Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям про людей » У лабораторії Сосницької лікарні роблять більше 100 тисяч досліджень на рік

У лабораторії Сосницької лікарні роблять більше 100 тисяч досліджень на рік

 

Одним із найперших відділень, куди звертається хвора людина з Сосниці, є лабораторія КНП «Сосницька лікарня». Адже без лабораторних досліджень (аналізів) навіть досвідчений лі­кар не готовий точно поставити діагноз. Тобто від результа­ту досліджень залежить подальше лікування і стан пацієн­та. У Сосницькій лікарні у лабораторному відділенні працю­ють лише досвідчені фахівці. Це підтвердив директор Олег Максименко.



Давайте разом познайомимось із всіма медпрацівниками лабораторії. Найдосвідченіша серед усіх лікар-лаборант, завідуюча клінічною лаборато­рією Марія Миколаївна Кравець. Про Марію Миколаївну газета неодноразо­во розповідала.
Не менш досвідчена лаборант Валентина Михайлівна Кошова. Вона закінчила Новгород-Сіверське учили­ще за спеціальністю фельдшер і відра­зу у 1978 році прийшла до Сосницької лікарні в лабораторію. Вибір її профе­сії був усвідомлений - мама працюва­ла у Лавах фельдшером. Що не поми­лилась, говорить ще й той факт, що вже 45 років працює в одному відділенні.

Старшим лаборантом працює Людмила Станіславівна Стешенко.

Після закінчення Новгород-Сіверського училища, вона відразу в 1996 році при­йшла до лабораторії.
Разом з Валентиною Кошовою навча­лась і Тетяна Миколаївна Мазур, що­правда до Сосницької лабораторії вона прийшла на рік пізніше, бо за розподі­лом рік працювала у Коропській лікарні і теж у лабораторії.

Тамара Миколаївна Кондик у лабора­торії з 2002 року, а до цього працювала в інших відділеннях Сосницької лікарні.
Наталія Вікторівна Антоненко - із 2005 року. Хоча до Сосницької лікарні прийшла у 1997 році. А рік після закін­чення Новгород-Сіверського медичного училища працювала акушеркою у Загребельському ФАПі.

Зоя Володимирівна Косяненко закінчила Ніжинське училище і працює в ла­бораторії з 2002 року.

Допомагають підтримувати чистоту і порядок дві молодші медичні сестри - Людмила Сосенко та Оксана Чехменко.
Всі 6 лаборантів - фахівці широкого профілю. Всі навчилися працювати на новому обладнанні. Всі роблять забір крові, всі проводять дослідження, адже після робочого часу, тобто після 16-ої вони працюють почергово, є ургентний лаборант, якого за потреби викликають не залежно від часу доби.

Якщо потрібно терміново, то результат готовий за годину.
У точності результату можна не сумніватися. Не раз вдячні пацієнти вислов­лювали подяку за точні аналізи після встановлення діагнозу і лікування в об­ласній лікарні.

Лабораторія з листопада 2022 року перейшла в нове приміщення, має окре­мий вхід. Тут тепло. Для пацієнтів і для медперсоналу окремі санвузли.

Лабораторія оснащена всім необхідним устаткуванням і хімічними реакти­вами.
Людмила Стешенко, яка на разі не тільки старший лаборант, а й головна медсестра лікарні розповіла, що останнім часом лабораторія поповнилась но­вою апаратурою.

- Три тижні тому ми одержали ІФА аналізатор. Він потрібний для проведення імуноферментного аналізу - це метод лабо­раторної діагностики, що дозволяє виявляти специфічні антитіла і антигени при найрізнома­нітніших патологіях.
Всю нову апаратуру встановлює та налаш­товує спеціаліст із фірми, яка постачає обладнання.
Він і навчає лаборанток, як нею користуватися.

Лабораторія робить загальноклінічні, біо­хімічні дослідення, серологічні, імунологічні дослідження. У лабораторії можна зробити ряд досліджень, які раніше не проводилися.

Наприклад, аналіз на рівень Д-димерів. Це один з білкових фрагментів, що утворю­ється при розчиненні згустку крові в організмі. Призначається пацієн­там при обстеженні на наявність тромбів. Аналіз на гормони щито­подібної залози. Глікозильований гемоглобін - це біохімічний показ­ник крові, що відображає середній вміст цукру в крові за тривалий період. Біохімічний аналіз крові на прокальцитонін та ряд інших аналізів.

Закупку реактивів лікарня здійс­нює за власний рахунок, грошей від надання платних послуг не ви­стачає, адже більшість реактивів дороговартісні.

Щодня, незважаючи на загрозу інфікуватися, лаборанти працю­ють, ризикуючи життям і надаючи допомогу.
- Кожна людина вважається по­тенційно хворою, - каже Людмила Станіславівна. - Але ми не бої­мося, вже виробився імунітет, бо, дякувати Богу, ми хворіємо рід­ко. Але якщо йдемо у відділення і знаємо, що будемо працювати з інфекційно хворою людиною, то ми в повній мірі забезпечені засо­бами захисту.
Любов до людей допомагає ла­борантам знаходити підхід до кожного пацієнта - будь то дорослий чи дитина. Але якщо дорослі свідомі, то дітей потрібно умовляти, для цього у відділенні є навіть іграшки. Але бувають і такі дорослі, що втрачають свідомість. Тоді ла­борантам доводиться надавати першу медичну допомогу.

Колектив лабораторії дійсно дружний. Жінки не лише разом проводять ро­бочий час, а й святкують дні народження. Підтримують одна одну у склад­ні моменти. Дружать сім’ями, бо на роботі покумалися. А скажімо, Людмила і Наталія з 1 класу подружки, потім разом навчалися, а нині ще й працюють. Та робота понад усе.

У лабораторії ведеться облік. Так, за 2022 рік у лабораторії зроблено 105 240 видів досліджень, з них 40 849 проведені у лабораторії, а решта - у стаціо­нарних хворих.

Долі лаборанток у всіх різні. Але їх об’єднує медична справа, яку вони обрали і не помилилися, адже медична справа - не професія, а життя, яке проходить у постійних турботах про хворих. Тому вітаємо вас, медсестри Сосниччини, з гарний весняним святом - днем медичної сестри і бажаємо щирої подяки паці­єнтів, бо це дуже приємна річ у вашій роботі, а також любові і розуміння в ро­дині та душевного тепла. Разом до Перемоги!

Олена КУЗЬМЕНКО, “Вісті Сосниччини” 

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: лабораторія, аналізи, Сосниця

Добавить в: