Олександр Ісаченко з Корюківки започаткував власну пільгу для переселенців
Олександр з дружиною
Після найтривалішого з початку повномасштабного вторгнення обстрілу Семенівки — протягом майже двох годин — люди масово покидають місто. Для тих. хто раніше переселився сюди із сіл, у яких було ще пекельніше, це вже другий переїзд.
Немало біженців із цієї громади обрали для порятунку Корюківку. Хтось винайняте тут житло, платить за нього, але відтягує переїзд, хтось переселився зразу — на деяких вулицях уже майже не залишилося порожніх нежилих будинків.
— Іх впізнаєш зразу. Люди налякані, пригнічені, — каже приватний підприємець — 42-річний Олександр Ісаченко. Його торговельна (продуктова) точка — на міському базарі.
Серед місцевих покупців вона дуже популярна, бо там — постійні акції і знижки. Переселенці, дізнавшись про це, тепер теж часто приходять. Деякі розказують про пережите. їм треба виговоритися, бо носити в собі наболіле нестерпно. Найбільше. згадує Олександр, вразила одна жінка похилого віку. Вона так плакала і побивалася за Семенівкою, що ця картина довго ще стояла перед очима.
Невдовзі він прийняв рішення, яке зараз обговорює вся Корюківка. Про це повідомив на своїй сторінці у фейсбуці «Корюківка. Продукти онлайн». Створив її ще навесні 2020-го — під час «ковідного карантину». Через нього в березні базар закрили, й Олександр вирішив доставляти покупцям продукти додому (склад має свій, розміщений біля приватного будинку, де мешкає його сім’я).
Сфотографував наявний товар, оприлюднив знімки разом із цінами на сторінці — пішли замовлення. Працювали так півтора місяця. Покупцям було ще зручніше, ніж самим ходити на базар, тим більше що за доставку по місту Олександр брав усього 15 грн, а тому, хто замовляв на 200 і більше гривень, привозив продукти безкоштовно. За дотриманням усіх санітарних вимог стежила його дружина Анна. За фахом вона медсестра.
— А Ви? — запитую підприємця.
— Я— технолог. Закінчив Чернігівський кооперативний технікум. Та вже майже 20 років у торгівлі.
Протягом цього часу він налагодив добрі партнерські відносини з багатьма виробниками. Це дозволяє працювати без посередників. Тому частина товарів в Олександра дешевша, ніж в інших підприємців. Навіть коли піднімаються оптові ціни, він ще день-другий торгує за старими: за рахунок раніше закупленого. Покупці знають це і цінують.
А ще він постійно розширює асортимент. Каже:
— Хочу, щоб було як у супермаркетах, та й працювати весь час з одними й тими самими товарами нецікаво. Особливо якщо знаєш, що їх можна придбати на кожному кроці.
Скажімо, шоколадних Санта-Клаусів перед нинішнім Новоріччям купували переважно в Ісаченка, бо всюди торгували фігурками, які були порожніми всередині, а він пропонував з іграшками (яку «Кіндері»).
Перед цим ім’я Олександра було на слуху минулорічної осені — у зв’язку з очищенням Десни після мору риби. Тоді він (рибалка з неабияким стажем) не лише досліджував, аналізував ситуацію, оприлюднював ініціативи, як рятувати вцілілу рибу, а й разом із командою таких самих небайдужих містян виїжджав на Меншину — збирати й утилізувати мертву рибу.
Нова його ініціатива, яку обговорює вся Корюківка, як згадується вище, — щодо зниження цін на продукти для переселенців.
— Просто приходите в наш магазин, кажете: «Ми із Семенівки» — й автоматом отримуєте 20-відсоткову знижку на всі категорії товарів, — пояснює Олександр.
— Чому Ви це робите?
— Боне можу бути осторонь. Дружина мене підтримує. А гроші... Хіба вони - найголовніше в житті?
Найбільше багатство, на його думку, — діти. їх у подружжя троє. Старшому — Богдану — вже 15, дівчатам — Каті і Жені — по 7.
Запитую Олександра, чи вже користуються семенівці можливістю придбати продукти дешевше.
— Поки що таких одиниці - інші знають, але соромляться, їм незручно. Не звикли до такого.
— А спроби місцевих спритників видати себе за переселенців були?
— Жодної. Наше місто невелике, тут усі одне одного знають. До того ж у нас ведеться відеоспостереження.
Крім обіцяних знижок «від себе» Олександр планує добитися для людей із небезпечного прикордоння ще й підтримки виробників, із якими співпрацює.
Джерело: газета “Гарт”, Марія Ісаченко, м. Корюківка
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Корюківка, ціни, підприємець