GOROD.cn.ua

Що потрібно для переходу від інтернатного виховання до сімейного?

Вже 6 років як сім’я Ольги Шестак стала прийомною для братика і сестрички, які виховувалися в інтернаті. І хоча в Україні, і на Чернігівщині зокрема, де інституалізація, тобто реформування інтернатних закладів знаходиться лише на початковому етапі, але справа просувається, і все більше дітей стають вихованцями будинків сімейного типу і прийомних сімей.



Батьків, які взяли на себе таку непросту місію, держава підтримує. Напередодні дня усиновлення подякували і чернігівським опікунам та прийомним батькам.

Зараз на Чернігівщині більше 2 тисяч дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, з них під опікою та піклуванням 1355. Але форма сімейного виховання набагато краща, вважають як представники органів опіки, так і самі батьки.

Кількість прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу значно збільшилася за останні роки. Зараз в області 202 прийомні сім’ї та 27 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 508 дітлахів. 26 дітей цього року усиновлено.

Для підтримки сімейного виховання на державному рівні збільшилися і виплати, які виділяють на дітей, що виховуються у будинках сімейного типу, і на оплату праці прийомних батьків. А в останні 3 роки почали в бюджет заклади і кошти на забезпеченням житлом дітей-сиріт по досягненню ними повноліття.

Представники органів опіки і піклування сподіваються, що реформа інтернатних закладів все ж буде реалізована.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: діти-сироти, прийомні батьки, опікуни, усиновлення, «Дитинець»