Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Людям про людей » Чому ветлікарка з Корюківки почала вирощувати розсаду городини?

Чому ветлікарка з Корюківки почала вирощувати розсаду городини?

Сусіди.Сіту познайомились з 26-річною Вітою Малиновською з Корюківки, яка понад пять років займається вирощуванням розсади городини і квітів. Запитали – чому дипломована лікарка ветеринарної медицини так кардинально змінила напрям діяльності.


Професія ветеринарного лікаря Вікторії Малиновській дуже подобається

Зайнялася розсадою, щоб стати ветлікаркою

Родина Віти щороку вирощувала багато розсади різної городини і квітів. Садили самі, наділяли усіх родичів. А потім один випадок змусив їх замислитися над тим, аби вирощувати більше, і на продаж.

- П`ять років тому батько зламав ногу, згадує Віта. – Перелом шийки стегна на вісім місяців прикував його до ліжка. А я саме закінчувала Козелецький технікум ветеринарної медицини, випускний на носі - ні вбрання, ні взуття немає. Та ще й і вступати у Київ надумала, хотіла вивчитися на ветеринарну лікарку. Потрібні були гроші. Так і наважилися з мамою всерйоз і масштабніше зайнятися розсадою.

Приїхала сестра з Києва, і разом з мамою побудували на городі тепличку. Наче і знають, як робити, і вміють, і досвід є, а було страшно. Особливо лякало те, що вирощене треба було комусь продати. Цього Віта з мамою робити точно не вміли.

Починали продавати з-під липок, коли ще ті росли на вході до щоденного ринку. Привезли свою розсаду, голови долу – соромно. Особливо, коли хтось знайомий підходить. Важко виростити хорошу розсаду, але ж продавати – ще важче, - Віта Малиновська.

За кілька років «Вітина розсада» завоювала прихильність корюківчан. Гарно приживається, чудово родить. І багато покупців стали їхніми постійними клієнтами.

Замість гамірного міста - тиха Корюківка

А тим часом Віта закінчила магістратуру, отримала диплом і омріяну спеціальність. Під час практики дівчина працювала у ветеринарній клініці, і їй ця робота була до душі. Але велике гамірне місто пригнічувало. Їй хотілося спокою і тиші. Хотілося додому, у Корюківку. А знайти роботу вдома не вдавалося ніяк.


Віта з однокурсниками

- На обліку в центрі зайнятості була три місяці, каже Віта. – Виплата складала лише 544 гривні. Це мене не влаштовувало. Вирішила поїхати на заробітки за кордон.

Майже п`ять місяців працювала на заводі з виготовлення насосів для автомобілів «Фольксваген». Повернулася додому, коли сезон розсади почався. Сезон відбула – поїхала збирати малину у Польщу. Повернулася, коли треба було знову сіяти і доглядати розсаду.


На роботі за кордоном

Перші помічники - мама й тато


Вирощування розсади – це Вітина справа. Мама допомагає порадами, виготовляє тисячі целофанових стаканчиків під розсаду. Тато – якщо треба десь тепличку полагодити, щось підбити. Батьки, звісно, її підтримують, але керує всіма процесами донька.

Вітин робочий день починається о шостій ранку і триває дотемна. Каже, у теплицях завжди роботи повно. А підготовка до сезону починається ще з зими, коли вся сім`я «крутить» стаканчики. Жоден целофановий пакет у цій сім` ї не викидають – все йде у хід.

Будинок її батьків – у кінці міської вулиці Молодіжної. Навколо – природа, і ліс недалеко. Віта обожнює ліс. І любить збирати гриби. Навіть по шампіньйони теплої пори на базар не ходить – знає, де вони ростуть у Корюківці!


Шампіньйони у корюківських лісах

Сезон розсади у неї закінчується у липні реалізацією петуній. Пишається розсадою цих квітів, бо напрацювала власну технологію, за якою квіти довго радують око, не опадають.


Такі петунії у Віти

А потім аж до жовтня дівчина продає власноруч вирощені на городі овочі: помідори, огірки, перець, капусту - білоголову, червоноголову, цвітну, пекінську і т.ін.


Така городина завжди користується попитом

- Торік спробували посадити пекінську капусту сорту Зимородок – добра вродила, каже Віта. – Тож цього року експериментуємо одразу з трьома сортами брюссельської капусти. Є плани спробувати виростити брокколі. Нею зараз багато людей цікавляться.



Не всі сорти, які сіє у тепличках, Віта продає. Наприклад, цьогоріч у неї понад 50 сортів помідорів, а на продаж підуть тільки 20. До інших тридцяти вона ще приглядатиметься, вирощуючи сама.


Вітина пекінка

І хоч усі сорти якісні, переважно голандські, але Віта продаватиме їх тільки тоді, коли на власному досвіді переконається, що сорт хороший. Так тестує усі свої рослини. На це може піти не один рік.

Найбільше зараз Віта мріє про власний будинок. Для цього і працює. І не втрачає надії реалізуватися у своїй професії. Каже: якби була робота ветлікарем – пішла б одразу.

Наталія Рубей, Сусіди.City

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Віта Малиновська, розсада, городина, ветеринарна медицина, Корюківка

Добавить в: