Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » На Коропщині не збираються закривати жодної школи

На Коропщині не збираються закривати жодної школи

 



Із цьогорічного 1 вересня набере чин­ності рішення Міністерства освіти та науки України, згідно з яким малень­кі школи, у яких менш ніж 45 учнів, не будуть фінансуватися з держбюдже­ту. Після такого рішення (тільки там мова йшла про чисельність менш ніж 25 учнів), прийнятого у 2016-му, в Україні припинили діяльність понад 2 тисячі шкіл — це п'ята частина всіх сільських навчальних закладів.
Тепер наближається ще одна хвиля за­криття. Тож багато де педагоги просто до­працьовують навчальний рік. Чи вдасться працевлаштуватися поблизу — хто знає. Але так не всюди.

— На сьогодні ми не закрили в громаді жодної школи. Намагатимемося зберегти їх і надалі, — каже очільник Коропської ТГ Во­лодимир Куніцин.

Навчальних закладів тут 9. Найбільший — у Коропі. У ньому близько 600 учнів. В оболонському, риботинському, атюшів- ському, шабалинівському — по плюс-мінус 100. У лукнівському, рождественському, карильському — наполовину мен­ше, отже вони на межі припинення діяльнос­ті. Якщо не нинішнього, то 2026 року, коли без фінансування мають залишитися закла­ди, де менш ніж 60 дітей. А перший претен­дент на закриття — Нехаївська гімназія, де кількість учнів нині «не дотягує» до 45.

— Вона хоч і мала, та завзята, — наго­лошує голова громади, згадуючи перемогу гімназії в рамках швейцарсько-українського проекту DECIDE (він передбачає співпрацю задля відновлення та розвитку якісної і до­ступної освіти в громадах). Отримані гран­тові кошти — за ініціативою учнів — пішли на модернізацію освітнього простору. — Цей заклад — у числі тих, що найбільше підтри­мують ЗСУ. Тут немало хороших традицій і досягнень.

Нехаївсью учні постійно здобувають при­зові місця на предметних олімпіадах, тут успішно діє шкільне самоврядування, а пре­зидент учнівського парламенту Вікторія Ко­стрикіна — одна з ліде­рів в області. У гімназії час­то проводяться благодійні концерти, ярмарки, розігра­ші задля допомоги військо­вослужбовцям. На одному з останніх лотом була карти­на художниці Діани Масензової. яка родом із Нехаївки, «Хатинка над річкою» — її придбав педколектив, а учнівський парламент ви­ставив на розіграш. Зібрані кошти (9 250 грн.) передали на потреби бійців, що пере­бувають у шпиталі. І це тіль­ки один приклад. Закрити таку школу дійсно не підні­мається рука. А з іншого бо­ку, як її утримувати без дер­жавної субвенції?

Як варіант, уряд пропонує робити це ко­штом місцевого бюджету.

— Наскільки таке можливе в Коропській громаді? — запитую Володимира Ми­колайовича.
— Закрити — найпростіше. Будемо боро­тися до останнього — шукати додаткові ре­сурси, залучати сільгоспвиробників, які пра­цюють у нас, брати участь у конкурсах на отримання грантів, економити. Хоча режим економії у нас ввімкнений уже давно — у се­лищній раді немає ні роздутих штатів (у голо­ви — тільки один заступник. — Авт.), ні пре­мій. Сподіваємося також на те, що до нашої громади, де, у порівнянні з прикордонням, більш-менш спокійно, приїдуть переселен­ці з дітьми.

— Рішення уряду щодо припинен­ня фінансування малих шкіл пояснюють прагненням поліпшити якість освіти для сільських школярів. Що може зробити для цього громада?

— Перш за все забезпечуємо учням комфортні умови для навчання. Скажімо, в Риботинському навчально-виховному комплексі замінили дров'яні котли на су­му 1 мільйон 350 тисяч гривень, заварим» ли ремонт системи опалення. Ця проСлвщ існувала тут не один рік. Тепер усе працює, батареї гарячі. Крім цього, відремонтували і систему водопостачання до харчоблоку.
А в лукнівській школі водопостачанні створювали з нуля. Тут не було проточної води — посуд мили в мисках. В атюшівській школі будемо міняти дах.

Забезпечити навчальні заклади необхідним обладнанням, продовжує голова громади, найбільше допомагає ТОВ «Бахмач-Агро», яке очолює Олег Рибалко. У передку і подарунків від цього товариства — телевізор, ноутбук, принтер, морозильна камера холодильник, насосна станція, сучасні навчальні дошки, посуд.

Найбільше змін на краще — у Короп­ській ЗОШ ім. Шевченка. Тут триває реалізація субпроекту «Програма з відновлення України», що фінансується Європейським ін­вестиційним банком та урядом нашої даржави. Вартість робіт — майже 75 млн. грн.

Проект передбачає утеплення фасадів, горища, підвального поверху, заміну і ремонт покрівлі, влаштування водовідведення, по­жежної сигналізації та блискавкозахисту, ремонт і оздоблен­ня укриття, ремонт харчоблоку та їдальні із заміною технологічного обладнання, ремонт вентиляційної системи, освітлення, і, заміну вікон, встановлення сан­техніки, електрообладнання, автоматичної системи аварійного оповіщення, обладнання для кабінетів іноземної мови та інформатики. Тривалість відновлення — 15 місяців.

— Почали минулорічного жовтня, закінчити маємо цьогорічного грудня, — уточнює Володимир Куніцин, — Зараз триває ремонт обідньої зали. 29 січня мають привезти нові вікна.

Джерело: газета “Гарт”, Марія Ісаченко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Коропщина, Куніцин, школи, освіта, школярі

Добавить в: