Воскресенье, 20 Марта 2016 22:20 | Просмотров: 2059
Він хотів, щоб Україна була вільною і процвітала, та за це на нього наклали анафему. Іван Мазепа – постать в українській історії досить неоднозначна. Довгі роки його вважали зрадником – таким гетьмана показувала радянська пропаганда. Про те, що Мазепа зрадив Петра Першого заради кращого життя українського народу, не йшлося. У незалежній Україні Івана Мазепу шанують як вірного сина своєї землі, який займався її відродженням, розвивав культуру і освіту. Сьогодні відзначається триста сімдесят сьома річниця від дня народження гетьмана. Чернігівці вшанували Івана Мазепу біля пам’ятника, встановленого на Валу.
Івана Мазепу називають найвидатнішим гетьманом України. Вшанувати його пам’ять у день трьохсот сімдесят сьомої річниці від дня народження чернігівці прийшли до пам’ятника біля Колегіуму на Валу. Це другий в Україні пам’ятник Мазепі, перший встановлено у Мазепинцях. Автор чернігівського – відомий український і польський скульптор Геннадій Єршов. Історики наголошують, великого гетьмана ми шануємо не лише за спробу звільнення України від московського ярма, він користувався великою повагою далеко за межами своєї держави, був визначним меценатом. І саме на Чернігівщині знаходиться найбільше свідоцтв його щедрої благодійності.
Ольга Травкіна, завідувач відділу Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів Стародавній»: «Це, насамперед, царські срібні ворота Борисоглібського собору, шати чудотворної Троїцько-Іллінської Богородиці, будівля Чернігівського колегіуму».
І це далеко не повний перелік, усіх пожертв Івана Мазепи не перерахувати.
Заупокійну літію за великим українським гетьманом провів настоятель Катерининської церкви отець Роман. Він звернувся до присутніх зі словами, що сьогодні молимося, аби справа Мезепи не загинула, мала розквіт в же в сучасному українському суспільстві.
Присутні на заході з вшанування Івана Мазепи поклали до пам’ятника квіти. Після цього відбувся мітинг, де про своє бачення постаті великого гетьмана та його значення для сучасності говорили науковці, письменники, громадські діячі.
«Сівер-центр»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.