GOROD.cn.ua

Так вони сьогодні голосують :)

4 Ноября 2008 14:13   Просмотров: 2466
Метки: вибори, сша, обама, маккейн
День виборів та підрахунок голосів

Перший вівторок листопада (вірніше, період між 2 та 8 числами) доля президентського крісла переходить безпосередньо до виборців. Щоправда, в 2008 році третина американців здійснила волевиявлення раніше (традиційно, ця цифра становить близько 20%).
В кожному штаті процедура голосування різна – десь це бюлетень, десь – комп’ютер, десь – поєднання електронного та паперового бюлетенів.
В штаті Нью-Йорк голосують на механічних машинах (див. фото). Виборець заходить в середину, ставить необхідні відмітки біля кандидата в президенти, конгресменів штату, суддів тощо та фіксує свою відповідь. Автоматично вона заноситься на спеціальне табло ззаду. Перед початком голосування задня частина машини пломбується і відкривається лише після закінчення голосування. В цей момент там уже висвітлюється результат голосування на дільниці. Ніякого підрахунку голосів!
Як відомо, в Америці вибори не завжди виграє той, хто отримує найбільшу кількість голосів. Конституція передбачає існування „Колегії виборщиків”, яка фактично легалізує вибір кожного штату. По –суті, це її єдина функція.
Кожен штат обирає членів цієї колегії, число яких відповідає кількості сенаторів від штату (залежить від населення). Таким чином, до неї входить 535 виборщиків від штату та 3 представники округу Колумбія, тобто, 538 членів.
Щоб бути обраним президентом потрібно отримати 270 голосів виборщиків.
В історії США є 3 приклади, коли кандидат, який отримав більшість голосів виборців не переміг на виборах. Найбільш відомим та резонансним є 2000 рік, коли трошки більше 500 голосів у Флориді зробили президентом Джорджа Буша-молодшого.
Якщо ніхто з кандидатів не отримує більшості голосів в Колегії виборщиків вступає в дію інша процедура – кожен штат має лише один голос. Якщо це не допомагає, остаточний вибір робить Сенат (таке траплялося двічі).
 
Добавить в: