Среда, 23 Ноября 2016 21:45 | Просмотров: 1706
У Чернігові презентували першу виставку культурної та історичної спадщини вірменів в Україні. Культура кавказького народу залишила багатовіковий слід в українській культурі. Наразі ж представники Спілки вірмен Україні розшукують сліди своєї культурної спадщини у різних регіонах України, в тому числі і на Чернігівщині.
На розвиток будь-якої культури, в тому числі української, впливають культури інших народів. У кожному храмі та картині можна побачити серед суто українського нотки іноземних традицій. Чималий слід у розвитку української культури залишили вірмени. У обласному художньому музеї імені Григорія Галагана представили виставку вірменської спадщини України.
Самвел Мовсесян, голова Вірменської громади Чернігівської області: «При спільноті вірмен ми маємо наукове відділення, яке займається пошуком матеріалів, архівів, історичного спадку вірмен. Все ж таки вірмени на Україні вже 10 віків знаходяться і залишили досить великий культурний спадок в Україні».
На території сучасної України збереглося понад 100 вірменських храмів. Навіть традиційна українська вишивка, переважно на Західній Україні, отримала вірменські орнаменти. Вірменська спадщина на Чернігівщині небагата, кажуть представники спілки. Наразі вони активно працюють над тим, аби знайти хоча б найменший слід вірменської культури саме у Чернігові.
Самвел Мовсесян, голова Вірменської громади Чернігівської області: «Вірменський слід можна знайти в колишній Чернігівській губернії. Але тоді Чернігів не був настільки розвиненим містом. Більше вірменські сліди ведуть до Ніжина. Місто було розвиненим торговим центром. Але історично так склалося, що вірмени більше жили на території Криму та Західної України. Вірменські війська допомагали українцям у боротьбі від іноземних загарбників».
Це перша виставка вірменської культури у Чернігові. До цього матеріали експонувалися у Києві, Дніпрі та Львові.
Ірина Ральченко, директор обласного художнього музею: «Ми дуже активно співпрацюємо з різними культурними громадами. У нас були проекти із єврейською общиною. Музей — це культурний центр. Якраз об’єднання всіх культур, збагачувати її – наше одне із головних завдань».
Експозицію готували спеціально до 400-річчя вірменського книгодрукуванню в Україні. З виставкою може ознайомитись кожен у обласному художньому музеї ім. Галагана.
«Сівер-центр»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.