У зоодомі Марина Грицик поповнення кобилою Умкою: почали будувати конюшню й леваду (відео)
Кобилу Умку орловської породи зооволонтер Марина Грицик викупила з м’ясобійні. На те, щоб зібрати гроші, була доба. Після поповнення в зоодомі стало затісно, каже дівчина. Нині в Рябцях почали будувати конюшню й леваду.
Сьогодні в Умки обід без розкладу. До зоодому Марини Грицик кобила приїхала п’ять днів тому. Кидалася на їжу й воду, каже дівчина. Нині освоїлась, але від сіна далеко не відходить.
Марина Грицик, власниця зоодому: «За документами її звали Умань, ми вирішили її трішки перейменувати, і тепер її звати Умка. Їй 15 років, порода Орловська рисиста, раніше вона навіть випробовувалась на іподромі в бігах. Але, мабуть, вона не показувала достатніх результатів і її продали потім у сім’ю».
Марина розповідає, коли господар Умки захворів, тварина потрапила на бійню.
Марина Грицик, власниця зоодому: «Вона стояла у м’ясника близько місяця, і її час, можна сказати, вже підходив. Били на сполох, мої знайомі дзвонили, кажуть, у конячки лишилося два дні і її треба звідти витягати. Ми спробували зібрати цю суму, вишкребли всі гроші, які в нас були, позичили у знайомих. І я дуже вдячна всім небайдужим людям, які бачили цей пост і допомогли нам матеріально. Ми її викупили, забрали».
Всі тварини в зоодомі Грициків – врятовані.
Марина Грицик, власниця зоодому: «Це сім собак, одинадцять котів, четверо коней, три лелеки і малий підорлик».
Олена Грицик, мама Марини: «Я просто вже навіть не встигаю, у Марини це все так швидко відбувається. Доба часу і все, немає навіть можливості подумати. Як я до цього ставлюся? Все, звичайно, фінансово пов’язано, в цьому плані важко. Але знаєте, коли я бачу ці щасливі врятовані очі, і перш за все – очі моєї доньки, яка так задоволена і така щаслива, що в неї виходить, це, звичайно, найбільше щастя для мене як для мами. Умочка – дівчинка з характером, це було видно з першого дня. Вона прийшла, одразу зламала нам дошки, на ранок ремонтували. Але це добре, є характер, значить є можливості, великі перспективи в її подальшій роботі з нами. Я сподіваюся, там буде хороший потенціал у ній»..
З приїздом Умки коням у дворі стало затісно, каже Марина.
Марина Грицик, власниця зоодому: «Для здоров’я коня треба не лише їжа та вода, але для тварини необхідна ще правильна робота. Тому що коні в природі проходять близько 20 кілометрів у день, і якщо просто закрити коня в стійло й дати їй їжу та воду, то такий кінь проживе, мабуть, не більше років п’яти і з цього нічого не вийде. Кінь має ходити, коли він ходить, у нього працює шлунок, правильне дихання. Це тварина, яка має постійно гуляти».
Для того, аби тваринам було комфортно, для них почали будувати конюшню й левади.
Марина Грицик, власниця зоодому: «Тому їм треба добудовувати левади. А зараз випав сніг. Буквально позавчора почали будувати, але рук катастрофічно не вистачає. Це не те щоб важка фізична робота, просто треба люди, які б могли нам допомогти. Перенести ті ж самі стовбці, стійки – це не важко, просто не вистачає у нас людей».
Олена Грицик, мама Марини: «Ми навіть хотіли би якось до волонтерів звернутися, які могли б допомогти чисто фізично, трудотерапія, скажемо так. Одночасно покататися, поспілкуватися з тваринами, і щось десь допомогти, щось зробити. В тій же конюшні. В основному, звичайно, хлопці, щоб там стелю підшити, аби тепліше було коням. Ворота якісь відремонтувати, ручку прикрутити. Такі незначні речі, які ні я, ні Марина зробити цього не можемо».
А ще зоодім Грициків готовий відкрити свої ворота для дітей.
Марина Грицик, власниця зоодому: «Коли ми почали рятувати таких конячок, ми подумали, що ми можемо показувати діткам, розказувати про долю цих тварин. І я думаю, що таким чином ми зможемо в дітках розкрити любов до цих тварин. І потім з цими кіньми займатися іпотерапією, оздоровленням дітей, приводити дітей на екскурсію, катати їх і таким чином якось утримувати цих тварин».
UA: Чернігів
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: зоодом, Марина Грицик, тварини, зооволонтер, UA: Чернігів