GOROD.cn.ua

Чернігівських акторів змушують писати заяви на відпустку за власний рахунок/на звільнення?

Концертні зали і акторські колективи без уваги глядачів. Ситуація вимушена через славнозвісний «ковід». Театри Чернігова – ляльок, Молодіжний, обласний та філармонійний центр – на карантині. Наше місто котрий тиждень в «червоній» зоні. Актори цих закладів культури не проводять репетиції, не говорячи вже про концерти і вистави, які приносили кошти.



У той же час у інтернет виданні з’явилася інформація про начебто умову до артистів обласного музично-драматичного театру написати заяви на відпустку за власний рахунок або на звільнення. Актори на цю тему відмовилися говорити. Їх гендиректор цю інформацію прокоментував так.

Телефоном Сергій Мойсієнко, гендиректор Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. Шевченка: «Ми зараз закінчуємо бюджетний рік. Як і кожен рік, він важкий. Ми його закінчуємо у фінансово важких умовах. Бо, по-перше, ми вже багато місяців не працюємо. Ми зараз працюємо в умовах простою. І цей рік ми допрацюємо в умовах простою, забезпечивши всі ті виплати, які передбачені законодавством».

Кінець бюджетного року завжди є непростим з фінансової точки зору для бюджетних установ. А у 2020 році своїх проблем додав ще й «ковід». Підтвердили це і представники ще двох театрів – ляльок та Молодіжного.

Телефоном Віталій Гольцов, головний режисер театру ляльок: «Кожен рік, наскільки я пам’ятаю, в театрах, і не тільки видно в театрах, виникала така ситуація, що наприкінці місяця завжди були затримки із заробітною платою. Це завжди стосувалося бюджету. І цього разу в зв’язку з пандемією це, мабуть, ще гострішим стало».

Писати жодних заяв на відпустку чи звільнення артистів не змушують, кажуть представники трьох чернігівських театрів. Єдине, заробітні плати все ж будуть зменшені.

Телефоном Олексій Биш, актор Молодіжного театру, заслужений артист України: «Нас відправили на дві третини окладу. Поки гроші ми не отримували. Чекаємо».

Телефоном Сергій Мойсієнко, гендиректор Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. Шевченка: «Ми всі в одному човні. Воно однаково по всіх театрах і філармонії».

Олександр Левочко, директор Департаменту культури та туризму: «До цього вони отримували, знаходячись і на простої, і на дистанційній роботі, середньомісячну заробітну плату. Потім отримували оклад. А зараз вони отримують дві третіх. Це регламентується всіма нормативними документами».

Директор департаменту культури та туризму області каже, що 2020 рік п’ять театрально-видовищних підприємств Чернігівщини отримали більше 80 мільйонів гривень з обласного бюджету. За розрахунком, їх мало б вистачити на 12 місяців оплати комунальних витрат і на 10,5 зарплат. Передбачалося, що заклади ще зароблять гроші на своїх діяльності.

Олександр Левочко, директор Департаменту культури та туризму: ««Планові спектаклі не відбулися. Через це пішло невиконання бюджету по надходженню спецрахунку. Але в той же час, коли вживали заходів щодо економії бюджетних коштів, ця недостача була суттєво знижена. І на сьогоднішній день це складає 2,7 мільйонів гривень. Хочу сказати ще раз, що це стандартна ситуація, яка виникає більше 10-літь. І завжди вона вирішувалася позитивно».

Жодних намірів і попередніх дій скорочувати артистів ніхто не має, запевнили в профільному департаменті.

Телефоном Віталій Гольцов, головний режисер театру ляльок: «Хтось сказав таку знамениту фразу, коли завтра закриваються всі крамниці з хлібом – народ це відчує і почне діяти. А якщо закриють всі театри – народ навіть не побачить».

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: театри, актори, Віталій Гольцов, Олександр Левочко, Олексій Биш, Сергій Мойсієнко, «Дитинець»