Андрій Панчошний воював в АТО, і знову без вагань пішов захищати Батьківщину
Андрій Панчошний захищав Україну з 2014 року, відслуживши рік у зоні АТО. Під час повномасштабного вторгнення знову пішов звільняти нашу Україну від окупанта. Стримував ворожу навалу на кордоні з білоруссю, росією. Був у самому пеклі, зокрема і в Бахмуті. Під час бойового завдання загинув 16 липня на Запорізькому напрямку: чоловік підірвався на ворожій міні. Про це розповіла сестра загиблого Юлія Бутко.
Нещодавно Ічнянщина оплакувала ще одного героя - Андрія Панчошного із Гмирянки. Захисника поховали на місцевому кладовищі - там недалеко могила його 93-річного діда-фронтовика Андрія Матвійовича Панчошного, який пішов у засвіти чотири роки тому. Справжні патріоти: і дід, і онук. Адже двом Андріям довелося боронити рідну землю від ненависного ворога, проте у різні часи: старшому - від гітлерівського фашизму, молодшому - від путінської агресії. І ця боротьба переплелася у їхній долі.
- Наш дід Андрій пройшов Другу світову війну. Він завжди підтримував брата і був для нього прикладом, - розповідає Юлія Бутко.
Рідні Андрія Панчошного у пригніченому стані, не вірять, що його вже немає поряд. Не можуть прийняти той факт, що він загинув. Старша на чотири роки сестра Юлія теж постійно плаче, бо для неї Андрій був хорошим братом.
«Наш маленький Дусик»
Андрій народився 12 травня 1983 року у Гмирянці, де й деякий час мешкав. Колгоспники- батьки - Анатолій Андрійович та Надія Михайлівна прищеплювали сину і старшій доньці любов до рідної землі. Тому Андрій не цурався фізичної праці, був із тих, хто завжди подасть руку допомоги. Словом, ріс трудолюбивим, хорошим і просто надійним хлопцем. А робота ніколи не була для нього тягарем.
- На літніх канікулах не байдикував, і років із 1012 уже підробляв у місцевому колгоспі - пас корів, доглядав за поросятами. Тому отримував похвальні грамоти, - згадує дитячі роки нашого захис- н и ка сестра Юлія . - Був самостійним. Навіть умів смажити млинці. Сам приготує, а потім усіх пригостить.
У батька Анатолія Андрійовича була машина, їздив на тракторі, тому його син ще з малечку проявляв інтерес до техніки. А коли трохи підріс і почав доставати до педалей, батько навчив його їздити за кермом. Мабуть, це і вплинуло на визначення професії - молодший Панчошний став водієм. Дуже любив їздити і при чому, на всьому - що їздить. Тож відслуживши в армії, деякий час працював у місцевому сільгосппідприємстві водієм. Пізніше заробив грошей і придбав власну
автівку, яка стала для нього наче живою істотою: розмовляв з нею та беріг аби служила справно та не підводила.
А ще Андрій Панчошний був затятим рибалкою. Обожнював собак і котів. Як побачить, що біжить пес - обов’язково обізветься або погладить.
- Ми його дуже любили. Він у нас був маленьким Андрушою. Щирий, веселий, ні з ким не конфліктував, при цьому міг постояти за себе, свою родину та країну. Ми його Дусиком називали - скорочено від імені, - згадує Юлія Анатоліївна. - За кожногохви- лювався, підтримував. Він дуже любив свою Марину - це його друга дружина, а також своїх дітей від першого шлюбу - Каріну та Анатолія. До речі, у нашій родині два Анатолія - батько та племінник. І два Андрії - брат та дідусь.
На війну поїхав на своїй «ласточці»
Юлія Бутко також згадує, як Андрій, відчуваючи борг перед Батьківщиною, вперше взяв до рук зброю у 2014 році і поїхав воювати на декілька місяців у зону АТО. Бо уболівав за долю України, вірив у неї, знаючи хто її справжній ворог.
Через рік повернувся додому, будував плани на подальше життя. А трохи пізніше зустрів свою Маринку, як він її називав, - і разом прожили п’ять щасливих років. Обоє мешкали і працювали у Києві. Хотіли купити квартиру, хоча б маленьку, проте щоб була власною. Повномасштабна війна змусила чоловіка без вагань йти звільняти від окупантів рідну землю. Проте ніхто з рідних навіть не міг уявити, що ця війна забере їхню найріднішу людину.
Звісно, мати й батько намагалися вмовити сина, щоб нікуди не йшов - залишався зі своєю сім’єю, бо кожній родині хочеться вберегти життя своїх близьких. Дуже важко було його відпускати. Проте з іншого боку, розуміли, якби не стійкість таких хлопців як Андрій, то України б вже не було.
І сам Андрій був непохитний у бажанні боронити Україну. «Хто, як не я», - казав захисник та відчував відповідальність за своїх близьких та країну. І поставив перед фактом, що піде, тож переконати його було неможливо.
Родина дуже хвилювалася за Андрія. Страшно було чекати його з АТО вперше, а вдруге - ще тяжче. На бойові позиції поїхав він власною автівкою - розумів, що там його «ласточка» стане в нагоді, бо завжди його виручала. І він без машини - нікуди.
- Колись телефоную Андрію, запитую: «Як там твоя «ласточка?» А він каже: «На місці. Щоправда, трохи побита», - розповідає сестра.
«Не віримо, що Андрія немає з нами»
Юлія Анатоліївна говорить, що війна дуже змінила їхнього Андрія. Він став «уже не той», мовчазним, змужнілим і водночас змученим. Як уточнює сестра, брат був сержантом, виконував бойові завдання на Донеччині та Луганщині, у Запорізькій області. Про те, як воювалося, Андрій майже нічого не розказував, хоча інколи зізнався, що багато його
побратимів загинуло. Проте усі хлопці, що залишилися живі, трималися під постійними ворожими обстрілами. Якщо сказати, що було важко - це значить нічого не сказати.
- У грудні минулого року, коли їх вивели з Бахмута, Андрій приїхав додому. Тоді обмовився, що було багато втрат: із їхньої бригади залишилося п’ять хлопців. Їх усіх на декілька днів відпустили, - розповідає Юлія Анатоліївна.
Вдруге, і востаннє, Андрій потрапив додому, коли після проведення військових навчань вирушав на активні бойові дії на Запорізький напрямок. Одну добу наш захисник побув із рідними.
- Як поїхав... І оце його привезли... Підірвався на міні поблизу Новояковлівки, - плаче сестра.
Напередодні трагедії в Андрія був поганий зв’язок, тож поговорити їм не вдалося, лише переписувалися. Повідомив, що днями на позиціях загинув товариш, із яким він вижив після пекельного Бахмута. Тому Андрій дуже боляче переживав його втрату. Переймався, що тіло побратима не можуть наразі забрати із поля бою. А ще сказав, що дуже скучив за рідними, «усіх цілую та обіймаю». Наступного дня, у неділю, 16 липня, сталося непоправне...
Юлії тяжко навіть зараз говорити про брата в минулому часі, адже в серці він живий:
- Ми не віримо, що Андрія немає з нами. Не віримо!
Світлана Череп, “Нові горизонти”
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.