже зручно прати великі речі — пледи, ковдри, верхній одяг.
— Громадяни, які є клієнтами терцентру і з якими укладений відповідний договір, обслуговуються безкоштовно, — наголошують у міській раді.
Їхні речі зазвичай приносять соцробітниці — раніше вони прали для підопічних вручну або у власних машинах, тепер економлять і час, і сили.
Скористатися послугами пральні (випрати, висушити, випрасувати відпарювачем) можуть усі жителі громади, але вже за платню. Забрати речі можна того ж самого дня або наступного — це залежить від завантаження.
Особливо популярні ці послуги у внутрішньо переміщених осіб, які не мають власних пральних машин.
Джерело: газета “Гарт”, Марія Ісаченко. Фото із сайта mena.org.ua
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.