Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Украина и мир » Хто має шанси стати наступним Президентом України

Хто має шанси стати наступним Президентом України

Як відомо, цифри – річ уперта. І на тлі політичних баталій саме статистичні опитування допомагають нам, простим громадянам, зрозуміти, хто з політиків справді підвищує свій рейтинг, а хто просто робить «хорошу міну при поганій грі». 

20 жовтня 2009 одна з відомих соціологічних компаній – Інститут досліджень регіонального розвитку України – оприлюднила результати проведених репрезентативних соціологічних опитувань мешканців України на тему «Електоральні очікування: динаміка й тенденції». У період із 21 вересня по 11 жовтня 2009 року методом особистого інтерв'ю було опитано 2400 громадян України в усіх областях. Респондентам пропонували відповісти на запитання «Якби вибори Президента України відбулися найближчої неділі, то за кого б Ви проголосували?» Динаміка рейтингів ймовірних учасників президентських перегонів виявилася цікавою. 

Лідерами, як і раніше, є Янукович і Тимошенко, а от серед нових політиків, які претендують на крісло Глави держави, тільки Сергій Тігіпко впевнено набирає популярність. Якщо під час першої хвилі дослідження (21 серпня-1 вересня) за нього були готові проголосувати 3,3% опитаних, то в другій хвилі (7-17 вересня) – вже 4,4%. Згідно з результатами третьої хвилі опитування (17 вересня-11 жовтня), прихильників Тігіпка було вже 5,7%. А ось рейтинг Арсенія Яценюка так само стрімкий в динаміці, як і у Тігіпка. Але якщо в останнього він зростає, то Яценюк продовжує впевнено втрачати свій електорат. Так, якщо в серпні за нього готові були проголосувати 15,3% українських громадян, то надалі рейтинг претендента падав. У вересні він склав 13,2%, а в жовтні – 12,8%. 

Що ж стосується Віктора Януковича, то в першій хвилі опитаних його підтримали 20,9%, у другій – 21,5%, а в третій – 22,8%. У Юлії Тимошенко динаміка рейтингу по Україні виглядає наступним чином: 13,3% – у серпні, 14,2% – у вересні й стільки ж у жовтні. Безумовно, таке «мляве» зростання підтримки Тимошенко і Януковича не може не турбувати цих кандидатів. 

На думку експерта Дмитра Громакова, стрімка динаміка рейтингу Сергія Тігіпка обумовлена його активною роботою в регіонах і особистими зустрічами з однодумцями. Крім того, вихід на політичну арену колишнього голови Нацбанку активізував зміну електоральних настроїв і зумовив зниження динаміки рейтингу Арсенія Яценюка, передвиборча кампанія якого стартувала ще на початку літа. Крім того, експерти зауважують, що виборців приваблює імідж Тігіпко як незаплямованого компроматом політика, а також його чітка і прагматична політична позиція з акцентом на підйом економіки та промисловості країни, реформи в соціальній сфері, збалансовану зовнішню політику (партнерські відносини з НАТО і ЄС, стабілізація відносин з РФ, налагодження економічної дипломатії). 

Характерними багато в чому є і результати дослідження затребуваності «нових» політиків. Так, відповіді респондентів на запитання: «Кого з «нових» політиків ви хотіли б бачити серед кандидатів у президенти?» розподілилися наступним чином. Якщо на період проведення першої хвилі опитування серед кандидатів у президенти Арсенія Яценюка хотіли бачити 13,5%, то під час другої хвилі – 12,1%, а в період третьої – лише 11,3%. У той же час, рейтинг Сергія Тігіпка і в цьому випадку стабільно зростає. Якщо в серпні кандидатом у президенти його хотіли бачити 4,3%, то у вересні – 4,8%, а у жовтні – вже 6,7% опитаних.
 
Що стосується кандидатів із низькими рейтингами, то, наприклад, динаміка популярності Олега Тягнибока не зростає, а стабільно коливається від 1,5% до 1,8%. Рейтинг Анатолія Гриценка також застиг у межах 1,4-1,7%, а Миколи Катеринчука – від 0,9 до 1,2%. Ці показники, на думку Дмитра Громакова, пояснюються досить пасивною участю в перегонах згаданих кандидатів. 
 Активність Сергія Тігіпка в областях обумовила зниження рейтингової динаміки навіть лідерів перегонів. Наприклад, Віктор Янукович, починає втрачати свій електорат у Східному регіоні, де його традиційно підтримують. Так, з серпня по жовтень його популярність знизилася з 30,8% до 29,3%. Разом з тим, за Сергія Тігіпка на Сході відповідно до результатів першої хвилі опитування, були готові проголосувати 3,5%. Друга і третя хвилі засвідчити зростання підтримки (4,7% і 6,3% відповідно). 

У цілому, на думку експертів, при незмінності лідерів перегонів  Януковича і Тимошенко, реальний рейтинговий прогрес помітний тільки у Сергія Тігіпка з огляду на його активну роботу в регіонах і конструктивні пропозиції щодо реформування економіки. Згідно з результатами останніх соціологічних досліджень інших інститутів, Тимошенко і Янукович, намагаючись утримати свій електорат, нових меседжів виборцям не пропонують. Не виключено, що їхні рейтинги в регіонах країни, цілком можливо, принесуть їм «неприємні сюрпризи».

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: опитування, Сергій Тігіпко, вибори, Юлія Тимошенко

Добавить в: