GOROD.cn.ua

Як не перетворити шопінг в хворобу?

11 листопада відзначають всесвітній День шопінгу. Навіть під час пандемії на чернігівському центральному ринку досить людно. Для когось шопінг це спосіб відпочинку, хтось виходить до магазинів тільки за потребою, дехто відмовитися від покупок просто не в змозі.



Психологи не бачать у шопінгу нічого поганого, якщо це не переходить певних меж.

Наталія Лазаренко, психологиня, арт-терапевт: «Шопінг – це не погано. Шопінг як розрядка. Покупці отримують від цього задоволення. Особливо, коли немає чогось іншого яскравого в житті, то вони поєднують шопінг зі спілкуванням, або можливо придивитися собі новий образ, або можливо, щоб побути наодинці з собою».

Не всім до вподоби ходити по магазинах. Особливо це стосується чоловіків, які мають супроводжувати жінок під час шопінгу. Найгірше, коли люди втрачають над собою контроль.

Анастасія, чернігівка: «Определенно чувствую себя шопоголиком. На данный момент предпочитаю заказывать в интернете, так как это более практичней, хотя были такие случаи, когда приходилось перешивать заказ. Но все-таки считаю, что там выбор больше, чем сейчас на рынке, либо в масмаркетах».

Наталія, чернігівка: «Взагалі, купуємо те, що вкрай необхідне, без чого не можемо обійтися на даний момент. Що не потрібно, відкладаємо на потім, до кращих часів».

Лідія, чернігівка: «Шоппинг – это тяжело. Обойти у нас в Чернигове все магазины, обойти все рынки, которые есть, и выбрать, что хотели, это тяжело».

Юлія, чернігівка: «Мріяла про донечку, тому я хочу більше скуповувати дитячі речі. От я ходжу собі дивлюся, але більше купую донечці речі».

Світлана, чернігівка: «Я люблю покупки. Это мне поднимает настроение. Поэтому покупки делаю практически при любой возможности».

Є тип людей, які полюбляють ходити по магазинах і просто розглядати речі. Вони витрачають більше часу, ніж грошей, приділяючи велику увагу якості речей. Це свого роду терапія – віндовшопінг, кажуть психологи.

Наталія Лазаренко, психологиня, арт-терапевт: «Дуже багато людей потрапляють в сценарій «вічний боржник». Знімають з картки гроші, з кредитних карток. Потім не знають як їх погасити. І це відбувається від зарплати до зарплати. Тільки погасив цю картку, потім знову я беру ці гроші, займаю, на те, щоб витратити на якісь свої речі. Це вже стає як наркотик – шопоголізм. І цей шопінг перетворюється в хворобу, тобто це вже є ненормально і з цим треба щось робити, розбиратися, яку я потребу задовольняю за допомогою шопінгу».

Тому психологиня радить перед виходом до магазину запастися гарним настроєм та спиратися на холодний розум, аналіз і розрахунок, щоб не витрачати гроші на зайві речі.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: шопінг, опитування, «Новий Чернігів»