Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Ситуація із станом річки Десна в межах міста сьогодні покращилася

Ситуація із станом річки Десна в межах міста сьогодні покращилася

 

Ситуація із станом річки Десна в межах міста 10 вересня покращилася. Про це повідомив у своєму телеграм-каналі в.о. міського голови Олександр Ломако.



9 вересня забруднені води досягли території Чернігова. Вода в межах пляжу “Золотий берег” потемніла, з’явився специфічний запах та мертва риба. Її збирають комунальники для захоронення в підготовленій для цього ямі.

Продовжує працювати в районі переправи установка аерації - власна розробка “Чернігівводоканал”. КП останні тижні нашим спільним рішенням здійснювало відбір води з річки для проведення аналізів та інформування населення.
Поступово спостерігалося зменшення кисню у воді - прийняли рішення запустити установку аерації, яка показала свою ефективність. З чого можна зробити висновок, що якщо б подібні працювали за протяжністю р. Сейм та Десна в межах області, то це б більше насичувало воду киснем - сповільнилось поширення брудних вод та було б врятовано більше тваринних організмів. Враховуючи, що така установка на території області єдина і вона є власною ініціативою комунального підприємства, а річка Десна не входить до меж його відповідальності, то КП передало установом, які профілюються на екології, креслення таких установок та готове надавати всю необхідну технічну консультацію з їх виготовлення та експлуатації, адже їх кількість на території області вниз за течією могла б вплинути на ситуацію.

У Чернігові продовжує діяти заборона на відвідування пляжу “Золотий берег”, купання в Десні, вилов риби та використання річкової води. Про зняття обмежувальних заходів буде повідомлено після стабілізації ситуації. Також там продовжує патрулювати муніципальна варта, поодиноким відпочивальникам наполегливо рекомендується утриматися від купання, а у зв’язку із зміною ситуації ці дні, то і взагалі від відвідування.

"І вкотре нагадую. На якість питної води з ваших кранів забруднення Десни не впливає. Чернігів споживає воду з артезіанських свердловин", - написав Ломако.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Десна, екологія, вода

Добавить в: