Бухгалтер – професія чоловіча!
Василь Павленко
Який він сучасний бухгалтер?
В дитинстві не мріяв бути бухгалтером, але життя склалося так, що я став ним. Свого часу мій батько працював обліковцем у колгоспі. Тому я ніколи не вважав, що бухгалтер - суто жіноча професія. Свій трудовий шлях я почав у далекому 1965 році. Влаштувався на роботу в Чернігівський міський відділ народної освіти. Був бухгалтером, потім став старшим бухгалтером, заступником головного бухгалтера і нарешті головним бухгалтером. На посаді головного бухгалтера працюю вже 36 років.
- А чим відрізняється робота головного бухгалтера від роботи просто бухгалтера? - запитую я у свого співрозмовника.
- Головний бухгалтер має бути відповідальним, добре знати всю специфіку роботи підприємства, координувати і контролювати роботу всієї бухгалтерії, вміти переконувати та доводити свою правоту, - говорить Василь Павленко. -А ще потрібно знати основні законодавчі акти і легко в них орієнтуватися. Встигати проглянути всі знову внесені зміни до законодавства, які стосуються бухгалтерії і не тільки, вчасно відреагувати на них і перебудувати свою роботу. За всі помилки, свої і зроблені підлеглими, відповідає головний бухгалтер, тому що вчасно не навчив і не проконтролював.
Вважається, що робота бухгалтера важка, нудна і рутинна. Про бухгалтерів згадують лише в дні видачі зарплати і погашення платежів у кінці місяця. А ще кажуть, що в наш час бухгалтер - досить ризикована професія. Адже законодавство, за яким вони змушені працювати, складне, закони суперечливі та неоднозначні, а зміни до законодавчих актів вносяться постійно. їх можуть ухвалити не лише сьогоднішнім, а навіть вчорашнім числом. Наприклад, повідомити сьогодні, що закон ухвалили вчора.
Василь Павленко не вважає свою професію ризикованою, але каже, що справді законодавство змінюється так швидко, що ледь встигаєш читати нові закони. Проґавив щось і вже звіт з помилками.
«Зробиш звіт за зразком минулого місяця, принесеш, а тобі кажуть: «Ой, а у нас уже нова програма! Ідіть скачайте її, зробіть за нею, а тоді вже приносьте, - каже Василь Олександрович.
Він зазначає, бухгалтер має бути посидючою, уважною, відповідальною та організованою людиною. Якщо в документі зробиш помилку, то доведеться переробляти все наново. І добре, якщо це внутрішній документ, а якщо помилку виявлено у вже надісланих звітах, то переробляти потрібно звітність, а це загрожує санкціями від контролюючих органів. А ще Василь Олександрович наголошує, що бухгалтер має бути стриманим у спілкуванні з керівництвом, зі співробітниками, з податковими інспекторами та клієнтами.
«Нічого не потрібно робити зопалу. Спочатку варто все добре обдумати, а потім братися за справу. Тоді помилок та порушень не буде, - каже він. - Робота бухгалтера цікава, хоча й напружена.
Особливо велике навантаження у кінці кварталу та року. В цей період робимо багато звітів. На бухгалтерію покладено зобов'язання вести облік усіх коштів та матеріальних цінностей, які надходять та перебувають на балансі управління освіти та науки. А це - чималі кошти».
Все життя серед жінок
І хоча Василь Павленко ніколи не вважав бухгалтерію жіночою справою, працює він у жіночому колективі. У лавах його підлеглих дев'ятеро жінок і жодного чоловіка!
«Керувати жіночим колективом цікаво, щоправда, іноді нелегко. Але за стільки років я звик і не ставлюся до цього, як до чогось незвичайного. З упевненістю можу сказати, що таких сумлінних і надійних спеціалістів, як наші колеги-жінки - пошукати треба, - характеризує своїх співробітниць Василь Олександрович. - Вони досконало знають свою ділянку роботи і якісно працюють».
Виявляється, від їх професіоналізму, відповідальності та уваги залежать своєчасність придбання одягу, харчів та меблів для вихованців інтернатів, нарахування стипендій студентам, розрахунки за енергоносії та комунальні послуги, фінансові виплати, звіти та багато інших розрахунків, а це означає стабільність роботи освітянської галузі області.
В родині Василя Олександровича він не єдиний бухгалтер. Його дружина Валентина Петрівна теж володіє наукою цифр. Вона працює на приватному підприємстві. А от їхній син Сергій не пішов стопами батьків. Він обрав іншу професію.
«Вже три роки я на пенсії. Але сидіти дома не хочу, - каже Василь Олександрович. - Робота для мене як друга домівка. Жодного разу я не пожалкував, що обрав саме цю професію. На іншій роботі себе просто не уявляю!».
Ось такі вони - бухгалтери. Надійні, організовані і вдумливі співробітники, які уміло поєднують у своїй роботі знання, досвід та неординарний підхід щодо вирішення складних завдань. Зі святом вас, шановні бухгалтери!
Валентина Федусь, тижневик «Деснянська Правда – вільна» №72 (112)
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: професія, бухгалтер, Валентина Федусь