GOROD.cn.ua

Коронавірус затьмарив решту хвороб. Так,кількість занедбаних випадків онкологічних захворювань зросла

Коронавірус затьмарив решту хвороб і на початку 2021 року, а саме 4 лютого, у день, коли відзначається Всесвітній День боротьби проти раку, медики просять чернігівців не ігнорувати зміни в роботі організму та звертатися до своїх сімейних лікарів, аби вчасно діагностувати онкологію, яка на ранніх стадіях піддається лікуванню.



Оксана Кальдяєва, лікарка загальної практики сімейної медицини, завідуюча амбулаторією №2: «Якщо взяти статистику за минулий рік, ми побачили дещо зниження виявлення хворих з онкологічною патологією населення, яке відноситься до 2-ї міської лікарні. Я думаю, що це пов’язано з тим, що в минулому році більше уваги приділялося хворим з коронавірусом, і хворі з профілактичною метою дуже рідко до нас зверталися. А були такі періоди, коли не зверталися зовсім».

Чернігівці налякані підхопити нове вірусне захворювання у місцях скупчення людей, в тому числі і лікарнях, нехтували протягом 2020 року візитами до свого сімейного лікаря. І це призвело до невтішної статистики.

Оксана Кальдяєва, лікарка загальної практики сімейної медицини, завідуюча амбулаторією №2: «На жаль, ми виявили, що у третини людей, в яких було виявлено онкологічне захворювання, були вже у занедбаному стані. Тобто це люди, які мають дуже погані перспективи щодо лікування».

Коливання тиску, новоутворення на шкірі, різка втрата ваги – сигнал негайно звернутися до лікаря, який вже здійснить огляд і направить вас на необхідні дообстеження.

Оксана Кальдяєва, лікарка загальної практики сімейної медицини, завідуюча амбулаторією №2: «Первинна ланка працює з наказом МОЗ України 504, згідно якої у нас є скринінгові програми – онкоскринінг, тобто виявлення ранніх форм раку. Вони абсолютно безкоштовні».

Серед пацієнтів з онкологіє 2-ї міської лікарні найпоширенішими є захворювання шкіри. Конкретно у жінок – найчастіше діагностують рак молочної залози. І за 2020 рік кількість занедбаних випадків зросла до30%.

Оксана Кальдяєва, лікарка загальної практики сімейної медицини, завідуюча амбулаторією №2: «Якщо це І, ІІ стадія, то жінки виліковуються і надалі живуть повноцінним життя. Це чиїсь матері, це чиїсь дружини, діти. І це щастя в сім’ї, якщо жінка вилікується від цієї хвороби і далі продовжує жити».

Серед чоловіків найпоширеніше захворювання шлунково-кишкового тракту і рак легенів, який у 80% випадків ще є й занедбаним.

Оксана Кальдяєва, лікарка загальної практики сімейної медицини, завідуюча амбулаторією №2: «Наші чоловіки дуже рідко звертаються до лікарів. Вони можуть довго кашляти. Більшість чоловіків палять, і при якійсь патології вони не звертаються. Вони дуже рідко звертаються до лікарів з профілактичною метою».

Саме тому важливо проходити профілактичне обстеження раз на рік. Бо той же рак легенів можна виявити лише у результаті рентгенологічного обстеження.

В Україні щороку приблизно 80 тисяч людей помирає від онкології. Ці захворювання знаходяться на другому місці після серцево-судинних, за причиною смерті.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: онкологічні захворювання, рак, обстеження, Оксана Кальдяєва, «Дитинець»