GOROD.cn.ua

Храми землі Чернігівської

28 липня, українці відзначають День Хрещення Київської Русі. Історично відомо, що хрещення Київської Русі відбулось у 988 році у ході правління князя Володимира Великого, а відзначати цей день в Україні почали з 2008 року, за указом екс-президента Віктора Ющенка «Про День хрещення Київської Русі – України».
З цієї нагоди, 26 липня в Державному архіві Чернігівської області розпочато експонування фотодокументальної виставки «Храми землі Чернігівської», яка присвячена тисяча тридцять першій річниці Хрещення Київської Русі.





– Відомо, що Чернігів дуже багатий на пам’ятки архітектури, а саме на пам’ятки архітектури давньоруського періоду. У нас п’ять храмів давньоруського періоду і один підземний комплекс – Антонієві печери. Цього року ми представляємо чотири храми – два козацької доби і два давньоруської доби. Найдавнішій храм, який є в Чернігові – це Спасо‑Преображенський собор. В архіві збереглися документи, які розповідають про його перебудову, його історію, і зокрема документ в якому є перша згадка про нього. Це пов’язано із чернігівським князем Мстиславом, – говорить Раїса Воробей, директор Державного архіву в Чернігівський області.
За її словами, історики вважають, що Спасо‑Преображенський собор давнішій, ніж Софія Київська, про це свідчать документи.
На виставці представлено понад 60 фотодокументальних матеріалів – документи, світлини, малюнки, метричні книги. Серед представлених храмів давньоруської доби – Спасо‑Преображенський собор і П’ятницька церква. Ще два храми козацької доби – Катерининська церква у Чернігові та собор Різдва Богородиці у Козельці.
Виставка «Храми землі Чернігівської» працюватиме до 6 серпня.















Більш світлин тут


Володимир Коваль

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: виставка, архів, Хрещення, храми, річниця, документи, Воробей