Зустріч у Мені з донькою фронтовика
Літо - пора подорожей і цікавих екскурсій. Шкода, що воно вже закінчилося. Та активісти Корюківської районної ради ветеранів використали благодатний час з користю для справи. Вони беруть активну участь в естафеті пам'яті «Слава визволителям України», адже наближається важлива дата - 75-річчя звільнення Чернігівщини від нацистських загарбників.
Задля цього корюківські ветерани побували в Мені, де обмінялися досвідом з місцевим ветеранським активом. Групу очолювала Галина Фесько. голова Корюківської міської організації ветеранів. І хоч серед них переважно були учасники ветеранського хору, та всі вони - активісти.
Разом з менськими колегами і виконуючим обов'язки голови райдержадміністрацн Миколою Петрушенком поклали квіти до обеліска Слави, до портретів загиблих воїнів АТО на Алеї Героїв. А в Макошиному їх зустрічали голова первинного осередку Лідія Обловатна і зразковий дитячий цирковий колектив «Юність» під керівництвом Вероніки Бур.
Галина Фесько подарувала менянам набір буклетів і книги про історію та сьогодення Корюківки.
Згодом була й інша поїздка. Цього разу до сусідів у Мену вирушили творчі люди - члени гуртка «Чорнобривці», якими пишається районна рада ветеранів.
Здавалося, що спільного між 75-річчям визволення нашого краю від нацистів і... Менським зоопарком?! Звичайно, людям треба відпочити та в цьому випадку усіх цікавила зустріч з директором - Зінаїдою Максименко.
Про неї дуже тепло розповідала дорогою член президії районної ради ветеранів Валентина Більченко:
- Я довгий час працювала сільським головою у Домашлині і часто відвідувала Лукавець. Це лісове село ще тоді цвіло. У колгоспі працювало багато фронтовиків. Серед них і Сергій Минко. батько Зінаїди. Уявляєте, він із Лукавця дійшов до Берліна! Ще й фотографувався там з побратимами-переможцями. Його дружина Меланія була дояркою. Дуже працьовита і чуйна жінка. У неі доброти вистачило на всіх. У сім'ї фронтовика росло п'ятеро дітей - двоє синів і три доньки. Іх виховували в любові і праці.
Це підтверджує і донька фронтовика Зінаіда Максименко:
- Я ще у 7 років бігала до мами на ферму. вчилася корівок доіти. Так що ставлення до тварин і всього живого в мене особливе. Тому й ветеринарний технікум закінчила. Життя підказало: вчися далі. Здобула й вищу освіту. В нашій сім Т всі до роботи й до навчання тямущі. Іван був капітаном судна. Віра і Ніна - товарознавці. Коля - вмілий шофер. Батькам не було соромно за нас. Бувало. обніме нас таю та й промовить з гордістю: «Moi дорогі ластів 'ята, літайте високо! Я не даремно стільки доріг у війну подолав!»
Тоді, в 1945-му, не один Сергій Минко зустрічав Перемогу в Берліні. Його земляк-домашлинець Степан 0 решто, приміром, один з перших підняв прапор над Рейхстагом, але ніхто йому Золотої зірки не вручив...
Немає вже на світі ні старого Минка. ні інших заслужених фронтовиків. Зате їхні діти продовжують робити добрі справи.
Про Менський зоопарк, якому виповнилося 40 років, уже писали десятки видань. Не буду повторюватися. Скажу одне: Менський зоопарк загальнодержавного значення - частина життя турботливої доньки фронтовика Сергія Минка.
Директор не засиджується в кабінеті. Цього разу, виявляється, вона була біля корівки, яка дає молочко для підгодівлі мавпочок. А ми пані Зінаїду шукали по всьому зоопарку, милувалися ведмедями, страусами, зебрами, папугами, зміями, бізоном, оленями...
Стільки тварин - не жарт. Скрізь - море квітів.
Ми бачили цілу виставку дитячих малюнків тварин і птахів, читали вірші. Зоопарк для маленьких відвідувачів - цілий світ, і тут їх завжди радо зустрічають.
Зінаїда Максименко на керівній посаді 18 років. Це непросто. Але знання, досвід і вміння переборювати всілякі труднощі допомагають їй. Недаремно сільські батьки П вчили не зупинятися на півдорозі. Вона й не зупиняється, робить добро, намічає нові плани і втілює їх разом з колективом.
Працівники зоопарку самовідданні люди з невеличкою зарплатою.
* * *
У Мені корюківських ветеранів радо зустрічала ще й 87-річма Євдокія Семененко. яка працювала у нашому місті директором середньої школи №2. Незважаючи на роки, вона й досі ветеранська активістка. Хороший лектор. З лекторською групою районної ради ветеранів з 1 вересня - в учнівських колективах.
Раїса Москальська - голова Менської районної ради прагне гідно підготуватися до відзначення 75-річчя визволення Чернігівщини. її досвід переймають сусіди, ділячись своїм.
Зоя Шматок, "Деснянка" №35 (720) від 6 вересня 2018
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.