В Ічні розводять найбільших у світі котів
Шестимісячні Холі і Харді уже зараз більші за звичайного дорослого домашнього кота ледь не у половину. А як досягнуть статевої зрілості, то будуть ще тими здорованями! Такий кіт у дорослому віці може важити (уявіть на хвилину!) до 10-12 кілограмів, кішечка - до семи. Що це за коти, розповідають власник парочки Роман Олефіренко та заводчиця цієї породи в Ічні Анастасія Котлярова.
Найбільших у світі котів називають мейн-кунами. Породу вивели в Америці у штаті Мен, звідки й пішла назва. Із Вікіпедії відомо, що ймовірно, вони з’явилися від схрещування місцевих короткошерстих і завезених торговцями з Малої Азії довгошерстих кішок. Свою назву одержали завдяки місцю походження, а також, можливо, завдяки звичкам і зовнішній подібності з єнотом. Багато кішок цієї породи було представлено на першій виставці в Нью- Йорку в 1860 році. У 1953 році був утворений Клуб любителів мейнських єнотових кішок, що займався популяризацією і організацією виставок цієї породи. Стандарт породи більшістю клубів та об’єднань визнаний у 1983 році. Сьогодні мейнські кішки добре відомі й розводяться в багатьох країнах.
- Мейн-куни - це коти-компаньйони, - розповідає про чотирилапих Анастасія Котлярова. - Попри їх великі розміри, вони дуже грайливі, соціальні, легко піддаються дресируванню. Вони люблять носити у зубах різні речі, тому трапляється, що господарі навчають їх приносити тапки, газети та інші дрібні предмети. Мейнкуни мають сильну мускулатуру, тому активний спосіб життя їм просто необхідний.
Настя звернула увагу на будову тіла котів цієї породи: вона особлива. У котів довге тіло густо вкрите кошлатою, блискучою шерстю, яка довша на спині та задніх лапах і коротша на морді. Морда видовжена, із вузько посадженими очима. Вуха великі і закінчуються пучком довгих ворсинок (китичок). Це особливість мейн-ікунів. Також представники цієї породи мають великі лапи, опушені між пальцями.
- Для мейн-кунів їх особливістю є довжина тіла. Вони можуть важити шість кілограмів, а виглядати на всі десять. Окрім цього, довжина хвоста повинна бути такою ж як і тіло. Якщо хвіст не дістає до лопаток - це уже вважається браком у породі, - зазначає заводчиця.
Шестимісячний Харді за віком ще малюк, а у нього лапа більша за собачу. Та й як розтягнеться на всю довжину, то розміри уже вражають! Бачиш перед собою лева у мініатюрі. Цьому сприяє ще й відповідний рудий окрас шерсті. До речі, у багатьох п редставників цієї породи характерним є наявність пухнастого коміра. Харді і Холі - з одного виводку. Їхня мама - чемпіонка України. А батько - сепаратист, сміється Настя. Він з Росії, але злучка була ще до війни.
Три місяці тому Настя подарувала Холі та Харді «хорошому куму» - Роману Олефіренку.
- Спочатку вони ховалися, боялися, але я дав їм свободу, щоб вони поволі призвичаювалися, - розповів Роман Олефіренко. - Холі швидше освоїлася за Харді. Але зараз і Холі, і Харді сплять біля мене на ліжку. Лягають і починають муркотіти та підхропувати. Харді ще любить дивитися телевізор. Сідає перед екраном і спостерігає, а може ще й лапою когось там ловити. У мене коти ростуть самі собою. Я не прихильник, щоб їх силувати до чогось. Хоч порода і соціальна, але мої коти чужих у домі не люблять. Як бувають гості, вони переважно ховаються. Буває, що виходять із сховків, але таке трапляється нечасто.
У цьому ми пересвідчилися особисто, прийшовши до Романа. Коти ніяк не хотіли йти «знайомитися». Довелося господарю трішки за ними поганятися, щоб ми побачили його красенів. А вони прекрасні!
- Якщо людина хоче утримувати цю породу, то вона повинна розуміти, що це додаткові витрати, - зауважує пані Настя. - Їх можна годувати лише сирим м’ясом глибокої заморозки, курячими сердечками та шлуночками і сухим кормом преміумкласу - ніяких "Віскас" чи "Чотири лапи".
П’ять років тому Настя взяла котика мейн-куна для себе. А потім вичитала, що його треба або каструвать, або знайти пару. Тому завела кішечку. Вони привели кошенят, але малеча була без документів, що впливає на продаж. Тому наступним кроком Анастасії Котлярової стала купівля кішки із розплідника з документами та підбір кота теж із відповідним паспортом. Зараз у неї живуть п’ять кішок та три кота з кошенятами. Щоразу, як пара приводить нове потомство, Настя ретельно стежить за тим, щоб кошенята мали відповідні породі параметри. Якщо щось не так - на розплід уже не бере. Каже, так удосконалює породу.
Охочих придбати таких котів в інтернеті, застерігає:
- Зараз розвелося багато шахраїв, які чужих котів видають за своїх, отримують гроші і зникають. У мене теж був такий випадок. Якось я вела перемовини із дівчиною, яка хотіла купити моїх тварин. Вона попросила скинути фото, потім у приватні - відео. А тоді мені телефонує знайома і говорить, що моїх котів продає якась дівчина. Я поскаржилася на ОLХ, вони її заблокували, але охочих до легких грошей не меншає.
Ічнянські коти нині живуть не лише в Україні, а навіть в Америці, звідки пішли предки сучасних мейн-кунів. А порода дійсно цікава.
Ніна Наливайко, "Трудова слава"
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.