GOROD.cn.ua

Вода з-під крану тхне каналізацією: мешканці будинку у Чернігові скаржаться на якість питної води

Вода з-під крану тхне каналізацією. Забезпечити жителів будинку Музична, 2 якісною питною водою просить чернігівка Людмила Коваленко. Жінка з родиною переїхала до цього будинку на початку року. Люди, що живуть там довше, кажуть, проблеми із якістю води були завжди, але ні до кого з цього приводу не зверталися.



Чернігівка Людмила Коваленко каже, вода, що тече з-під крану у її квартирі, мутна і тхне. Нею жінка миє лише підлогу і посуд. Все інше – водою з бутелів, які їй привозить син раз на два тижні.

«Її не те, що пити, а нюхати неможливо.»

До будинку на вулиці Музичній, 2А родина Коваленків переїхала на початку цього року. Воду не могли ні пити, ні митися нею. Сусіди кажуть, проблема з водою у будинку вже давно.

У понеділок, 28 вересня, родина Коваленків звернулась зі скаргою на гарячу лінію «Чернігівводоканалу». У 29 вересня працівники лабораторії комунального підприємства приїхали взяти проби води на аналіз.

Набрати води на аналіз не вдалося, бо у будинку немає відповідного крану. Щоб зрозуміти, вода якої якості потрапляє у будинок, проби взяли у найближчому гідранті. Запах, колірність і мутність води перевірили у лабораторії. Її начальниця Тетяна Семенова сказала, що запах у нормі.

«Колірність має перевищення – 22,3 при нормі 20. Відповідно, якщо така колірність, мутність уже точно буде мати відхилення. І це дійсно так – 4,3 при нормі 1,5.»

Для води, набраної в гідранті, такі показники є нормальними, сказала Тетяна Семенова.

Бактеріологічний аналіз з гідранта не робили. У разі, якщо люди хочуть перевірити якість води, вони можуть самостійно звернутися до незалежної лабораторії. Зі слів фахівця зі зв’язків з громадськістю КП «Чернігіводоканал» Ігоря Грищенка, проблеми з водою через те, що жодного разу не промивали мережі у будинку.

Двічі на рік мережі має промивати компанія, що обслуговує будинок. У цьому випадку це комунальне підприємство «Новозаводське». Промивання не робили, бо нема технічної можливості.

«За проектом будинку, лежаки проходять під підлогою, тому технічної можливості для промивки даного будинку нема. Ввід води на будинок у житловій кімнаті, яка приватизована і є приватною власністю, тому вільного доступу до мережі нема», - сказав головний інженер КП «Новозаводське» Руслан Сусло.

1 жовтня працівники «Новозаводського» приварили вентилі до ввідних труб. Це дасть можливість промити хоча б частину мереж і трохи покращити якість води.

Промити внутрішньобудинкові мережі можна, якщо у квартирах одночасно на 15-20 хвилин відкрити воду.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Людмила Коваленко, вода, вулиця Музична, «Чернігівводоканал», UA: Чернігів