Голлівудські «зірки» оселилися на Корюківщині, або Еністон покинула Джолі і Пітта... назавжди
Голлівудські «зірки» оселилися на Корюківщині, або Еністон покинула Джолі і Пітта... назавжди
Дженніфер Еністон, Анджеліна Джолі та Бред Пітт - про цих трьох писали й пишуть найпопулярніші видання нашої планети. Тож і ми вирішили не відставати, а на власні очі побачити цих супергероїв світового масштабу, і навіть... поспілкувалися з ними. Знайшли ми їх у звичайній сільській родині з Козилівки Корюківського району. Тут тільки й говорять, що про цих знаменитостей... Будь-який мешканець села із задоволенням проведе вас до подружжя Пастушенків, які й прихистили трьох африканських пернатих, назвавши їх іменами найвідоміших акторів Голлівуду.
Так-так, мова піде про найбільших у світі птахів - страусів. За два роки, що ці екзоти проживають у господарстві Пастушенків, вони до душі встигли припасти всьому селу. Ходять так поважно біля огорожі, як справжні «зірки». Недарма й успадкували такі «вагомі» імена. Як спало на думку молодому подружжю Катерині та Ігорю назвати так своїх довгоногих нелітаючих друзів, вже й не пригадають, та імена й справді прижилися, навіть на долю вплинули...
Понад два роки тому родина Пастушенків перебралася до Козилівки з Чернігова. Саме в цьому віддаленому населеному пункті вирішили виховувати трьох своїх діточок - Данила, Софію та Катрусю і господарювати на власній землі. Птаством різних порід обзавелися одразу: кури, гуси, індокачки і врешті-решт ... африканські страуси. Купували їх маленькими, завбільшки із звичайних індиків, а тепер ці красені вже переросли самих господарів.
Годинами милувалися жителі та гості села цими птахами. А понад місяць тому сталося горе... Троє пернатих, як зазвичай, вигулювалися в огорожі. Анджеліна з Бредом Піттом ходили поряд, Дженніфер трохи позаду. Що так наполохало останню, й досі ніхто не знає. Вмить перестрибнула огорожу і побігла на город, а звідти - до центрального ставка, який на той час був вкритий кригою. Ковзалася, падала і знову підводилася... Згодом полохливого птаха впіймали рибалки і доставили до господарів. Дженніфер була дуже сумна, перестала їсти і почала худнути на очах.
«Довелося обстежити птаху. Виявилося, що у неї пошкоджена селезінка та інші життєво важливі органи, - розповідає Катерина. - Вона все одно б померла, тому вирішили її не мучити і дорізали. Чесно кажучи, це було так болісно! Переживали всі: і діти, і ми з чоловіком. І нині згадуємо нашу красуню, переглядаючи фотоальбом. Тепер, на жаль, лишилося в нас тільки двоє голлівудських кінозірок. Але на цьому ми не збираємося зупинятися».
В планах у цієї родини, яка понад усе любить фауну, вже до кінця року поповнити своє птахогос-подарство привабливими павами.
«Чоловік нині вирішує це питання. їздить на різні птахоферми, приватні фермерські кооперативи, пташині ринки - придивляється. Сподіваємося, що вже влітку ці неймовірні птахи з родини фазанових прикрасять наше подвір’я, - посміхається господиня.
- Звісно, хочемо ще кілька страусів придбати. Але все залежить від фінансових можливостей».
* * *
Цікаві факти з життя страусів
Вага яйця страуса - 800 грамів, вміщує 36 курячих яєць.
Народжується страусеня через 42 дні (для порівняння: курча народжується через 21 день), пробиваючи оболонку яйця ударом ніжки.
Статевої зрілості самець досягає за чотири роки, самиця - за гри.
Дорослі особи утворюють родину: 1 самець, 3 самиці.
Щоб привабити самицю, самець танцює особливий шлюбний танець.
Харчуються новонароджені птахи кропивою.
Висиджують яйця родиною - вдень самиця, вночі, коли різко падає температура повітря, - самець, огорнувши крилами своє майбутнє потомство.
Живуть страуси до 70-80 років, у неволі - до 40.
Думка про занурення страуса головою в пісок помилкова.
Страуси - дуже вразливі істоти: удар по кістці птаха призводить до роздрібнення її на дрібні частинки та смерті тварини через 3-4 години від больового шоку.
Смертність страусенят у перший рік життя сягає 90%.
Захищається страус серйозно - його удар вагою 120 кг смертельний для людини.
Швидкість страуса на волі - до 70 км/ год.
Цей птах був на межі вимирання. Коли їх кількість наблизилась до 80-ти, вирішено було запобігти вимиранню цих птахів. Нині ці красені прикрашають не лише птахоферми Африки чи Австралії, а й звичайні приватні господарства Чернігівщини.
Сніжана Божок, "Чернігівщина" №12 (569) від 24 березня 2016
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.