Зробити стартовою Мобільна версія сайту Головна сторінка » Новини » Місто і регіон » На Коропщині не збираються закривати жодної школи

На Коропщині не збираються закривати жодної школи

 



Із цьогорічного 1 вересня набере чин­ності рішення Міністерства освіти та науки України, згідно з яким малень­кі школи, у яких менш ніж 45 учнів, не будуть фінансуватися з держбюдже­ту. Після такого рішення (тільки там мова йшла про чисельність менш ніж 25 учнів), прийнятого у 2016-му, в Україні припинили діяльність понад 2 тисячі шкіл — це п'ята частина всіх сільських навчальних закладів.
Тепер наближається ще одна хвиля за­криття. Тож багато де педагоги просто до­працьовують навчальний рік. Чи вдасться працевлаштуватися поблизу — хто знає. Але так не всюди.

— На сьогодні ми не закрили в громаді жодної школи. Намагатимемося зберегти їх і надалі, — каже очільник Коропської ТГ Во­лодимир Куніцин.

Навчальних закладів тут 9. Найбільший — у Коропі. У ньому близько 600 учнів. В оболонському, риботинському, атюшів- ському, шабалинівському — по плюс-мінус 100. У лукнівському, рождественському, карильському — наполовину мен­ше, отже вони на межі припинення діяльнос­ті. Якщо не нинішнього, то 2026 року, коли без фінансування мають залишитися закла­ди, де менш ніж 60 дітей. А перший претен­дент на закриття — Нехаївська гімназія, де кількість учнів нині «не дотягує» до 45.

— Вона хоч і мала, та завзята, — наго­лошує голова громади, згадуючи перемогу гімназії в рамках швейцарсько-українського проекту DECIDE (він передбачає співпрацю задля відновлення та розвитку якісної і до­ступної освіти в громадах). Отримані гран­тові кошти — за ініціативою учнів — пішли на модернізацію освітнього простору. — Цей заклад — у числі тих, що найбільше підтри­мують ЗСУ. Тут немало хороших традицій і досягнень.

Нехаївсью учні постійно здобувають при­зові місця на предметних олімпіадах, тут успішно діє шкільне самоврядування, а пре­зидент учнівського парламенту Вікторія Ко­стрикіна — одна з ліде­рів в області. У гімназії час­то проводяться благодійні концерти, ярмарки, розігра­ші задля допомоги військо­вослужбовцям. На одному з останніх лотом була карти­на художниці Діани Масензової. яка родом із Нехаївки, «Хатинка над річкою» — її придбав педколектив, а учнівський парламент ви­ставив на розіграш. Зібрані кошти (9 250 грн.) передали на потреби бійців, що пере­бувають у шпиталі. І це тіль­ки один приклад. Закрити таку школу дійсно не підні­мається рука. А з іншого бо­ку, як її утримувати без дер­жавної субвенції?

Як варіант, уряд пропонує робити це ко­штом місцевого бюджету.

— Наскільки таке можливе в Коропській громаді? — запитую Володимира Ми­колайовича.
— Закрити — найпростіше. Будемо боро­тися до останнього — шукати додаткові ре­сурси, залучати сільгоспвиробників, які пра­цюють у нас, брати участь у конкурсах на отримання грантів, економити. Хоча режим економії у нас ввімкнений уже давно — у се­лищній раді немає ні роздутих штатів (у голо­ви — тільки один заступник. — Авт.), ні пре­мій. Сподіваємося також на те, що до нашої громади, де, у порівнянні з прикордонням, більш-менш спокійно, приїдуть переселен­ці з дітьми.

— Рішення уряду щодо припинен­ня фінансування малих шкіл пояснюють прагненням поліпшити якість освіти для сільських школярів. Що може зробити для цього громада?

— Перш за все забезпечуємо учням комфортні умови для навчання. Скажімо, в Риботинському навчально-виховному комплексі замінили дров'яні котли на су­му 1 мільйон 350 тисяч гривень, заварим» ли ремонт системи опалення. Ця проСлвщ існувала тут не один рік. Тепер усе працює, батареї гарячі. Крім цього, відремонтували і систему водопостачання до харчоблоку.
А в лукнівській школі водопостачанні створювали з нуля. Тут не було проточної води — посуд мили в мисках. В атюшівській школі будемо міняти дах.

Забезпечити навчальні заклади необхідним обладнанням, продовжує голова громади, найбільше допомагає ТОВ «Бахмач-Агро», яке очолює Олег Рибалко. У передку і подарунків від цього товариства — телевізор, ноутбук, принтер, морозильна камера холодильник, насосна станція, сучасні навчальні дошки, посуд.

Найбільше змін на краще — у Короп­ській ЗОШ ім. Шевченка. Тут триває реалізація субпроекту «Програма з відновлення України», що фінансується Європейським ін­вестиційним банком та урядом нашої даржави. Вартість робіт — майже 75 млн. грн.

Проект передбачає утеплення фасадів, горища, підвального поверху, заміну і ремонт покрівлі, влаштування водовідведення, по­жежної сигналізації та блискавкозахисту, ремонт і оздоблен­ня укриття, ремонт харчоблоку та їдальні із заміною технологічного обладнання, ремонт вентиляційної системи, освітлення, і, заміну вікон, встановлення сан­техніки, електрообладнання, автоматичної системи аварійного оповіщення, обладнання для кабінетів іноземної мови та інформатики. Тривалість відновлення — 15 місяців.

— Почали минулорічного жовтня, закінчити маємо цьогорічного грудня, — уточнює Володимир Куніцин, — Зараз триває ремонт обідньої зали. 29 січня мають привезти нові вікна.

Джерело: газета “Гарт”, Марія Ісаченко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Коропщина, Куніцин, школи, освіта, школярі

Додати в:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.
 

Коментарі (16)

Додати коментар
Anonim 14 березня 2023 г. (20:11) #[1]
Тобто щоб полагодити 130 камер (третину із 400) треба 7млн? Тобто кожна камера обійдеться по 55тис грн? І це не нові а лише ремонт тих що вже є. Цікаво було б подивитися що ж там за камери такі у нас використовуються.
Anonim 15 березня 2023 г. (17:14) #[2]
Р’С–РґРїРѕРІС–РґСЊ РЅР° [1]
По твоєму камера - це вебка з ноутбука? Про організацію інфраструктури, звязку, резервного живлення і тд - щось чув?
Anonim 15 березня 2023 г. (20:14) #[3]
Р’С–РґРїРѕРІС–РґСЊ РЅР° [1]
Бо це камери "незламності" . тому це так . Колись Янукович виділив 993 млн гривень для встановлення на кожній виборчій двльниці камер спостереження .......причому з "нуля " В Україні в 2015 році було 29 тис 264 комісій (це без врахування Криму та частково двух областей) Множим /ділим і віходить по 33тис. на дільницю ....причому з НУЛЯ !!! іА беез врахування "непідконтрольних Україні" взагалі мабуть меньше чим 20 тісяч а тут на вже існуючих . де тільки проводку перевірити . ))) Та чому дивуватись коли наіть яйця в армію закупляють майже по 100 гр. за десяток
Ибрагим 15 березня 2023 г. (20:50) #[4]
Р’С–РґРїРѕРІС–РґСЊ РЅР° [1]
Видать слабоват Ты в камерах! Это хорошо хоть по стоки обойдутся...а не по миллиону за штуку...
Anonim 15 березня 2023 г. (16:52) #[5]
Так у них в горсовете всё по космическим ценам,если есть закупки.И ещё и заказная брехливая статья про Эко Комфорт Групп.На первом месте и коментарии отключены.
Anonim 15 березня 2023 г. (22:08) #[6]
Р’С–РґРїРѕРІС–РґСЊ РЅР° [5]
Можешь и себе тут статью заказать. Не так уже и дорого. Да и редакция не скрівает, что рекламніе пості позначаются "АКТУАЛЬНО"
аноним 19 березня 2023 г. (16:31) #[7]
Р’С–РґРїРѕРІС–РґСЊ РЅР° [5]
Не ждите, бо дешевле не будет. Разве новенький военний проверит и ДБР проверит
Anonim 16 березня 2023 г. (10:36) #[8]
А как запросить информацию с камер так камера не записывает))) напуркуа они громаде?
gjurza 16 березня 2023 г. (12:40) #[9]
Не з ноутбука звісно, але в моєму будинку організація системи відеонагляду з 6 якісних камер з роботою обійшлася в 55 тис. грн. Різницю уловлюєте? Да, вони без автономного живлення, але й ці камери будуть підключені до лінії яка ніколи не вимикається і автономне живлення туди ліпити ніхто не буде.
Anonim 17 березня 2023 г. (09:46) #[10]
Р’С–РґРїРѕРІС–РґСЊ РЅР° [9]
Про автономне живлення . тут якось писали що тепер інтернет буде залишатись підключеним навіть коли відключають світло до будинку --БРЕХНЯ . немае нііякого живлення і немае інтернету .
Anonim 17 березня 2023 г. (13:33) #[11]
Р’С–РґРїРѕРІС–РґСЊ РЅР° [10]
Лол. Хто тобі обіцяв таке? Тобі міг казати це лише твій провайдер. Всі питання до нього. У нас встановили на кожний підїзд резервне живлення ще в грудні. Вистачає на 5-7 годин. До чого тут місто до приватних провайдерів?))))
Anonim 17 березня 2023 г. (23:20) #[12]
Р’С–РґРїРѕРІС–РґСЊ РЅР° [11]
Провайдер мой "Основа " - дождался когда отключили электричество в доме (подъезде) . подключил RJ-45 кабель напрямую к ноутбуку . минуя вай-фай роутер -- и интернета не было . Поэтому и не стал покупать повышающий DC-DC- с 5v до 9v для питания роутера . просто за ненадобностью .Причем на ОЛХ полно предложений по этим повышающим для роутеров "штучкам ". люди сдают потому что надеялись ....а оно вот как оказалось .
Anonim 17 березня 2023 г. (13:16) #[13]
Р’С–РґРїРѕРІС–РґСЊ РЅР° [9]
Знайшов тендерну документайцію за облаштування відеонагляду на перехресті в іншому місті. 6 камер + додаткове обладнання 3,4 млн. Там тільки монтаж( прикріпити до стовба, без підключення і налаштування) кожної з камер оцінений в 40тис грн
gjurza 18 березня 2023 г. (23:50) #[14]
Р’С–РґРїРѕРІС–РґСЊ РЅР° [13]
Дерібан по повній...мабудь камери із діамантами сваровські та платиновими корпусами, а ще компоненти з платини...Хтось добре заробив, за кошти платників податків... Ось так і живемо...
Anonim 17 березня 2023 г. (01:35) #[15]
Так коли цікаво покажуть деталі розрахунків? На що конкретно піде скільки грошей? 2,6 млн - добре, кількість камер, назва, комплектуючі. Чи може ці камери вже давно встановлені, але наприклад пошкоджений кабель, тоді ціна точно співпаде)))
Anonim 17 березня 2023 г. (13:31) #[16]
Р’С–РґРїРѕРІС–РґСЊ РЅР° [15]
Дивись на прозоро. Там має бути перелік усіх складників
 

Коментарі (16)

