Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям про людей » Як вберегти свою п’яту точку від хвороб?

Як вберегти свою п’яту точку від хвороб?

Як вберегти свою п’яту точку від хвороб?

Відповісти на запитання погодився обласний проктолог, завідувач проктологічного відділення обласної лікарні Ігор Саргош.

— Якщо свербить задній прохід, що б це означало?

— Причин може бути декілька. Це і глисти (глистяна інвазія), і геморой, герпетична інфекція ділянки навколо анального проходу, грибок. Анальний свербіж може існувати і як самостійне  захворювання. Воно дуже тяжко переноситься, адже періональна ділянка має дуже багато нервових закінчень. Людина  не може ні стояти, ні дихати — так свербить.

— Не секрет, що люди бояться, соромляться проктологів більше, ніж зубних лікарів. Як проходять огляд у проктолога?
— Не треба боятися, а тим більше — соромитись. Перш за все лікар вислухає скарги. Потім проведе огляд та пальцеве дослідження прямої кишки. Як правило, огляд проходить на гінекологічному кріслі. Воно однакове як для чоловіків, так і для жінок. У подальшому лікар може призначити додаткове обстеження: ректороманоскопію, іригоскопію та фіброколоноскопію. Це дає можливість повністю обстежити товстий кишківник на наявність тієї чи іншої патології.

— У чому особливість цих оглядів?

— Ректороманоскопія — обстеження за допомогою спеціального апарата, ректороманоскопа. Це металевий циліндр довжиною 35 см і 2 см в діаметрі, із спеціальною підсвіткою і окуляром для огляду. Ректороманоскопія проводиться в колінно-ліктьовому положенні (рачки. — Ред.). Обстеження допомагає виявити як запальні процеси, так і пухлини.
Іригоскопія — це рентгенологічний метод дослідження. Він проводиться шляхом введення під тиском у пряму кишку, через анальний отвір, барію. Барій подається за допомогою спеціального апарата Боброва. Проходить дослідження на рентгенстолі.
Фіброколоноскопічне дослідження проводиться так само, як і фіброгастроскопічне (коли у кишечник вводиться зонд). Тільки тут проводиться дослідження товстої кишки. Зображення передається на екран монітора.

— Як часто треба проходити огляд?
— Людям після сорока років достатньо профілактичного огляду раз на три роки. Його треба проходити, навіть якщо немає скарг. Як правило, ректороманоскопію призначають усім, інші два види — за необхідністю. Пройти амбулаторний огляд проктолога можна в обласній консультативній поліклініці, а також у поліклініці № 3 і поліклініках другої та третьої міських лікарень у Чернігові.

— Є відмінності між чоловічими та жіночими попами? Чи однаково проводиться огляд, чи відрізняються хвороби?
— Огляд проводиться майже однаково. У жінок, по необхідності, іноді спочатку дивляться вагіну, все інше — так само. У жінок бувають ректовагінальні свищі між стінкою заднього проходу і вагіною (тобто дірки. — Авт.). Всі ж інші хвороби такі самі, але у зв'язку з анатомічними особливостями одні й ті ж захворювання можуть проходити по-різному.
Основні наші клієнти — чоловіки середнього віку. Вони тяжче працюють, отримують більші навантаження. Але жінки приходять частіше: вони в цьому питанні не такі сором'язливі, тому звертаються із захворюваннями у менш запущеному стані.
Чоловіки ж зазвичай тримаються до останнього, йдуть, коли вже зовсім не можна втерпіти.

— Чи бувають у вас пацієнти з проблемами після анального сексу?

— Бувають. При такого роду експериментах – майже завжди. Адже проктолог – єдиний лікар, у якого пацієнти з травмами чи розладами після сексуального експерименту можуть отримати допомогу. Трапляються розриви, травми, кровотечі…

— Анальний секс – це шкідливо?
— Якщо він приймається обома партнерами в парі, це не збочення. Але все ж таки анальний секс — протиприродний. Ми, лікарі, дивимося на це з розумінням, але занять такого роду не рекомендуємо. Адже у кожного органу є свої певні функції.

— Від чого слід берегти дупу, щоб уникнути хвороб?
— Щоб уберегтися від хвороб прямої кишки, особливих пересторог дотримуватися не треба. Варто їсти більше клітковини, рослинної їжі. Звернути увагу на українську кухню, де роками відпрацьовані рецепти і закладені основи для нормальної роботи кишківника. Але при виникненні симптомів: бурчання, здуття живота, проноси, запори, виділення крові з заднього проходу, болі при випорожненні — слід негайно звернутися до лікаря-спеціаліста.

— Що робити, якщо випадково або й ні, туди засунули якийсь предмет, а назад – ніяк? В жарті про лампочку в задньому проході є доля правди?
— Жарти закінчуються там, де починаються людські страждання. Працювати зі сторонніми тілами завжди дуже важко.
Якщо з якоїсь причини, а вона зазвичай одна, в товстому кишечнику з'явилося стороннє тіло, треба негайно звернутися до лікаря. Або зателефонувати у «швидку», вони відвезуть. Якщо спробувати дістати предмет самостійно, можна зробити ще гірше: проштовхнути його вглиб, наприклад. Тоді доведеться виймати предмет через живіт.
Виймання предмета здійснюється під загальним наркозом, спеціальними інструментами, і часто його спочатку ділять на частини. Іноді доводиться робити розріз.
— Що ви звідти діставали?
— Та все, що завгодно. Але перераховувати не буду. Такі пацієнти йдуть від нас, не прощаючись.

— Хто це, непривабливі одинаки з психічними розладами чи люди нетрадиційної орієнтації?
— Пацієнти бувають різні. Якось молода дружина, приваблива жінка, привела свого чоловіка, приїхали на «швидкій». Він також молодий, років 25, симпатичний чоловік. З виду — благополучна сім'я, нормальні стосунки. Чого він ввів собі в задній прохід тубус від піни, якою будівельники утеплюють вікна? Не знаю. Може, табу багато було, може, мало жіночої уваги. Про це краще розповість сексопатолог. Наша справа — вилікувати.

Довідка:
Проктолог – лікує захворювання прямої кишки

Олена Гобанова, тижневик «Вісник Ч» №41 (1221)

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: дупа, проктолог, Олена Гобанова

Добавить в: