Атрошенко пообіцяв відключити каналізацію «Чернігівгазу», бо ті відключили школу від газу (відео)
В 23 школі на Бобровиці під вечір у вівторок, 22 березня, перекрили газ у їхній котельні. І поки діти на канікулах, мерзнуть лише педагоги.
А це вже 61 дитсадок на Лісковиці, сюди теж навідались газівники. Встигли перекрити трубу тільки в адмінбудівлі, де розташований і мед кабінет. «Решту будівель вони теж хотіли відключити, але дякуючи нашим співробітникам, всім вихователям і помічникам вихователя, то ми просто не дали – всі стали і захистили садочок», – каже завідуюча дитсадка Ніна Сластьон.
У групах малюків тепло, тож принаймні діти не мерзнуть.
А це вже міська рада. Тут зібралися невдоволені платіжками за газ педагоги й вихователі, до котрих вже приходили виключати блакитне паливо. Якщо з платіжками розібралися, то відключення – проблема в законодавстві. Хоча керівник «Чернігівгаз Збуту» запевнив, садок буде з газом.
Але віз і нині там. В вечері п’ятниці газ так і не підключили, а попереду вихідні. В управлінні освіти розводять руками. Переговори з газівниками ведуть давно і гроші готові заплатити, як тільки підпишуть договір. Виною всьому, кажуть, Закон, що вступив у дію в жовтні 2015 року «Про ринок природного газу», згідно котрого, вони обов’язково мають проводити тендер на закупівлю. На початку грудня отримали процедурні роз’яснення змін економрозвитку. Чому тендер оголосили 30 грудня, аж під новий рік, не зрозуміло. Та жодна фірма не захотіла брати в ньому участь, не склалося і вдруге.
«Воно не відбулося в другий раз, тому що один був лише представник, це представник з Сум. «Чернігівгаз Збут» також не брало участь. Ми відхилили ту пропозицію, тому що там не було потрібної нам ліцензії, яка має відповідати документам. Підходить та ліцензія, яка зазначається відповідно до законодавства», – розповідає юрисконсульт управління освіти Ольга Количева.
Закон ставить бюджетників у чіткі рамки – спеціальні ліцензії постачальників, строки і жорсткі вимоги. А у тих, у кого є ліцензії, ніщо не зобов’язує брати участь у тендері, навіть якщо вони єдині в області, хто має відповідну ліцензію.
Виявляється лише після 2-х тендерних процедур в управлінні освіти можуть перейти до переговорів про прямі закупівлі.
Аби юридичні нюанси і нові закони не позначилися на дітях, освітяни почали перемовини вже давно. Навіть про дату укладання договору – 4 квітня – домовились. Гроші за ним зобов’язані відшкодувати від початку цього року.
Але попри домовленості «Чернігівгаз Збут» таки відключили адмінбудівлю садка і 23 школу, блакитне паливо установам так і не повернули.
Міський голова заявив, що навчання таки продовжать, а в класах буде тепло, навіть якщо доведеться замінити газові котли на інші.
Проблеми з «Чернігівгазом» не лише у закладах освіти. У муніципалітеті такі дії вже назвали сепаратизмом і розкачуванням ситуації.
Освітяни не ймуть віри, закон, котрий мав покласти край монополії, навпаки змушує страждати сферу, від тих же монополій. Аналогічні ситуації з відключенням відбуваються по всій країні, зокрема, в Одеській, Житомирській, Черкаській, Дніпропетровській та інших областях.
Сюжет телеканалу «Дитинець»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.