Унікальні вироби з бісеру в хлопчачих руках
Вироби з бісеру зараз стали досить-таки популярними. Чи не в кожному магазині біжутерії можна побачити оригінальні прикраси, а в магазинах сувенірів - цікаві дрібнички з нього. Ми чомусь звикли, що бісероплетінням займаються дівчата, але, як виявилось, є й чимало хлопців, яким ця справа до душі.
Борзнянський районний Будинок дитячої та юнацької творчості зустрів нас тепло і привітно. У школах якраз закінчились уроки, і діти почали збігатися на гуртки. Кімнати одразу ж наповнилися голосами та сміхом. Здавалося, діти прийшли не навчатися, а просто поспілкуватися і пограти. Та й справді, заняття у цьому закладі більше нагадують веселу гру.
- У нас 28 гуртків, 645 вихованців, тому тут ніколи не буває тихо, - пояснила директор Будинку Оксана Черненко. - Заняття починаються вранці, коли приводять 5-річок у гурток «Малятко», і закінчуються пізно ввечері. Крім того, у нас немає вихідних, діти приходять на гуртки і в суботу та неділю.
У кімнаті, де проводиться гурток «Бісер», щойно почали збиратися вихованці. Кожен тримає у руках матеріали та свої роботи. Діти діляться шкільними новинами, розповідають, що встигли зробити вдома.
- Такі гуртки є у багатьох районах. Наш вирізняється насамперед тим, що тут займаються... хлопці, - розповідає керівник гуртка Олена Пилипенко. - Вважається, що бісероплетіння - для дівчат, проте це не зовсім так.
Наймолодший вихованець гуртка-9-річний Богдан Шурміль. Другий рік поспіль він приходить сюди попри те, що однокласники іноді підсміюються над ним та його захопленням.
- Я на це просто не звертаю уваги, - говорить Богдан. - Коли вперше побачив вироби з бісеру, вони мені дуже сподобались. От і вирішив, що саме цим буду займатися у вільний час. Батьки навіть зраділи, тато відразу ж привіз бісер — так і розпочалася робота.
- Богдан - дуже наполеглива дитина, - говорить Оксана Черненко. – Завжди доводить справу до кінця. Та й вироби у нього цікаві. Наприклад, на останній виставці його робота «Соняшники» настільки сподобалась відвідувачам, що кілька чоловік хотіли її купити, проте Богдан все ж таки залишив її собі.
Хлопці завжди бояться, що хтось буде сміятись з того, що вони роблять, бояться, аби їм не приписали якоїсь «дівчачої» риси. Тому інколи, на жаль, покидають улюблену справу. Але ж будь-яка жіноча робота у чоловічих руках може отримати нове вираження, заяскріти новими барвами.
- Крім Богдана, у гуртку є ще три хлопчики, - говорить Олена Пилипенко. - Вони ходять сюди вже не перший рік. Отож у нас тепер здорова конкуренція: у кого краще вийде - у хлопців чи в дівчат.
13-річний Антон Олексій відвідує гурток вже 4 роки. Своїми враженнями ділиться охоче:
- Вперше я побачив вироби з бісеру у своїх однокласниць і був просто вражений. Яка краса! З того часу почав і сам займатись. Друзі ставляться до цього нормально, та й батькам дуже подобається, інколи вони навіть пробують мені допомагати.
- У кожного гуртківця свій смак, - розповідає Олена Пилипенко. - Взагалі на заняттях всі працюють в одній техніці. Наприклад, зараз у нас осіння тематика, трохи пізніше перейдемо вже й до зимової. Проте кожен хоче якось самовиразитись у своїх роботах. Хлопці більше полюбляють виплітати різних звірят, лише Богданчик схильний до рослинної тематики.
І справді, розмаїття дитячих смаків помітне ще з порога, адже усі шафи в кімнаті заставлені виробами з бісеру. Чого тут тільки не побачиш! І квіти, і дерева, і кошики, і тваринки, і навіть цілі картини, а головне, що все це особливе, все привертає увагу і примушує посміхнутись.
На прощання дітлахи-гуртківці подарували кореспондентам дуже гарну вазу із 25 трояндами з бісеру. Дуже приємно дивитись на ці квіти, особливо якщо знаєш, що зроблені вони дитячими руками, що вкладено в них чимало праці і подаровані вони від щирого серця.
Наостанок, коли ми запитали, які у хлопців творчі плани, вони сказали:
- Хотілось би зробити щось дуже велике і дуже гарне!
Антон Олексій з одним зі своїх виробів
Подарунок
Катерина Дроздова, тижневик «ГАРТ» №44 (2432)
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: гурток, бісер, бісероплетіння, Катерина Дроздова