Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям про людей » Екзотичний дендропарк Віктора Волка

Екзотичний дендропарк Віктора Волка

В екзотичному дендропарку Віктора Волка близько 60 порід дерев-екзотів. Барбарис, сибірський кедр, різні види верби, сосни, ялини, туї, ялівцю, глоду, ліщини - всього одразу й не перерахувати. Упродовж 24-ох років Віктор Михайлович є незмінним лісничим Блешнянського лісництва - працює там, де іншим не під силу. Прикордоння, радіація, нестача робочої сили - у важких умовах доводиться господарювати 64-річному лісівнику. Але яким би не був утомленим Віктор Михайлович, він завжди знаходить час для свого дітища - екзотів.



Ці ліси абсолютно закриті від людей

Біля входу до контори Блешнянського лісництва ДП «Семенівське лісове господарство» гостей зустрічає живий вічнозелений паркан із туї. Вигляд просто зачаровує! На території лісництва ще краще - рівненько пострижені кущі та газони, доглянуті розсадники, живий паркан зі струнких ялин... А скільки екзотичних дерев, при назві яких язик заломлюється! Це - дітище лісничого Віктора Волка. Нещодавно Віктор Михайлович відсвяткував 64-річчя. Уже б на заслужений відпочинок, та де там! Такі люди, як Віктор Волк, нині на вагу золота.

Незважаючи на поважний вік, Віктор Михайлович може дати фору молодим. Серед інших лісництв Семенівського лісгоспу саме Блешнянське має найбільший обсяг рубок головного користування. Розрахункова лісосіка - 16 тисяч кубометрів на рік! Рубається, вантажиться, рахується, садиться, доглядається - у порівнянні з іншими лісничими майже вчетверо більше. До того ж, працювати доводиться в нелегких умовах - лісничий доглядає майже 7 тисяч гектарів лісу - важкого у санітарному та пожежному відношеннях. Частина території, яку доглядає Віктор Волк, межує з Росією та належить до третьої зони радіаційного забруднення. Ці ліси абсолютно закриті від людей, тому й відчувається катастрофічна нестача робочих рук.

«По той бік нікого практично немає - там села вимирають», каже про суміжну Росію лісівничий.

Від головної контори Блешнянського лісництва до кордону з північним сусідом - менше 20-ти кілометрів. Тут діє особливий прикордонний режим.

«Якщо виїздить наша бригада, ми письмово повідомляємо про це прикордонників, - пояснює тонкощі повсякденної роботи лісничий. - За всі роки своєї роботи російських прикордонників я ні разу не бачив, а з нашими у нас хороші стосунки. До речі, на кордоні українські прикордонники ставлять паркан - ця загорожа не суцільна, а російські кинули колючий дріт - плутанку. Людині пройти через неї, звісно, не проблема, а от тварина, яка туди потрапить, живою не вибереться, - продовжує Віктор Волк. - Але щоб хтось ходив по той бік, я не бачив. Та й кому тут ходити? Хіба грибникам. У нас тут люди на лисичках виживають, то, може, й заходять на територію Росії. Місця там безлюдні, грибів має бути вдосталь».

Ростити гарне дерево треба з черенка

Віктор Волк - неабиякий естет. Окрім повсякденних клопотів у лісі, він так організував територію власного лісництва, що сюди не соромно привезти делегації директорів лісгоспів. Біля контори росте близько 60 видів порід екзотів. Про кожне деревце лісничий може розповідати годинами.

«Оце барбарис, а це - сибірський кедр, - показує Віктор Волк.

- Ось вже навіть перша шишка з горішками є. Збоку - верба, тис ягідний - отруйне дерево, яке живе дві тисячі років. А онде горіх чорний
- він олійніший за грецький. Далі - різні види модрини - це дерево тоне у воді, не гниє, тому модрину використовували у будівництві дамб і гідротехнічних споруд, - розповідає Віктор Михайлович. - Це - верба нана, там - різні види ялівцю, кримська сосна, липа, глід «півнева шпора» - корисний для чоловіків, глід звичайний, ліщина, різні види ялиць, самшиту».

Більшості дерев по п’ять-шість років. Всі вони доглянуті і гармонійно розташовані одне біля одного. Складається враження, що перебуваєш в екзотичному дендропарку.

Є тут і практичні в господарському значенні рослини. Наприклад, фундук - культурний сорт ліщини.

«Цей вид перспективний, але потребує спеціального грунту, на наших пісках він росте погано», - пояснює садівник.

Віктор Волк ділиться головним секретом вирощування якісного дерева: «Щоб отримати те, що хочеш, треба вирощувати дерево з черенка».

Через віддаленість від густо-заселених міст, навіть таку красу реалізувати проблематично. Тому екзоти зазвичай купують місцеві громадські та бюджетні установи. Ціни на них значно демократичніш! за магазинні - в середньому до 50 гривень за одне деревце.

Блешнянське лісництво відоме ще й тим, що повністю забезпечує потреби Семенівського лісгоспу в сіянцях сосни. Вирощений тут посадковий матеріал надзвичайно якісний. Наразі в теплицях лісництва росте близько півмільйона соснових сіянців. Всі вони чекають весни, коли розпочнеться основний сезон засаджування спорожнілих площ під нові ліси.

Віталій Назаренко, "Чернігівщина" №36 (697) від 6 вересня 2018

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Віктор Волк, Блешнянське лісництво, ДП «Семенівське лісове господарство», Віталій Назаренко, "Чернігівщина"

Добавить в: