Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » 35 ящиків із керамікою учора перевезли до історико-архелогічного музею в Любечі (відео)

35 ящиків із керамікою учора перевезли до історико-архелогічного музею в Любечі (відео)

35 ящиків із керамікою перевезли до історико-архелогічного музею в Любечі. Вони з 1957-го року – часу, коли їх розкопали археологи у Любечі, зберігались у сховищах обласного історичного музею імені Тарновського.



Це – амфори, яким близько двох із половиною тисяч років. Їх і ще 35 ящиків із керамікою перевезли зі сховищ Чернігівського історичного музею імені Тарнавського до історико-археологічного музею в Любечі.

Цьому керамічному виробу приблизно 2,5 тисячі років. Що це саме, ще слід з’ясувати історикам Любецького музею.

Вадим Антошин, тимчасово виконуючий обов’язки директора історично-археологічного музею в Любечі:
«Це теж Зарубинецька кераміка, що була знайдена Рибаковим у 57-му році. Часто воно має отакий вигляд, поки що. Його збирають, клеять. Це, скоріше за все, чашка була чи щось іще».

Повний перелік того, що знаходиться в ящиках, ось у цих документах. «Десь за місяць ми їх опрацюємо, відкатологізуємо, наклеємо бірки».

Після вивчення та реставрації експонати стануть частиною відкритих фондів музею у Любечі.
«Воно додому повернулось. Було у 57-му році знайдено. Зараз ми отримали їх на тимчасове зберігання. Я підписав документи на рік. А в нашому договорі є право пролонгації. Для того, щоб ми ці речі отримали, мала бути сигналізація, має бути обладнане приміщення».

Кошти на ремонт у приміщеннях музею, обладнання відкритих фондів та інтерактивної кімнати виділив Європейський Союз у межах програми територіального співробітництва країн східного партнерства.

Олександр Короб, представник німецького товариства міжнародного співробітництва «GIZ»:
«Програма територіального співробітництва країн східного партнерства, фінансується ЄС. У пріоритеті «Екологія, культура та спорт». Це один із проектів, який виграв. Якщо я не помиляюсь, близько 250 тисяч євро. Координатор та партнери повинні вкласти не менше 10% від загального бюджету проекту».

Ганна Вигонная, керівниця проекту транскордонного співробітництва Білорусь-Україна: «Виділили кошти на фонди відкритого зберігання і на інтерактивну кімнату. Вони по-різному виглядають ці фонди. Те, що ви зараз бачили, – це такі ящички з підсвітками, де зібрані колекції та інформація про них. Такі фонди є, але в Гомельській та Чернігівській областях немає. Це, можна сказати, перші фонди відкритого зберігання».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Любеч, археологи, кераміка, музей, Вадим Антошин, UA: Чернігів

Добавить в: