Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Не дали знищити професійно-технічну освіту, збережемо і школу на селі

Не дали знищити професійно-технічну освіту, збережемо і школу на селі

ПОЗИЦІЯ 4 лютого Верховна Рада України ухвалила проект Закону України про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо фінансування професійно технічної освіти в Україні. Це означає, що 18 професійно-технічних навчальних закладів державної власності в Чернігівській області і надалі надаватимуть змогу тисячам молодих людей, більшість з яких діти з малозабезпечених родин, діти сироти та напівсироти, діти учасників АТО, які не мають коштів на навчання у вищих учбових закладах, отримати освіту, здобути професію, а значить і можливість на працевлаштування.

Це стало можливим і завдяки активним і своєчасним діям фракції «Опозиційний блок» в Чернігівській обласній раді, за ініціативи якої було прийнято та направлено ще 27 січня 2016 року звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Міністерства освіти і науки України щодо фінансування професійно-технічних навчальних закладів області.

Це спільна перемога викладацького та адміністративного складу професійно-технічних закладів освіти, батьків дітей, що навчаються, депутатів місцевих рад області від різних політичних сил. А головне це перемога людяності над байдужістю столичних чиновників, яка змусила викладачів гуртом шукати кошти, щоб нагодувати, оплатити проїзд дітям, єдиним джерелом доходів яких була стипендія, і яка не виплачується з січня 2016 року.
На шляху розвалу освітньої сфери влада пішла далі. Так, окрім ганебних статей нового Податкового кодексу, так звана демократична коаліція проголосувала за Закон України з начебто оптимістичної назвою «Щодо стабілізації фінансового стану держави та удосконалення окремих положень соціальної політики» (№3628). Закон поставив перед обласними державними адміністраціям завдання створити освітні округи та провести об’єднання навчальних закладів. За красивими словами депутати за ініціативи Уряду Арсенія Яценюка фактично підписались під знищенням частини навчальних закладів в Україні. Окрім того цим законом передбачено скорочення 10% технічного та адміністративного персоналу шкіл.

Але головний удар Закон завдає малокомплектним школам, адже урядовці вирішили, що всі школи в Україні, які мають менше 25 учнів будуть ліквідовані, окрім початкової освіти в них. На Чернігівщині таких ЗОШ аж 78. Начальник Чернігівського обласного управління освіти вже застеріг, що з 1 вересня, можливо, припинять свою діяльність 63 навчальних заклади області. Промовчати - означає надати мовчазну згоду на т.з. реформи, які відгукнуться майбутнім поколінням, адже закриття соціальних об’єктів на селі має наслідком зникнення з мапи України сіл.

Саме тому депутати від «Опозиційного блоку» вже на найближчій сесії обласної ради та рад міст обласного значення ініціюватимуть звернення до Верховної ради України щодо скасування перехідних положень Закону України №3628, які передбачають обов’язкове закриття шкіл з кількістю учнів менше 25.

Партія «Опозиційний блок» і надалі стоятиме на захисті інтересів незахищених верств населення, збереження соціальної інфраструктури області і не дозволить знищити освіту, а значить і майбутнє Чернігівщини.

Анатолій Мельник, голова фракції «Опозиційний блок» в Чернігівській обласній Раді

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Анатолій Мельник, ПТУ, школи, Опозиційний блок

Добавить в: