Жоден прокурор не повинен залишитися на посаді...
Без звичного Ждуна, який символізував працівників прокуратури, що ніяк не відгукнуться на запрошення і не прийдуть на вже традиційні брифінги присвячені антикорупційним розслідуванням, але тепер, у брендованих чорно-червоних футболках з написом «Разом здолаємо корупцію» Олександр Підгорний та Сергій Нестеренко, представники громадської організації Чернігівський центр прав людини, в черговий раз говорили про корупцію. Цього разу розповіли про несподівані повороти у справі Поліни Малаштан, спробували розібратися у причинах нападу на прокурора (справа Олександра Яковця), торкнулися зловживань службовим становищем, невиконання судових рішень, корупційних діянь, фабрикування справ. І все це – за участю чернігівських прокурорів…
Сергій Нестеренко почав зі справи Поліни Малаштан, яка була тут же, в залі. На сьогодні вона вже розглядається в суді. Але від того не легше. Замість обвинувачення про розбій, тортури, приниження – прокуратура висуває проти учасників побиття дівчини обвинувачення в хуліганстві. Але ж спочатку у неї намагалися забрати телефон – це вже грабіж; потягнули за гаражі, принижували, вимагали цілувати ноги – це приниження і тортури. Прокуратура прагне спустити справу на гальмах?
Подібний спосіб дійсно застосовується. Приклад, наведений адвокатом – обвинувачення учасника ДТП в умисному вбивстві. Розглядаючи таку справу суддя не побачить умислу, складу злочину, адже про умисне вбивство не йдеться і, очевидно, вирок буде виправдальним і така людина уникне покарання. Щось подібне може відбуватися і тут. Тим більше зважаючи на те, що хоча події відбувалися в центрі міста де безліч відеокамер, слідчі так і не знайшли жодного відеозапису. Вірніше навіть по-іншому: на початку слідства говорили, що записи знайшли і вилучили, а коли справа потрапила до суду – виявилося, що таки не знайшли. Чи може свідомо не шукали. Тепер же, через півроку з моменту побиття дівчини, це зробити вже неможливо.
Але і це не все. На судових засіданнях, які суд проводить у закритому режимі (за словами Нестеренка – теж за наполяганням прокуратури), обвинувачені ведуть себе так, начебто це саме Поліна обвинувачується і винна у всьому. За словами Сергія Нестеренка, користуючись відсутністю журналістів, їй погрожують безпосередньо під час суду. Погрози йдуть і в повідомленнях на мобільний телефон як їй самій, так і її матері. У цьому переліку можна згадати дві пожежі, які протягом місяця сталися у будинку де живе дівчина. На заяви з приводу погроз жодної реакції з боку правоохоронних органів немає.
Ще одна справа, якої торкнулися борці з корупцією, стосувалася так званого фізкультурно-оздоровчого комплексу, який «належить» прокуратурі Чернігівщини. “У нас є всі підстави вважати, що будівництво будинку прокурорів було хабарем” - відверто говорить Сергій Нестеренко. У будівництві приймали участь три чернігівські підприємства, в тому числі і “Домобудівник”. Разом з тим жодних документів на даний комплекс немає. Точніше, можливо вони і є, але, за словами Нестеренка, побачити їх неможливо. Прокуратура інформації не надає, рішення судів щодо надання інформації (їх було вже 4!) прокуратура не виконує.
Тим не менше у поборників корупції з'явились надії на столичних чиновників. Вже Печерський районний суд міста Києва зобов'язав надати інформацію про збудований маєток і вніс справу до єдиного реєстру. Може, хоча б Генеральна прокуратура якось відреагує?
І, нарешті, гучна справа Олександра Яковця, який у напав з сокирою на жінку прокурора у неї ж в кабінеті і завдав важких ушкоджень голови. За словами того ж таки Сергія Нестеренка у чоловіка свого часу згоріла квартира, сам він отримав важкі опіки і не міг працювати (був учителем малювання), отримав інвалідність. Він роками писав звернення і безуспішно намагався примусити прокуратуру розслідувати причини пожежі, адже вважав, що вона виникла через несправне газове обладнання. За кілька місяців до нападу лікарі зняли з нього інвалідність, хоча працювати через опіки він так і не може (не заплатив?). Втрата виплат по інвалідності теж могла вплинути на подальші події.
Сергій Нестеренко наголосив, що напад на прокурора — це не була образа безпосередньо на жінку-службовця. Це був виклик системі, яка сама довела його до такого стану. “Він зробив це з відчаю через бездіяльність прокуратури. Він же не кидався на вулиці на людей, і не пішов у міську раду, чи ще кудись”, - зазначив адвокат.
“Даний орган не має права існувати, повинен бути ліквідований. На його місці потрібно створювати новий орган, причому з нуля. І жоден прокурор не має залишатися на посаді” , - підвів підсумки Сергій Нестеренко. Причому додав, що жоден випускник Національної академії прокуратури України не повинен потрапити туди, адже цей навчальний заклад є найбільш корумпованим в Україні. А як будуть працювати колишні студенти, які з самого початку починають платити хабарі — спочатку за те, щоб вступити туди, а потім і за здачу сесій?
Карфаген має бути зруйнований?!
Gorod.cn.ua
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.