МАБУТЬ ВИБОРЧА КАМПАНІЯ НА ЧЕРНІГІВЩИНІ ВСЕ ТАКИ РОЗПОЧАЛАСЯ
10 Мая 2011 15:31
Просмотров: 3603
Метки:
вибори 2012 року
Травневі свята більш ніж за п'ятсот днів до парламентських виборів показали, що, якщо не представники "партії влади", то хоча б інші потенційні кандидати почали нагадувати про себе виборцям.
Ті, хто розпочали "працювати в округах" розуміють, що не відомі ні правила гри (діюче законодавство ще ніхто не змінив), ні навіть якими будуть межі майбутніх виборчих округів (а те, що вони зміняться - факт, кількість виборців у нашому регіоні за об'єктивними демографічними процесами постійно зменшується). Але старт на початку наступного року може бути "масовий" і тоді виборці можуть і не побачити потенційного кандидата у "натовпі".
На сьогодні вже окреслилось ряд "гравців", які хоч і працюють на загальнопартійні політичні проекти, але розуміють, скоріше за все що "краще синиця в руках, ніж журавель у небі".
Наприклад, Микола Рудьковський вже активно розпочав роботу по так званому "Козелецькому" округу. Навіть його ресурсів може не вистачити на активну довготермінову кампанію всієї соціалістичної партії (до того ж якщо вона і подолає бар'єр, до парламенту може потрапити багато однопартійців, які не в захваті від екс-мера Чернігова). Серед "варягів" у цьому окрузі поки що роботу ніхто не розпочинав. Місцеві представники, навіть від "партії влади" йому ні фінансово, ні організаційно не конкуренти: ні представники ТОВ "Земля і воля" з Бобровицького району, ні закріплений за округом регіонал Сергій Андрос.
Мабуть однією з потенційних загроз для Миколи Рудьковського є народний депутат Іван Куровський, екс-керівник обласного осередку "Батьківщини" і один з офіційно багатих людей України. Але діяльності, окрім "присутності в окрузі" за ним та його людьми помічено поки що не було.
Для кандидатів по південним, близьким до Києва, округам, мабуть, одним із найголовніших факторів буде домовитися з офіційною владою в Києві та Чернігові, щоб, якщо не допомагали, то не чинили перепон. І саме тут так званий "адміністративний ресурс" може стати тим важелем, який допоможе перемогти.
Це стосується і "Ніжинського", і "Прилуцького" виборчих округів. На сьогодні навряд чи міський голова Прилук "піде у нардепи". Як представник СПУ, він може роздратувати діючу владу, представники якої не припиняють активну роботу по "присутності в окрузі". Насамперед, заступник голови обласної організації Партії регіонів і один з фактичних спонсорів обласної партструктури Анатолій Мирошниченко. Депутатські амбіції останнього може зупинити лише "варяг", підтриманий центральним керівництвом Партії регіонів. Певним негативом для нього може стати і "прив'язка" його до одного з впливових бізнес-угруповання регіону, яке не має партійного окрасу, а вірніше керівники якого присутні на перших ролях у всіх місцевих впливових партійних організаціях.
В цьому окрузі також активно працює скандально відомий народний депутат Олег Ляшко. В останні місяці він розпочав доволі коштовну загальноукраїнську PR-акцію по власній розкрутці, фінансові джерела якої поки що невідомі. Навряд чи його поки що анонімний політичний проект здобуде вагомих результатів, а тому пан Ляшко може в останній момент піти по мажоритарці. І ще не факт, що в цьому окрузі, але на Чернігівщині. Хоча травневий концерт все ж організував у Прилуках.
За "Ніжинський округ" на сьогодні політики активно не б'ються. Відомо, що останнім часом до нього "придивляється" Василь Волга. Також саме цій округ пов'язують з екс-спікером Іваном Плющем. Якщо останній таки буде тут балотуватися, то завдяки підтримці влади та його вмінню домовлятися реальних опонентів у нього буде мало. Та і розкрутка його парламентської фракції "Реформи заради майбутнього" на Чернігівщині набирає обертів.
