Чернігівський мандрівник Олександр Волощук планує пройти пішки Україною з заходу на схід за два місяці. Маршрут пройде територією 12 областей України. Про це він розповів в ефірі Українського радіо: Чернігівська хвиля в програмі «Ранні пташки».
За його словами, він вже в четвер, 29 липня вирушає на Закарпаття. Звідти 1 серпня буде старт нової великої мандрівки. Це буде другий етап торішньої подорожі – тепер він пройде від крайньої західної точки України, це два кілометри на захід від Чопа до крайньої східної на Луганщині – село Рання Зоря.
Нагадаємо, минулого року Олександр Волощук здійснив подорож пішки Україною від крайньої північної точки – села Грем'яч Новгород-Сіверського району, до крайнього півдня – міста Вилкове.
Як каже мандрівник, новий маршрут буде довший.
«Торік я пройшов 1050 кілометрів. А цього року – це приблизно 1800 кілометрів. Це займе 60 ходових днів – повноцінних два місяці, не враховуючи днів на відпочинок. В цілому я ходжу 30 кілометрів на день», – розповів Олександр Волощук.
Особливістю маршруту буде те, що на шляху не буде жодного обласного центру.
«Найбільше місто, яке буде у мене на маршруті – це Кременчук. Найважча ділянка для проходження це Карпати», – розповів він.
Зазначимо, нещодавно Олександр Волощук повернувся з двотижневого походу по Волинському Поліссю.
«Ми їхали по півночі Волинської та північному заході Рівненської областей. Це місця, де збереглися красива природа: ліси, озера, болота. Є села, де люди живуть ще в хатах під солом’яними стріхами. Ми пройшли пішки цей маршрут – 270 кілометрів», – каже він.
Довідково:
Олександру Волощуку – 49 років, із них 18 він подорожує, переважно, автостопом. За цей час мандрівник подолав 368 тисяч кілометрів та відвідав 60 країн світу. Основні теми досліджень під час мандрівок – доба масових репресій 1930-1950-х років, життя українців за межами України. За результатами своїх подорожей він написав і видав 10 книжок.
Джерело: "Суспільне Чернігів"
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Волощук, подорож, мандрівник