У минулому році Борзнянський державний сільськогосподарський технікум змінив назву. Тепер будівлю навчального закладу прикрашає вивіска «Борзнянський аграрний фаховий коледж». Про життя після зміни статуту розповідає директор коледжу Віталій Линник.
- Відповідний наказ Міністерства був ще в червні минулого року, а підписав міністр затверджений статут тільки в липні. Відтоді технікум і став фаховим коледжем. Раніше ми випускали молодших спеціалістів, а тепер вийшли на новий рівень підготовки фахівців - фахових молодших бакалаврів.
На сьогодні у нас навчається 136 студентів з Борзнянщини, Бахмаччини, Сосниччини, Ічнянщини, Менщини. Маємо спеціальності «облік і оподаткування» та «агрономія» з двома спеціалізаціями - виробництво і переробка продукції рослинництва і організація технології ведення фермерського господарства; «технологія виробництва та переробки продукції тваринництва» зі спеціалізацією бджільництво (вже рік як поновлене. До цього набір на бджолярів був тимчасово призупинений, - Авт.). Маємо гуртожиток, де проживає сорок студентів.
Крім цих спеціальностей, у нас є й робітничі професії: тракторист-машиніст сільськогосподарського профілю і озеленювач. Студенти навчаються на них паралельно, за бажанням. Професія озеленювача зараз дуже популярна в столиці, і багато наших студентів працюють за нею. Також почали більше оплачувати працю агрономів, тож і ця спеціальність стала користуватися більшим попитом.
Усього штату в коледжі - 70 чоловік, 26 із них - педагогічні працівники, усі з досвідом, тож проблем у цьому плані не повинно бути. Головна наша проблема - у недостатньому фінансуванні. Не вистачає коштів для закупівлі техніки сіль-госпвиробництва. Маємо застарілі трактори, сільськогосподарські машини. До прикладу, тільки один новий оборотний плуг коштує 600 тисяч гривень.
Співпрацюємо з вищими навчальними закладами. Національний університет бі-оресурсів і природокористування в Києві, Сумський і Харківський аграрні університети й Ніжинський агротехнічний інститут беруть наших випускників на скорочений термін навчання. Тож можна отримати бакалавра за 2-3 роки, - каже Віталій Володимирович.
На лекцію - не покидаючи ліжка
Анастасія Іванцьо, Іванна Морміль та Марія Горбач - студентки-другокурсниці, навчаються за спеціальністю «облік і оподаткування». Зараз вони, за умовами карантинних обмежень, на «дистанційці». Кажуть, що набагато краще й цікавіше відвідувати заняття, спілкуватися з одно-групниками й слухати лекції наживо, ніж сидіти вдома перед монітором у «зумі». Проте, дівчата почали навчання уже під час карантину. Тож і Міжнародний день студентів, який усі причетні святкують 17 листопада, за два роки у стінах закладу ще повноцінно не відзначали. Проте це свято вважають своїм особливим, показником того, що вони вже не учні школи, а дорослі студентки. Усі дівчата - активні, творчі й винахідливі, тож і онлайн-святкування вміють влаштовувати: знімають відео, створюючи святковий настрій і собі, й викладачам. Так планують зробити й цього року.
Анастасія - староста групи. Дівчина встигає не тільки гарно навчатися, а й захоплюється музикою, опановує гру на фортепіано й бандурі в музичній школі. Іванна, крім занять у коледжі, любить танцювати й займається вокалом, вміє грати на гітарі. Також входить до студентської профспілки та стипендіальної комісії. Марія - очолює профспілку, бере участь у студентській раді, стипендіальній комісії, любить займатися рукоділлям і танцями. Усі троє після закінчення коледжу націлені на навчання в столиці.
- Там більше можливостей, навчальних закладів, перспектив... - розмірковують вони. - Цього року головне - гарно скласти ЗНО, тож активно до нього готуємося.
За можливості, між карантинами, другокурсниці проводять різні свята: чи концерт до першого вересня організують, чи фотозону до дня закоханих облаштують, або спільні з одногрупниками походи на природу зберуть.
- Наша група дуже дружна, - кажуть студентки. - На карантині й не тільки постійно спілкуємося у інстаграмі й телеграмі, по навчанню - у вайбері, зумі й класрумі. Буває, слухаємо лекції, не встаючи з ліжка, - сміються. - Це один із плюсів дистанційного навчання. Проте, хочеться вже за парти... Викладачі гарно пояснять, що не зрозуміло, а самим опановувати нові теми набагато складніше.
До Дня студентів побажаємо нашим викладачам найголовнішого у наш час - здоров’я. А разом із ним і терпіння. Ми вас любимо!
Районна газета «Вісті Борзнянщини» №46 (9968) від 13 листопада 2021, Людмила Шульжик
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.