Ірині Шуляр в'язання іграшок допомагає впоратись зі стресом та тривожністю
Кожний по-своєму в цей непростий час справляється зі своїми емоціями. Спеціалісти радять щось робити своїми руками - це хороший спосіб відволіктися від постійного оновлення новинної стрічки й думок. Сосничанці, секретарю судових засідань з 20-річним стажем роботи на цій посаді Ірині Шуляр допомагає рукоділля, а саме в’язання і вишивання. А 2 місяці тому жінка зайнялась створенням іграшок. За такий короткий час вже у неї з’явилось більше 30 дрібних і великих казкових персонажів, звіряток. У колекції є іграшки більші за півметра. А ще жінка вирощує різні квіти, а особливо їй до вподоби орхідеї, їх у неї бувало більше, ніж 160 вазонів.
Менянка Ірина ще з дитинства любила в'язати. Цієї нехитрої справи дівчину навчила мамина подружка.
- Тоді вона була ще незаміжньою і я часто ходила до неї в гості. Якось вона запропонувала навчити мене в'язати. Сподобалось мені. Відтоді в'яжу постійно з невеличкими перервами, - розповідає Ірина Василівна. - А до в'язання іграшок прийшла всього 2 місяці тому, коли син з невісткою порадували онуком.
Спочатку в'язала різні речі батькам, собі. З пряжею тоді було не так просто. Та й візерунки доводилось шукати у журналах, які купували з подружками у комісійних магазинах. Тексти там друкувались іноземною мовою, тому щось перекладали, щоб здогадувались, дещо придумували самостійно. Вийшовши заміж, дев'ятнадцятирічною, багато в'язала дітям светриків, пінеточок, комбінезончиків, платтячок. Був певний час, коли здавалось, що в'язані речі не в моді. Але все одно потреба в'язати нікуди не зникала, але вже більше в'язала тих речей, які завжди потрібні, - шкарпетки, тапочки. Потім, років 10 тому, перейшла на вишивку бісером. Вишивала іменні ікони, весільні доньці і сину, натюрморти для кухні, різні картини-обереги. У всьому на поміч приходить ютуб. Побачила, зацікавилась і спробувала сама. Енергії, запалу, творчості Ірині Василівні ніколи не бракує. Вона завжди швидка у своїх діях. А коли ще є стимул, то тоді взагалі робота кипить.
Сосничанкою дівчина стала вийшовши заміж. Цікава історія знайомства її з майбутнім обранцем. Вона навчалась у Сосницькому технікумі. Була дуже активною студенткою. Грала у баскетбол, брала участь у змаганнях зі стрільби, хоча з дитинства має травму ока і все навантаження лягає на одне очне яблуко. Крім цього, мала успішні знання. І вже на третьому курсі їй потрібно було сфотографуватися на Дошку пошани. Прийшла у фотографію і зустріла фотографа Миколу Шуляра. Статний 26-річний чоловік відразу поклав око на юну красуню. З того часу вони разом. Виростили доньку і сина, тепер тішаться двома онуками. Микола Григорович підтримує дружину у її починаннях, іноді допомагає.
А задумів у дружини більш, ніж достатньо. Вона не може без в'язання жодного дня. А ще зуміла на піщаному грунті, що біля будинку, виростити красивий квітник. Городництво теж її цікавить.
- Домашніх справ, звісно, ніхто не відміняє. Навпаки, я намагаюсь все швиденько поробити і сісти за улюблену справу. Щоб менше переживати, краще петлі рахувати. А якщо я відчуваю, що речі подобаються, то ще більше заряджаюсь, - розповідає Ірина Василівна.
У кожну іграшку, у кожну річ вона вкладає частинку своєї душі. Вона настільки захоплюється в'язанням, що може загубитися в часі. Для бізнесу мати таку справу - не дуже вигідно, оскільки нитки останнім часом дуже здорожчали, плюс наповнювач (застосовує холлофайбер), а ще потрібно придбати заготовки (носик, вії, очі і т.д.), благо, що сама вміє добре вишивати, то і вічка, і той самий носик може зробити ще кращі, ніж куповані, до того ж ці елементи значно безпечніші, їх не можна відірвати.
Іграшки добре прати у пральній машинці на делікатному режимі.
- Якщо порівнювати ціну, наприклад дитячого пледа, то дешевше можна купити у магазині. Але знову ж таки не можна порівнювати ручну роботу. Яким би красивим не був фабричний заєць, він не буде так радувати як той, що створений своїми руками. Всі звірята несуть тільки позитивні емоції. Немає сумних, вони всі радісні, сонячні. А коли тобі пишуть слова похвали і вдячності, наче з'являються крила - просто літаєш від того, що ти можеш подарувати таку радість для своєї малечі, - у захваті від свого захоплення Ірина Василівна.
За два місяці бабуся для своїх онуків зв'язала багато речей. Навіть навчилась «крутити» крючком, до цього плела тільки спицями. Спочатку зацікавив пледик із плюшевих ниток. Потім залишились нитки на пінетки. Після цього ще залишались нитки і так з'явився перший ведмедик, який попав на очі, коли майстриня гортала інтернетні сторінки. Перша іграшка була в одному тоні. Потім з'являлись декорації. Вже жінка може придумувати самостійно поєднання кольорів. В інтернеті знайшлись подружки, яких об'єднує одна улюблена справа. Їхні майстер-класи надихають, а вироби Ірини Василівни вони беруть для своїх виставок, навіть у Туреччині. Подружки і колеги разом об'єднуються і замовляють нитки на різних сайтах, бо це дешевше, ніж самому.
В'язана власноруч - річ вигідна ще й тим, що через декілька років можна її розплести і сплести новий виріб. Щоправда, нитки з іграшок навряд чи хто буде другий раз використовувати, вони втрачають свої якості.
Чим би не займалась Ірина Василівна, до всього ставиться з любов'ю. Через те й іграшки гарні виходять, і картини заряджені позитивною енергетикою, і квіти ростуть на повну силу. А для майстрині в'язання - це ще й антистрес. Радить всім, щоб заспокоїти нерви, краще зайнятися чимось, ніж шукати гарного психолога. Для того, щоб навчитися в'язати чи вишивати, головне бажання, й інтернет у поміч. Скоро перемога!
Джерело: "Вісті Сосниччини", Олена КУЗЬМЕНКО
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.