Тилова армія села Конятин допомагає ЗСУ
Уже рік, як вільний і непереможний народ показує усьому світу - Україна єдина і незламна! Наші мужні воїни титанічними силами боронять рідну землю від ворожої орди . В тилу кожен, від мала до велика, робить щось для Перемоги. І Сосниччина активно бере участь у її прискоренні. В селі Конятин, починаючи з 9 січня, люди щодня біжать до місцевого клубу. Але не на танці - плетуть маскувальні сітки, роблять окопні свічки, в’яжуть теплі носки і щиро моляться за воїнів.
Вона змінила наші життя і ми вже точно ніколи не будемо такими, як були раніше. Ми навчились боротись, стояти до кінця, віддаватись на повну, швидко діяти. Любити і ненавидіти ми теж стали по-іншому. Світ допомагає нашим воїнам зброєю. А українці згуртовано надають підтримку, чим можуть. Як багато зараз проводять флешмобів по збору коштів для ЗСУ. Влітку квіти продавали, пекли смаколики на реалізацію, колядували, щедрували, засівали і всі зібрані кошти перераховували на потреби воїнам. Якось повелось, що в селі Конятин не колядують ні дорослі, ні діти. Завідуюча клубом Валентина Іванівна Глухенька написала в інтернеті оголошення, де запросила односельців згуртуватися і щось робити для ЗСУ. Наступного дня до клубу зійшлося 17 чоловік. Одна жінка принесла 4 сітки, хтось тканину, старі речі, які порізали на стрічки і стали до роботи. А назавтра вже зібралось 25 людей. За день-півтора виходила одна здорова маскувальна сітка розміром 10 на 5 метрів. Кожного дня збираються на 12 годину і працюють до двох. На сьогоднішній день доплітають тринадцяту сітку,та вона вийде надто велика, до 20 метрів у довжину і шість у висоту. Працювати трохи незручно, та різати не можна. Поїде до хлопців, а ті самі хай вирішують, що з нею робити. У магазині поставили скриньку і стали збирати гроші, адже треба за щось купувати матеріали. Окрім сіток, нав'язали більше ста пар теплих носків. Велика подяка Юрію Перепечаю - він накупив ниток на 3,5 тисячі гривень. Трохи люди добавили із зібраних коштів. Теплі панчохи роз'їхалися по світу. «Відправляли хлопцям в Чернігів, Корюківку, на фронт. Ми не ділимо хлопців на своїх і чужих - всі наші, - розповідає Валентина Іванівна. - Люди наші молодці, йдуть кожного дня і не рахуються із своїм часом. Найменше було - це 12 чоловік. Трохи похворіли. Відправляли воїнам і круглі доріжки. Їх наплела Ольга Радіонівна Бабко. Жінка вже не бачить, а руками працювала ще минулого часу. Донька її спитала, що принесе мамині вироби, якщо треба. І передала від мами 25 виробів.
ЗБИРАЛИСЯ ХТО ЩО МОЖЕ
З сітками допоміг фермер Ігор Станіславович Романов, купив частину. Віталій Андрійович Лопатко придбав нитки, а Петро Петрович Чусь плете сітки для воїнів самотужки. А ще ми гуртом виготовляли окопні свічки. Цю роботу більше молодь і діти люблять робити. Металеві баночки знесли люди, в кого що є. З воском допомогли місцеві пасічники Роман Веремієнко та Катерина Кулик. її син бджолами займається, але зараз перебуває на війні. Один мій знайомий з Семенівщини передав нам 10 кг воску для цього діла. Мішок парафіну купив Микола Андрійович Карпенко. За мішок з пересилкою він заплатив трохи більше двох з половиною тисяч. А ще один мішок парафіну придбав нам Роман Вольчів. Ми раніше в магазинах назбирали трохи більше двох тисяч - це теж допомога. Ми не волонтери, а допомагаємо самі собі. З нашої місцевості зараз багато чоловіків воюють. Ми самі до них телефонували і питали, чи їм щось треба. Добре, що відпускають у коротенькі відпустки, то їм і віддаємо все, що зробили. Бувало, що і посилки відсилали. Якось звернулась до нас одна знайома з Коропщини. Брат її теж знаходиться в лавах армії. Він потребував дечого, а в них на той момент дати йому було нічого - ми допомогли», - розповідає Валентина Іванівна.
СЕЛО КОНЯТИН ЩЕ ДИХАЄ ЖИТТЯМ
Розташоване біля красуні Десни. В селі зареєстровано понад 500 людей, та фактично проживає більше 300. Раніше працювало 5 магазинів, а зараз тільки 3. Є своя школа, де навчається 28 діток. Усі дітлахи місцеві. А ще є клуб, яким місцеві задоволені. Валентина Іванівна працює в ньому завідуючою вже 5 років. Раніше, коли жінка прийшла сюди на роботу, приміщення перебувало у жахливому стані. Колись були тут школа, садочок, пункт прийому молока і магазин. А тоді в цій споруді зробили гарний ремонт. Завідуюча клубом дякує за наведений лад Радикальній партії - Олегу Ляшку та Дмитру Блаушу. Вони допомогли з ремонтом. А ще раніше, коли жінка заступила на цю посаду, в клубі не було ні мікрофонів, ні апаратури. Створили аматорський колектив, який назвали «Кумасеньки». Співають пісні 12 жінок. Їздили на концерти і зароблені гроші вкладали на потреби колективу. Костюми шили самі. Місцевий аграрій Микола Карпенко допоміг з мікрофонами і апаратурою. Опалення в клубі електричне і щоб було тепло, жінка вмикає два калорифери.
- Люди йдуть до закладу і не повинні мерзнути. Молодь вечорами теж ходить, ми для них дискотеки проводимо. Є в нас і світломузика. Влітку взагалі людно - багато молоді їде з сусідніх сіл.
Та ось останній рік не до концертів - війна, - з сумом у голосі розповідає Валентина Іванівна. - Люди в нас дружні, добрі, щирі, працьовиті. Один в полі не воїн, а разом ми - сила! Та найбільша вдячність нашим хоробрим воїнам, адже завдяки їм ми тут живемо в теплих будинках. Вірю в Перемогу, бо по-іншому бути не може! Ось уже річниця гіркої дати. І ніякого 23 лютого нема, є тільки 6 грудня - справжнє свято наших воїнів! - говорить Валентина Іванівна.
А ще жінка звернулася до всіх жителів Сосниччини, що в них є потреба на тканину для маскувальних сіток.
Дорогі наші читачі, якщо в когось є тканини (старий одяг, будь що) сірого, чорного, зеленого і коричневого кольору, заносьте, будь ласка, до редакції. Жителі Конятина будуть дуже вдячні за вашу допомогу для наших мужніх воїнів! Всі разом до Перемоги!
Джерело: газета “Вісті Сосниччини” від 23.02.2023, Наталія МАТВІЄНКО
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.