Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » 5 річниця початку Революції Гідності. Спогади про Євромайдан у Чернігові відтепер і у книзі (відео)

5 річниця початку Революції Гідності. Спогади про Євромайдан у Чернігові відтепер і у книзі (відео)

До 5 річниці Революції Гідності український інститут національної пам’яті видав збірник «Майдан від першої особи. Регіональний вимір». Проект започаткували у 2014 році.

Частина друга третього випуску вміщує в собі спогади та інформацію про Євромайдани в областях від Львівської до Чернігівської.



21 листопада 2018 року книгу презентували у нас. Розділ про чернігівський Євромайдан вміщує 8 розповідей учасників та учасниць. Особливість зібраних спогадів – це відеоматеріали, котрі передані до музею Революція Гідності. Зібрані вони інститутом національної пам’яті разом з телеканалом «Дитинець».

Ця книга не дасть забути події 5-річної давнини учасникам і учасниць та розкаже про події тим, хто їх не бачив. Серед ілюстрацій і знімки зроблені командою телеканалу «Дитинець». Сервери каналу досі тримають терабайти відео подій в Чернігові та Києві того періоду.

Ось перше віче 22 листопада 2013 року, коли люди вийшли на пікет проти рішення уряду про зупинення процесу підготовки до укладання угоди про асоціацію з ЄС. Молоді люди звідси їхали на Київ, решта лишалась висловити своє ставлення місцевій владі, тоді всі готувались до мирних протестів.

25 листопада 2013 року. Знесення першого в Україні Євромайдану. На 4 мітингарів понад 50 поліціянтів. Апаратуру, буцімто за рішенням суду, нещадно закидають на вантажівку і везуть у невідомому тоді напрямку. Далі вир подій.

Апогей, штурм обласної адміністрації 25 січня 2014 року. Зведення барикад в центрі міста. І перша народна декомунізація – повалення пам’ятника Леніну 21 лютого 2014 року.

А вже наступного дня на Красній площі у вечері попрощалися з Андрієм Мовчаном, який загинув на київському Євромайдані 20 лютого від кулі снайпера.

21 листопада згідно указу Президента в Україні відзначається День Гідності та Свободи на честь двох революцій: помаранчевої – 2004 та Гідності – 2013.

Збірники «Майдан від першої особи» у відкритому доступі можна знайти на сайті українського інституту національної пам’яті.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Революція Гідності, збірка спогадів, Євромайдан, історія, «Дитинець»

Добавить в: