Начальник військової контррозвідки тиснув на суддю Жовтка?
Суддя Ріпкинського районного суду 42-річний Євгеній Жовток 18 вересня повідомив Вищу раду правосуддя та Генерального прокурора Юрія Луценка про втручання в його діяльність.
Євгеній Жовток
У зверненні він написав: «... на 12 годину 17.09.2017 року до розгляду мною була призначена справа за клопотанням слідчого Ріпкинського відділення поліції у кримінальному провадженні про продовження строку тримання під вартою (прізвище засекретили. — Авт.), який підозрюється у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. З ст. 187 (розбій з проникненням) Кримінального кодексу України.
Близько 9.30 17 вересня до службового кабінету прибув начальник 1-го відділу Головного управління військової контррозвідки УСБУ в Чернігівській області, котрий спонукав мене як слідчого суддю прийняти рішення, яким не задовольняти клопотання слідчого про продовження строку тримання під вартою. Вказане прохання згодом повторив у присутності заступника керівника Чернігівської місцевої прокуратури.
Крім того, під час бесіди були оприлюднені відомості про службову діяльність, які за своїм характером не підлягали розголошенню за будь-яких обставин.
У випадку проведення перевірки за даним фактом прошу письмово повідомити мене про її результати».
В управлінні СБУ уточнюють: не наш, киянин, і нібито вже звільнений.
Поки що результатів розгляду та заходів реагування щодо цієї справи на сайті Вищої ради правосуддя немає. Зателефонувала Жовтку.
— Євгенію Анатолійовичу, ви ще не відкликали своє звернення?
— Я не жінка легкої поведінки.
— Що це за справа? Яке рішення ви прийняли?
— Є реєстр судових рішень. Там усе вказано з урахуванням категорії конкретних справ.
— Той, кому ви продовжували строк тримання під вартою, родич начальника військової контррозвідки?
— Я цього не з’ясовував.
— Більше до вас ніхто особливий не приходив після того візиту?
— Приходила жінка з синцями на обличчі і шиї, в нетверезому стані. її анкетних даних я не з’ясовував. Так і не зрозумів, що вона від мене хотіла. Після того, як вона пішла, протягом 15 хвилин провітрював приміщення.
— Як ви вважаєте, чим усе скінчиться?
— Не знаю.
* * *
У відкритому реєстрі судових рішень за 17 вересня всі ухвали по кримінальних провадженнях, винесених суддею Жовтком, закриті, навіть знеособлені. Написано: «Інформація заборонена для оприлюднення згідно з Законом України «Про доступ до судових рішень» (п. 4 ст. 7)». Простіше кажучи, відомості не розголошують, оскільки було прийнято рішення про закритий розгляд справи.
Суддя Жовток спеціалізується, зокрема, на розгляді справ, що стосуються неповнолітніх. Частина 3 ст. 187 — це розбій, поєднаний з проникненням у житло. Отож ніякого стосунку до контррозвідки не має. Але чому особа такого високого рівня з СБУ клопотала про підозрюваного в розбої? Чому? Стаття передбачає покарання від 7 до 12 років ув’язнення з конфіскацією.
З недавніх кримінальних історій про розбій, що стався на Ріпкинщині, єдина, яка спадає на думку, — напад на 91-річного Михайла Полонського. Сталося це в Ріпках увечері 18 липня. Два 15-річні учні напали на діда в його хаті. Забрали гроші, 700 гривень. Свою «пригоду» знімали на відео. В обох уже були приводи в поліцію і умовні терміни
Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №42 (1641), 19 жовтня 2017 року
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.