На 13 серпня в Менському районному суді призначено розгляд справи по обвинуваченню 29-річного Дмитра Столярчука, колишнього керівника Менської районної прокуратури. Його звинувачують у скоєнні ДТП, в якій загинуло двоє людей. Суддя Андрій Слісар. Раніше, під час комп’ютерного розподілу. Справа дісталася судді Надії Волошиній. Вона заявила самовідвід.
У підозрюваного Столярчука два адвокати. Потерпілі: син загиблого Роман Перепуст і мати загиблої Надія Лазаренко. Столярчуку загрожує до десяти років ув’язнення з позбавленням водійських прав на найближчі три роки. Якщо його вину доведуть, відправлять відбувати покарання до колонії в Макошиному. За якою він наглядав, будучи керівником Менської місцевої прокуратури.
Суть обвинувачення: «Діючи необережно, проявляючи злочинну недбалість, не передбачаючи настання суспільно-небезпечних наслідків своїх дій, хоча повинен-був і міг їх передбачити, Столярчук, всупереч вимогам Правил дорожнього руху України, не переконавшись, що це буде безпечним і не створить перешкод або небезпеки іншим учасникам руху, змінив напрямок руху ліворуч, виїхавши на смугу зустрічного руху, внаслідок чого допустив зіткнення із автомобілем ВАЗ-21099, який рухався в зустрічному напрямку».
Біда сталася 2 листопада на початку десятої ранку. Столярчук їхав на авто Acura TLX у Мену. У машині з ним було ще двоє людей. За кермом ВАЗ був 73-річний чернігівець Юрій Перепуст, колишній міліціонер. Він їхав до Чернігова з села Бірківки від цивільної дружини Тамари Фесюн. Дорогою підібрав 31-річну Євгенію Лазаренко зі Стольного.
Женя залишила дев’ятимісячного сина Єгора на матір, піймала попутку і поїхала за памперсами та дитячою сумішшю в Чернігів. Від удару ВАЗ зім’яло. Люди, які проїздили повз, кинулися рятувати водія і пасажирку. Чоловіка витягли першим, та він вже не дихав. Євгенію не могли дістати, бо її затисло. А потім машина ще й загорілася. Женя виховувала сина сама. Тепер Мурашечка, так вона його ніжно називала, сирота.
Люди розповіли браіу загиблої, що після ДТП з машини прокурора швиденько зняли номери. А також зник відеореестратор. Прокурора посадили до поліцейського авто, а лнщям сказали, що відправили його до лікарні. Згодом матері Євгени зателефонував чоловік, який представився батьком Столярчука. Говорив, що ведеться слідство і не доведено, що його син винний, пропонував компенсацію.
Слідчий просив взяти Столярчука під варту і зачинити в СІЗО. Аргументуючи це тим, що він прокурор, розуміється на специфіці розслідування і це може завадити. Голосіївський суд Києва дослухався до думки слідчого і постановив тримання під вартою 60 діб без визначення розміру застави. Столярчук оскаржив це рішення. Київський апеляційний суд 25 листопада скасував ухвалу Голосіївського районного суду і дозволив заставу 1500000 гривень.
Коли ж прийшов час продовжувати тривалість запобіжного заходу, Голосіївський суд відмовив у задоволенні клопотання слідчого про продовження тримання під вартою і призначив Столярчуку цілодобовий домашній арешт. А згодом його змінили на нічний, з 22 години до сьомої ранку не покидати місце проживання.
На волі колишній керівник Менської прокуратури у Київському окружному адміністративному суді почав судитися з Першою Кадровою комісією обласних прокуратур з атестації прокурорів та Офісом Генерального прокурора за поновлення на роботі. І вимагав визнати протиправним рішення про його звільнення та скасувати.
Столярчука звільнили наприкінці минулого року. І лише після того, як журналістів зацікавило, чому прокурор, підозрюваний у скоєнні дорожньо-транспортної пригоди з двома загиблими, ще при посаді. У його підпорядкуванні були прокуратури Меншини, Городнянщини, Корюківщини, Семенівщини та Новгород-Сіверщини. Суд йому відмовив.
Валентина Остерська, «ВісникЧ» №30 (1837) від 29 липня 2021
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.