Вторник, 22 Ноября 2016 22:36 | Просмотров: 2174
Українська історія багата пам’ятними датами. Значна їх кількість, на жаль, трагічні. На початку цього тижня Україна вшановувала сучасних борців за волю і незалежність нашої держави, а наприкінці згадуватимеме іншу трагічну сторінку нашої історії — події 1932-33 років. Голодомори першої половини двадцятого століття залишили страшний слід в душі кожного українця. Історики спробували окреслити його на сторінках наукових видань та збірок спогадів очевидців. Сьогодні ці видання єдиною тематичною експозицією представили в обласній бібліотеці імені Короленка.
Більше трьох десятків видань, присвячених одній із найстрашніших сторінок української історії першої половини двадцятого століття — Голодомору зібрали в тематичну експозицію працівники обласної наукової бібліотеки імені Короленка. Виставка отримала назву «Великий голод в Україні». Переважна більшість цих видань датується початком 21-го століття. Історики поступово почали витягати на світ страшні історичні факти та збирати свідчення очевидців. Вони й складають основу представленої читачам добірки.
Чимала частина експозиції присвячена Чернігівщині. Здебільшого це роботи краєзнавців, які через призму спогадів старожилів змальовують ситуацію, що склалася у 32-33 роках в Новгороді-Сіверському, Бахмацькому, Чернігівському районах.
Бібліотекарі кажуть, що сьогодні ці видання користуються неабиякою популярністю — одинадцять книжок вже довелося зняти з виставки і записати до формулярів. І додають, шкода лише, що такий інтерес у читачів виникає лише раз на рік.
Тематична література про Голодомор в Україні експонуватиметься до кінця тижня, тож всі, хто цікавиться цією темою, без проблем знайдуть, що почитати.
«Сівер-центр»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.