Фонтан з гарячою водою у квартирі, - чернігівку затопило через недбальство комунальників (відео)
З 21 жовтня у Чернігові стартував опалювальний сезон. І доки містяни гріються у теплих квартирах, пенсіонерка Наталія Язенок вимушена прибирати наслідки потопу, який утворився через недбальство комунальників.
Два місяці жінка кожного дня навідувалась до відповідних служб і наголошувала, що в неї в квартирі аварійні труби. Прохання жінки проігнорували. Як результат, старі комунікації не витримали.
Наталя Язенок, мешканка будинку по вулиці Текстильників, 22: «Зимой в этой комнате из трубы понемногу капала вода. Мы вызвали мастеров из ЖЭКа. Они резиной перемотали. Вода все равно продолжала капать. Но больше никто не пришел. Прошла зима, лето. И вот последние 2 месяца я хожу каждый день, как на роботу, в ЖЭК и прошу, сделайте, пожалуйста, ведь скоро включат отопление. У них то слесарей нет, то сварщиков. И квартира у меня, кстати, не приватизирована».
Гаряча вода з труби під тиском дістала навіть стелі. Постраждали меблі і техніка.
В компанії «Майас Сілтумс», яка обслуговує будинок по вулиці Текстильників, вину чомусь перекладають на пенсіонерку. Кажуть, що ремонтувати труби в середині квартири власник повинен за свій рахунок.
Черговий слюсар ТОВ «Майас Сілтумс»: «Согласно законам мы работы внутри квартир не выполняем. То есть деньги на ремонт в тариф не заложены. Владелец должен был купить необходимую фурнитуру и тогда бы ей его бесплатно поменяли».
Така позиція працівників «Майас Сілтумс» виглядає м’яко кажучи дивною. Виявилося, що квартира у Наталії Іванівни не приватизована, а тому її обслуговування і ремонтні роботи лягають на плечі комунальників. У цьому запевняють і юристи.
Олександр Комаса, юрист: «В такому випадку повністю схоронність і експлуатація даної квартири полягає на плечі ЖЕКу, який повинен обслуговувати цю квартиру. Оскільки людина, яка там проживає, яка оплачує комунальні послуги, має право робити поточний ремонт, тобто якісь роботи в цій квартирі, але міняти труби, або якесь сантехнічне обладнання, вона не має на це право, за це повністю повинен відповідати ЖЕК».
Постраждала пенсіонерка проживає на 2 поверсі, через потом, який утворився у її квартирі затопило і помешкання поверхом нижче. Олександр Садовий жаліється, що комунальні сплачує справно, віддає більшу частину заробітної плати, а вимушений проживати в жахливих умовах.
Зазначимо, будинок по вулиці Текстильників, 22 був побудований у 1934 році. Старожили розповідають, що комунікації дуже зношені. Однак на постійні звернення мешканців до комунальників і чиновників міської влади реакції нуль.
Сюжет: Garmata TV
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.