Мільйон тонн зерна вже намолотили на Чернігівщині, повідомляє департамент агропромислового розвитку Чернігівської облдержадміністрації.
Анатолій Красний, комбайнер «Агрофірми «Кладьківка»: «У непогожий день я на ремонті»
Для власників аграрних підприємств це мільйонні прибутки. А скільки в жнива заробляли наші комбайнери?
— Добре заробляли. Від 2 тисяч гривень у день, — говорить фермер, член постійної комісії обласної ради з питань агропромислового комплексу Іван Якуб. Очолює господарство «Соната» у Великому Листвені Городнянського району. — Може бути і 3,5 тисячі гривень у день. Дивлячись, який урожай. Яка погода. Скільки годин на добу дає працювати. Якщо пшениця відсиріла, збирання не йде. У цьому році жнива ранніх зернових в господарствах тривали 15-20 днів. Розпочалися рано, та переривалися. І дощу як такого не було, а заважало.
— Якщо комбайн обмолотить 20-25 гектарів у зміну, якщо оплата за гектар 100 гривень комбайнеру і 80 помічнику, 2 тисячі гривень за зміну виходить, — пояснює керівник приватного підприємства «Агрофірма «Кладьківка», що на Куликівщині, Віктор Шрам. — 2 тисячі гривень для комбайнера реально заробити. Можна і більше.
— До 60 тисяч гривень на місяць у жнива заробляють комбайнери провідних господарств Куликівщини, — додає перший заступник куликівського селищного голови Сергій Калашник. — 60 тисяч максимум, 30-40 мінімум.
Середній рівень урожайності ранніх зернових — 40 центнерів з гектара, повідомляє департамент агропромислового розвитку Чернігівської облдержадміністрації. У Талалаївському та Срібнянському районах середня врожайність перевищує 57 центнерів з гектара. У Варвинському, ічнянському, Бахмацькому, Бобровицькому — 52-55 центнерів з гектара.
— Де більш чорна земля, там і врожаї кращі, — пояснює Іван Якуб. — А в Городнянському, Корюківському, Семенівському районах урожайність є і 40, і до 30 центнерів з гектара. Якщо урожайність 30, по прибутку виходиш або в нуль, або працюєш собі у збиток. Добрива дорогі, а закупівельні ціни на пшеницю цього року менші за минулорічні відсотків на 15. За тонну фуражного зерна пропонують 4 тисячі гривень, за тонну хлібопекарського — 4200-4300 гривень.
Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №34 (1736), 22 серпня 2019 року
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.