"Бахмацьким округом" вже декілька років опікується "куратор" Чернігівської області від Партії регіонів Едуард Прутнік. Його організаційні, фінансові, медійні і владні можливості – одні з найвищих, і не лише на Чернігівщині. На сьогодні ще не відомо, буде він балотуватися по округу, або піде по списку партії. Кожен, хто забажає розпочати виборчу кампанію в цьому регіоні, вимушений буде враховувати цей фактор і цього політика.
"Північний округ" – Terra Incognita майбутньої виборчої кампанії. Це - великий за розміром території аграрний округ, де на сьогодні активно не присутній жодний політик. Привітання у ЗМІ вважати фактором присутності важко. Північні райони області політологи іноді називають "округом Кучми". Насправді, якщо екс-президент забажає стати народним обранцем, то його шанси на сьогодні в цьому окрузі - найкращі. Якщо ні - то за цей округ спробує поборотися опозиція.
До обласного центру "прив'язані" два північно-західних округа. У зв'язку з тим, що розмір округа не повинен перевищувати певну чисельність виборців, Чернігів буде поділено. Більша частина обласного центру відійде до одного, а його невеличка частина, спільно з двома прилеглими районами - до іншого.
Загальною тенденцією цих територій є інтрига, що триватиме до дня виборів: хто буде переможцем. Мабуть вартість одного голосу в цих чернігівських округах буде найбільшою.
На Чернігів "сватають" чернігівського міського голову Олександра Соколова. Але, як і у Прилуках, скоріше за все мер обере принцип "краще синиця в руках, ніж журавель у небі". Мабуть, більш реальними представником від влади може стати, закріплений за сусіднім округом, нардеп Сергій Андрос, який має гарні відносини з міською владою. Він, навіть, вже розпочав роботу у цьому напрямку. Його депутатські амбіції може, як і у випадку з паном Мирошниченко, зупинити лише "варяг", підтриманий центральним (та і обласним) керівництвом Партії регіонів.
Серед представників опозиції більше всього в місто "вклав" народний депутат Валерій Дубіль, член депутатської фракції "Блок Юлії Тимошенко - "Батьківщина". Його ресурси дозволяють йому провести результативну виборчу кампанію. Але він їх на сьогодні майже не використовує.
Мабуть будь-якому кандидату нічого нового в обласному центрі не потрібно вигадувати. У боротьбі за місто раніше і банкір-футболіст Олексій Савченко, і політичне утворення "Громадська думка - Громадська солідарність" вже окреслили два ефективні напрямки. Це - безкоштовне масове видання та "гречка". Значна кількість прихильників цього в Чернігові вже вирощена.
Ще один округ - на сьогодні його можна назвати "Ріпкінський" асоціюють з народним депутатом Михайлом Чечетовим. Він - Перший заступник Голови фракції Партії регіонів у Верховній Раді України - постійно впливає на події в Чернігівський області. Мабуть пан Чечетов - єдиний з потенційних кандидатів, який активно і постійно використовує такий виборчий інструмент, як зустрічі з виборцями. Його також багато хто вважає великим майстром домовленостей. Опонентам декілька разів потрібно поміркувати, чи є сенс йти проти цього кандидата. Але, як і Едуард Прутнік, він може піти за партійним списком.
Якщо так - то і за цей округ може поборотися опозиція. Тем більш, що вже зараз в обласному центрі окреслюється певна тенденція: керівництво ряду опозиційних партосередків воліє заздалегідь домовитися, щоб не заважати один одному. Навіть окреслилась певна коаліція місцевих бізнесменів, які керують різними партійними організаціями (УДАР, Фронт змін, ПРП).
Хоча до виборчої кампанії і залишилося більше 500 днів, але, як показує досвід минулих виборчих кампаній виграє той, хто працює. Вже на початок осені потрібно майбутнім кандидатам, які налаштовані на результат, бути постійно присутніми в округах, починати шукати (або створювати) свого виборця. А день виборів розставить все на свої місця.