Додати коментар
Anonim 14 березня 2023 г. (20:11) #[1]
Тобто щоб полагодити 130 камер (третину із 400) треба 7млн? Тобто кожна камера обійдеться по 55тис грн? І це не нові а лише ремонт тих що вже є. Цікаво було б подивитися що ж там за камери такі у нас використовуються.
Anonim 15 березня 2023 г. (17:14) #[2]
Р’С–РґРїРѕРІС–РґСЊ РЅР° [1]
По твоєму камера - це вебка з ноутбука? Про організацію інфраструктури, звязку, резервного живлення і тд - щось чув?
Anonim 15 березня 2023 г. (20:14) #[3]
Р’С–РґРїРѕРІС–РґСЊ РЅР° [1]
Бо це камери "незламності" . тому це так . Колись Янукович виділив 993 млн гривень для встановлення на кожній виборчій двльниці камер спостереження .......причому з "нуля " В Україні в 2015 році було 29 тис 264 комісій (це без врахування Криму та частково двух областей) Множим /ділим і віходить по 33тис. на дільницю ....причому з НУЛЯ !!! іА беез врахування "непідконтрольних Україні" взагалі мабуть меньше чим 20 тісяч а тут на вже існуючих . де тільки проводку перевірити . ))) Та чому дивуватись коли наіть яйця в армію закупляють майже по 100 гр. за десяток
Ибрагим 15 березня 2023 г. (20:50) #[4]
Р’С–РґРїРѕРІС–РґСЊ РЅР° [1]
Видать слабоват Ты в камерах! Это хорошо хоть по стоки обойдутся...а не по миллиону за штуку...
Anonim 15 березня 2023 г. (16:52) #[5]
Так у них в горсовете всё по космическим ценам,если есть закупки.И ещё и заказная брехливая статья про Эко Комфорт Групп.На первом месте и коментарии отключены.
Anonim 15 березня 2023 г. (22:08) #[6]
Р’С–РґРїРѕРІС–РґСЊ РЅР° [5]
Можешь и себе тут статью заказать. Не так уже и дорого. Да и редакция не скрівает, что рекламніе пості позначаются "АКТУАЛЬНО"
аноним 19 березня 2023 г. (16:31) #[7]
Р’С–РґРїРѕРІС–РґСЊ РЅР° [5]
Не ждите, бо дешевле не будет. Разве новенький военний проверит и ДБР проверит
Anonim 16 березня 2023 г. (10:36) #[8]
А как запросить информацию с камер так камера не записывает))) напуркуа они громаде?
gjurza 16 березня 2023 г. (12:40) #[9]
Не з ноутбука звісно, але в моєму будинку організація системи відеонагляду з 6 якісних камер з роботою обійшлася в 55 тис. грн. Різницю уловлюєте? Да, вони без автономного живлення, але й ці камери будуть підключені до лінії яка ніколи не вимикається і автономне живлення туди ліпити ніхто не буде.
Anonim 17 березня 2023 г. (09:46) #[10]
Р’С–РґРїРѕРІС–РґСЊ РЅР° [9]
Про автономне живлення . тут якось писали що тепер інтернет буде залишатись підключеним навіть коли відключають світло до будинку --БРЕХНЯ . немае нііякого живлення і немае інтернету .
Anonim 17 березня 2023 г. (13:33) #[11]
Р’С–РґРїРѕРІС–РґСЊ РЅР° [10]
Лол. Хто тобі обіцяв таке? Тобі міг казати це лише твій провайдер. Всі питання до нього. У нас встановили на кожний підїзд резервне живлення ще в грудні. Вистачає на 5-7 годин. До чого тут місто до приватних провайдерів?))))
Anonim 17 березня 2023 г. (23:20) #[12]
Р’С–РґРїРѕРІС–РґСЊ РЅР° [11]
Провайдер мой "Основа " - дождался когда отключили электричество в доме (подъезде) . подключил RJ-45 кабель напрямую к ноутбуку . минуя вай-фай роутер -- и интернета не было . Поэтому и не стал покупать повышающий DC-DC- с 5v до 9v для питания роутера . просто за ненадобностью .Причем на ОЛХ полно предложений по этим повышающим для роутеров "штучкам ". люди сдают потому что надеялись ....а оно вот как оказалось .
Anonim 17 березня 2023 г. (13:16) #[13]
Р’С–РґРїРѕРІС–РґСЊ РЅР° [9]
Знайшов тендерну документайцію за облаштування відеонагляду на перехресті в іншому місті. 6 камер + додаткове обладнання 3,4 млн. Там тільки монтаж( прикріпити до стовба, без підключення і налаштування) кожної з камер оцінений в 40тис грн
gjurza 18 березня 2023 г. (23:50) #[14]
Р’С–РґРїРѕРІС–РґСЊ РЅР° [13]
Дерібан по повній...мабудь камери із діамантами сваровські та платиновими корпусами, а ще компоненти з платини...Хтось добре заробив, за кошти платників податків... Ось так і живемо...
Anonim 17 березня 2023 г. (01:35) #[15]
Так коли цікаво покажуть деталі розрахунків? На що конкретно піде скільки грошей? 2,6 млн - добре, кількість камер, назва, комплектуючі. Чи може ці камери вже давно встановлені, але наприклад пошкоджений кабель, тоді ціна точно співпаде)))
Anonim 17 березня 2023 г. (13:31) #[16]
Р’С–РґРїРѕРІС–РґСЊ РЅР° [15]
Дивись на прозоро. Там має бути перелік усіх складників