Пятница, 15 Мая 2020 18:28 | Просмотров: 3806 | Обновлено 18 Мая 2020 13:23
Легше буде підтвердити законність перебування у Білорусі та дозволить швидше перетинати кордон. Такі переваги рішення Уряду пускати українців до Білорусі лише за закордонним паспортом у коментарі Суспільному назвала начальниця управління державної міграційної служби в області Ксенія Лук’янець. Новий режим перетину кордону діятиме з 1 вересня. Хто з українців і надалі зможе потрапити до Білорусі за внутрішнім паспортом – розкажемо далі.
Пункт пропуску Нові Яриловичі на кордоні Україна - Білорусь. Звідси пряма дорога до Гомеля. З 1 вересня 2020 року перетнути кордон з Білоруссю можна буде виключно за закордонними паспортами. Таке рішення ухвалили на засіданні Уряду. Згідно з пояснювальною запискою, заборону ініціювали для посилення прикордонного контролю під час перетину кордону між країнами. Чернігівці до таких нововведень ставляться так.
Світлана Лісаченко: «У мене є закордонний паспорт, тому у мене проблем не буде. У мене там тітка, двоюрідні і троюрідні брати і сестри.»
Олена Шубенко: «Я майстер народної творчості і їзджу туди по роботі. У мене є закордонний паспорт, тому складного нічого немає.»
Володимир: «Це абсурд. Раніше ми їздили без закордонного паспорту, з внутрішнім паспортом. Чому тепер з закордонним? Я думаю, це не правильно.»
Рішення правильне, каже начальниця управління державної міграційної служби України в області Ксенія Лук’янець. З її слів, перетин кордону за біометричним паспортом має багато переваг.
«Вам не потрібно звертатися до уповноважених органів аби підтвердити законність або незаконність вашого перебування. У вас відповідно є штамп перетину і прямим доказом даного питання. Прикордонники обладнані відповідними обладнанням, що зчитує чіпи і відповідно до цього проходження контролю прикордонного займає до 5 хвилин. Якщо особа загубила внутрішній паспорт на території іншої країни, то ідентифікація за межами держави такої особи набагато складніша. Внутрішні паспорти у вигляді книжки не містять транслітерації особи, а саме переклад латиницею прізвище і ім’я, по-батькові. Це може спричинити помилкові знаходження відомостей про заборони виїзду, або певні обмеження виїзду особи.»
Селище Добрянка на кордоні України з Республікою Білорусь. На його околиці однойменний пункт пропуску. Звідси до лінії розмежування двох держав 10 метрів. За 200 метрів звідси найближче білоруське село Піддобрянка.
«Це Добрянка, Чернігівська область Україна. Тут ще Україна, а отам вже Білорусь – це одна і та сама вулиця.»
Сергій Коноваленко каже, зазвичай два рази на тиждень їздив до Білорусі.
«До карантину, звичайно, їздив часто, друзі. Плюс те, що я з союзу письменників, звичайно їздимо по обміну досвідом і просто дружба, родичі, зв’язки, все як треба.»
Добрянка Людмила Дупак родичів у Білорусі не має, до сусідньої держави ходить за продуктами.
«Родичів у мене там нема, я ходила дуже рідко, тільки в магазин туди. Деякі є продукти, які у нас не такі якісні. Туди за продуктами ходила. Хотілося б, звичайно, щоб пускали, щоб було все, як раніше, але навряд чи вже так буде.»
Сергій та Людмила перетинали кордон з Білоруссю за паспортом громадянина України. За ним зможуть їздити і надалі, оскільки їх село є прикордонним, а для жителів прикордонних районів уряд дозволив продовжити їздити за українськими паспортами і після 1 вересня. Обмеження ж які ввів Уряд, стосуються тільки виїзду з України до Білорусі. В'їхати в Україну з території Білорусі можна буде за внутрішнім паспортом.
UA: Чернігів
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: кордон, загранпаспорт, Україна, Білорусь, UA: Чернігів